Race progress: 2018, February 19

  • Race started:
    Monday, February 19, 2018 18:25 (GMT+13)
  • Race location:
    Auckland, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 1 Samuel Lord 1 Junior boys 16 & under
16:21.3 (1)
32:38.1 (1)
49:20.6 3--100%13.43%15.47%
2 3 Kris Snow 3 Male masters (30-39)
16:39.0 (2)
33:17.8 (2)
51:26.8 3+2:06.2+4.26%95.91%9.74%11.87%
3 71 Hamish Lane 4 Male master 2 (40-49)
17:03.8 (4)
34:24.2 (3)
53:27.9 3+4:07.3+8.35%92.29%6.20%8.41%
4 7 Steve Newlove 5 Male Veteran (50+)
17:37.3 (6)
35:57.2 (5)
54:25.6 3+5:05.0+10.30%90.66%4.51%6.76%
5 11 Luke Kivell 1 Junior boys 16 & under
16:56.7 (3)
35:37.0 (4)
55:41.3 3+6:20.7+12.86%88.61%2.30%4.60%
6 61 Cole Bumester 3 Male masters (30-39)
18:52.0 (7)
37:32.1 (6)
57:17.4 3+7:56.8+16.10%86.13%-0.51%1.86%
7 73 Pete Wilson 5 Male Veteran (50+)
19:13.0 (8)
38:26.8 (8)
58:22.5 3+9:01.9+18.30%84.53%-2.41%0.00%
8 6 Kerry Johansen 4 Male master 2 (40-49)
19:47.3 (12)
38:51.3 (11)
58:23.3 3+9:02.7+18.33%84.51%-2.44%-0.02%
9 55 Graham Muggridge 4 Male master 2 (40-49)
19:30.6 (10)
38:49.2 (10)
58:28.4 3+9:07.8+18.50%84.39%-2.59%-0.17%
10 23 Glen Kivell 4 Male master 2 (40-49)
19:22.6 (9)
38:48.0 (9)
59:50.4 3+10:29.8+21.27%82.46%-4.98%-2.51%
11 91 Tom Hambrook 3 Male masters (30-39)
19:49.4 (13)
41:59.4 (21)
1:01:03.7 3+11:43.1+23.75%80.81%-7.13%-4.60%
12 5 Brett Herdman 5 Male Veteran (50+)
19:40.1 (11)
40:18.7 (12)
1:01:32.4 3+12:11.8+24.72%80.18%-7.97%-5.42%
13 51 George Gray 4 Male master 2 (40-49)
19:57.0 (15)
40:33.8 (15)
1:01:38.9 3+12:18.3+24.94%80.04%-8.16%-5.61%
14 8 Troy Herdman 1 Junior boys 16 & under
17:33.9 (5)
38:21.5 (7)
-1 lap 2-----
15 100 Aaron Long 1 Junior boys 16 & under
19:52.3 (14)
40:23.5 (13)
-1 lap 2-----
16 171 Nick Gibbard Grade 7 (yr7 start/ yr8)
21:22.1 (23)
40:27.8 (14)
-1 lap 2-----
17 173 Cameron Ford Grade 7 (yr7 start/ yr8)
21:06.6 (19)
40:48.4 (16)
-1 lap 2-----
18 81 Kaia Dorr 1 Junior boys 16 & under
21:24.1 (24)
41:05.6 (17)
-1 lap 2-----
19 107 Ali Brownlee 3 Male masters (30-39)
21:09.2 (20)
41:26.8 (18)
-1 lap 2-----
20 30 Alan Mclean 4 Male master 2 (40-49)
20:08.6 (16)
41:33.2 (19)
-1 lap 2-----
21 32 Richard Galbraith 3 Male masters (30-39)
20:44.5 (17)
41:36.0 (20)
-1 lap 2-----
22 18 Jyde Mcgarva 1 Junior boys 16 & under
21:16.1 (22)
42:33.6 (22)
-1 lap 2-----
23 58 Gavin Searle 4 Male master 2 (40-49)
21:13.2 (21)
42:46.4 (23)
-1 lap 2-----
24 48 Paul Riordan 5 Male Veteran (50+)
21:02.2 (18)
43:06.0 (24)
-1 lap 2-----
25 208 Mia Callingham-Roden Female 1 (17 and under)
21:36.8 (27)
43:11.7 (25)
-1 lap 2-----
26 14 Dublin Cundy 1 Junior boys 16 & under
21:27.9 (25)
43:32.4 (26)
-1 lap 2-----
27 119 Kye Oldham 1 Junior boys 16 & under
22:13.4 (31)
44:32.8 (27)
-1 lap 2-----
28 10 Emma Lord Female 1 (17 and under)
22:33.3 (32)
45:42.4 (28)
-1 lap 2-----
29 35 Chris Mitchell 5 Male Veteran (50+)
23:03.6 (35)
45:58.2 (29)
-1 lap 2-----
30 34 Greig Anderson 5 Male Veteran (50+)
23:00.3 (34)
45:58.6 (30)
-1 lap 2-----
31 206 James Wright 4 Male master 2 (40-49)
22:57.7 (33)
46:22.6 (31)
-1 lap 2-----
32 38 Paul McGarva 4 Male master 2 (40-49)
23:06.3 (36)
47:14.4 (32)
-1 lap 2-----
33 189 Lexus Jump Female 1 (17 and under)
21:54.5 (29)
48:07.9 (33)
-1 lap 2-----
34 21 Mat Gibbard 4 Male master 2 (40-49)
21:51.1 (28)
49:26.9 (34)
-1 lap 2-----
35 49 Cameron Ryder 1 Junior boys 16 & under
23:25.8 (37)
49:30.5 (35)
-1 lap 2-----
36 37 Ian Thomas 5 Male Veteran (50+)
21:56.5 (30)
49:38.7 (36)
-1 lap 2-----
37 9 Tracy Van Der Merwe Female 3 (masters 40+)
26:52.0 (40)
53:19.5 (37)
-1 lap 2-----
38 201 Callum Russo 1 Junior boys 16 & under
21:31.8 (26)
-
-2 laps 1-----
39 56 Jack Derry 1 Male (17&18)
24:07.7 (38)
-
-2 laps 1-----
40 17 Cullen Mcgarva 1 Junior boys 16 & under
24:51.0 (39)
-
-2 laps 1-----
41 162 Aaven Mcgarva Grade 6 (yr6 start/ yr7)
30:58.4 (41)
-
-2 laps 1-----
42 20 Andy Cundy 4 Male master 2 (40-49)
31:31.8 (42)
-
-2 laps 1-----
43 65 Tui Hambrook Female 2 (18-39)
45:13.1 (43)
-
-2 laps 1-----