Race progress: 2018, January 15

  • Race started:
    Monday, January 15, 2018 18:36 (GMT+13)
  • Race location:
    Auckland, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 1 Samuel Lord 1 Junior boys 16 & under
25:18.8 (42)
26:36.6 (1)
44:46.6 (4)
53:54.1 4--100%0.65%0.65%
2 3 Kris Snow 3 Male masters (30-39)
25:27.9 (44)
27:07.5 (2)
40:50.1 (1)
54:36.7 4+0:42.6+1.32%98.70%-0.65%-0.65%
3 4 Bevan Spratt 3 Male masters (30-39)
14:42.9 (1)
29:02.5 (3)
43:56.5 (2)
-1 lap 3-----
4 71 Hamish Lane 4 Male master 2 (40-49)
15:06.1 (3)
29:36.7 (4)
44:34.8 (3)
-1 lap 3-----
5 72 Stefan Gabel 2 Male senior (19-29)
14:52.6 (2)
30:03.7 (5)
45:23.4 (5)
-1 lap 3-----
6 64 Zane Hurst 1 Junior boys 16 & under
15:21.6 (4)
30:35.5 (6)
45:41.4 (6)
-1 lap 3-----
7 7 Steve Newlove 5 Male Veteran (50+)
15:34.9 (5)
30:43.3 (7)
45:45.6 (7)
-1 lap 3-----
8 73 Pete Wilson 5 Male Veteran (50+)
16:05.6 (7)
31:31.8 (8)
47:14.5 (8)
-1 lap 3-----
9 28 Braden Smith 4 Male master 2 (40-49)
15:51.9 (6)
31:39.5 (9)
47:23.8 (9)
-1 lap 3-----
10 55 Graham Muggridge 4 Male master 2 (40-49)
25:13.2 (41)
32:08.9 (10)
48:25.1 (10)
-1 lap 3-----
11 48 Paul Riordan 5 Male Veteran (50+)
16:39.5 (10)
32:51.6 (13)
48:47.6 (11)
-1 lap 3-----
12 6 Kerry Johansen 4 Male master 2 (40-49)
16:24.3 (9)
32:26.1 (11)
48:48.8 (12)
-1 lap 3-----
13 5 Brett Herdman 5 Male Veteran (50+)
16:07.7 (8)
32:36.3 (12)
50:36.7 (13)
-1 lap 3-----
14 111 Nathan Hurst 1 Junior boys 16 & under
17:54.5 (16)
34:53.5 (18)
50:55.3 (14)
-1 lap 3-----
15 119 Kye Oldham 1 Junior boys 16 & under
17:47.4 (15)
34:31.5 (16)
50:56.0 (15)
-1 lap 3-----
16 30 Alan Mclean 4 Male master 2 (40-49)
17:25.3 (12)
34:14.2 (14)
51:17.6 (16)
-1 lap 3-----
17 100 Aaron Long 1 Junior boys 16 & under
17:14.5 (11)
34:28.1 (15)
52:01.0 (17)
-1 lap 3-----
18 51 George Gray 4 Male master 2 (40-49)
17:40.2 (13)
34:39.6 (17)
52:05.8 (18)
-1 lap 3-----
19 107 Ali Brownlee 3 Male masters (30-39)
18:17.2 (18)
35:16.5 (19)
52:13.9 (19)
-1 lap 3-----
20 16 Cameron Mcguffie 1 Junior boys 16 & under
18:41.0 (21)
35:38.2 (20)
52:55.0 (20)
-1 lap 3-----
21 58 Gavin Searle 4 Male master 2 (40-49)
18:06.3 (17)
36:06.0 (22)
53:40.3 (21)
-1 lap 3-----
22 209 Sam Hughes 2 Male senior (19-29)
18:41.9 (22)
36:42.6 (23)
54:31.1 (22)
-1 lap 3-----
23 37 Ian Thomas 5 Male Veteran (50+)
18:27.6 (19)
36:54.0 (25)
54:40.6 (23)
-1 lap 3-----
24 14 Dublin Cundy 1 Junior boys 16 & under
17:44.0 (14)
35:58.8 (21)
54:45.3 (24)
-1 lap 3-----
25 17 Cullen Mcgarva 1 Junior boys 16 & under
20:00.7 (27)
37:21.2 (26)
54:46.1 (25)
-1 lap 3-----
26 38 Paul McGarva 4 Male master 2 (40-49)
18:34.5 (20)
36:53.3 (24)
57:51.4 (26)
-1 lap 3-----
27 62 Paul Mcleod 5 Male Veteran (50+)
19:09.9 (23)
37:54.2 (27)
57:52.1 (27)
-1 lap 3-----
28 91 Tom Hambrook 3 Male masters (30-39)
25:24.1 (43)
41:25.3 (34)
58:08.1 (28)
-1 lap 3-----
29 34 Greig Anderson 5 Male Veteran (50+)
19:47.7 (26)
38:58.7 (28)
59:12.8 (29)
-1 lap 3-----
30 27 Mike Simonsen 4 Male master 2 (40-49)
19:46.9 (25)
39:58.0 (30)
59:16.4 (30)
-1 lap 3-----
31 56 Jack Derry 1 Male (17&18)
20:08.3 (28)
40:36.6 (32)
59:42.6 (31)
-1 lap 3-----
32 35 Chris Mitchell 5 Male Veteran (50+)
20:25.6 (29)
40:17.2 (31)
1:01:31.5 (32)
-1 lap 3-----
33 13 Daniel Harrison 1 Junior boys 16 & under
19:11.5 (24)
39:04.5 (29)
1:01:34.5 (33)
-1 lap 3-----
34 18 Jyde Mcgarva 1 Junior boys 16 & under
20:59.0 (31)
40:52.8 (33)
-
-2 laps 2-----
35 69 Mark Lord 4 Male master 2 (40-49)
21:33.8 (33)
42:17.3 (35)
-
-2 laps 2-----
36 57 Merv Hurst 4 Male master 2 (40-49)
21:27.8 (32)
42:26.2 (36)
-
-2 laps 2-----
37 36 Graham Richardson 5 Male Veteran (50+)
21:34.3 (34)
42:40.7 (37)
-
-2 laps 2-----
38 31 Alex Johnston 4 Male master 2 (40-49)
21:57.3 (36)
43:50.5 (38)
-
-2 laps 2-----
39 189 Lexus Jump Female 1 (17 and under)
22:12.6 (37)
45:01.5 (39)
-
-2 laps 2-----
40 106 Jason Gabel 4 Male master 2 (40-49)
23:09.3 (38)
45:51.6 (40)
-
-2 laps 2-----
41 10 Emma Lord Female 1 (17 and under)
20:58.3 (30)
49:33.6 (41)
-
-2 laps 2-----
42 162 Aaven Mcgarva Grade 6 (yr6 start/ yr7)
21:35.7 (35)
-
-
-3 laps 1-----
43 104 Matt Williams 4 Male master 2 (40-49)
23:10.1 (39)
-
-
-3 laps 1-----
44 181 Jared Lord Grade 8 (yr8 start/ yr9)
23:52.1 (40)
-
-
-3 laps 1-----
45 20 Andy Cundy 4 Male master 2 (40-49)
30:34.2 (45)
-
-
-3 laps 1-----
46 9 Tracy Van Der Merwe Female 3 (masters 40+)
38:55.5 (46)
-
-
-3 laps 1-----
47 214 Wendy Mcleod Female 3 (masters 40+)
38:56.9 (47)
-
-
-3 laps 1-----