Run with the Kokanee

Saturday, October 17, 2020 8:30 AM (GMT-7)

Event info
Sport: Running - trail
Location: Issaquah, WA, United States
Registrations: 120
Registration closes: Friday, October 16, 2020 11:00 PM (GMT-7)
Organized by: Northwest Trail Runs
Event website: http://nwtrailruns.com/events/run-with-the-kokanee/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Add event to your profile

Select your name below then click 'Add to profile' to add this event to your profile page.

Add to profile  Cancel
  • Summary »
  • Confirmation list
  • » All racers
Name
Distance Category Wave Age Gender
Allan Knight 10 K ADULT 9:30-9:40am 40 M
Allen Bailey 5 K ADULT 10:00-10:10am 56 M
Alyssa Becker 5 K YOUTH 8:30am 5k ELITE WAVE 17 F
Amy Barrett 5 K ADULT 10:20-10:30am 57 F
Andrew Walker 5 K ADULT 10:00-10:10am 37 M
Ann Pedack 10 K ADULT 8:35am 10k ELITE WAVE 34 F
Anna Ungar 10 K ADULT 10:00-10:10am 52 F
Audrey Waine 5 K ADULT 10:20-10:30am 60 F
Benjamin Johnson 10 K ADULT 8:35am 10k ELITE WAVE 32 M
Brenna Boyd 10 K ADULT 9:00-9:10am 35 F
Brian Jack 5 K ADULT 9:00-9:10am 48 M
Carl Boyd 10 K ADULT 9:40-9:50am 40 M
Carolyn Chuong Holgate 10 K ADULT 10:10-10:20am 32 F
Carpenter Mukai 5 K YOUTH 8:30am 5k ELITE WAVE 17 M
Carrie Hicks 10 K ADULT 10:30-10:40am 63 F
Carter Rabasa 10 K ADULT 9:40-9:50am 43 M
Charlie Damron 10 K ADULT 8:35am 10k ELITE WAVE 32 M
Cherryl Steben 5 K ADULT 8:40-8:50am 54 F
Chris Otis 10 K ADULT 9:20-9:30am 52 F
Christy Palmer 10 K ADULT 8:35am 10k ELITE WAVE 36 F
Chuck Otis 10 K ADULT 9:20-9:30am 56 M
Cindy Spiry 5 K ADULT 10:30-10:40am 54 F
Claire Thompson 10 K ADULT 10:10-10:20am 31 F
Claire Wyatt 5 K YOUTH 9:10-9:20am 9 F
Colin Muldowney 5 K YOUTH 9:10-9:20am 14 M
Colin Walker 5 K YOUTH 10:00-10:10am 7 M
Dan Curry 10 K ADULT 9:30-9:40am 47 M
Danny Moerman 5 K ADULT 10:40-10:50am 28 M
David Lyons 10 K ADULT 10:50-11:00am 37 M
David Shuer 5 K ADULT 9:00-9:10am 20 M
Davis Amman 10 K ADULT 10:10-10:20am 45 M
Debbie Lavery 5 K ADULT 8:30am 5k ELITE WAVE 62 F
Desiree Berry 10 K ADULT 8:35am 10k ELITE WAVE 43 F
Don Winters 10 K ADULT 10:30-10:40am 73 M
Doug Muldowney 5 K ADULT 9:10-9:20am 44 M
Doug Switzer 5 K ADULT 8:50-9:00am 57 M
Ed Connery 5 K ADULT 9:10-9:20am 38 M
Elena Grout 5 K ADULT 10:00-10:10am 30 F
Elizabeth Correa 5 K ADULT 10:50-11:00am 45 F
Elliot Robles 10 K ADULT 9:50-10:00am 25 M
Erika Link 5 K ADULT 9:20-9:30am 37 F
Erika Malone 10 K ADULT 9:50-10:00am 47 F
Gabriel Quijada 10 K ADULT 9:10-9:20am 39 M
Garbo Grossman 10 K ADULT 10:40-10:50am 32 F
George Diaz 10 K ADULT 10:10-10:20am 55 M
George Gounares 10 K YOUTH 9:30-9:40am 11 M
Grant Buckingham 5 K ADULT 9:40-9:50am 52 M
Gregory Barnes 5 K ADULT 10:10-10:20am 55 M
Heather Ann Brauer 5 K ADULT 9:40-9:50am 37 F
Helle Vu 10 K ADULT 8:35am 10k ELITE WAVE 57 F
Irina Boguslavski 5 K ADULT 10:20-10:30am 42 F
Jay Grubb 10 K ADULT 10:10-10:20am 59 M
Jean Anne Dobrowolski 5 K ADULT 10:40-10:50am 57 F
Jeff Hashimoto 5 K ADULT 8:30am 5k ELITE WAVE 49 M
Jiaxing Brisbois 10 K YOUTH 9:50-10:00am 14 M
Joe Waine 5 K ADULT 10:20-10:30am 33 M
John Holgate 5 K ADULT 10:10-10:20am 36 M
John Murphy 10 K ADULT 9:20-9:30am 54 M
Jolanta Thorburn 10 K ADULT 10:30-10:40am 44 F
Jolene Williams 5 K ADULT 10:30-10:40am 49 F
Joseph Sheeran 10 K ADULT 8:35am 10k ELITE WAVE 62 M
Kamila Gwiazda 10 K ADULT 9:10-9:20am 36 F
Karen Barefield 5 K ADULT 8:40-8:50am 50 F
Karen Wilkins 5 K ADULT 9:40-9:50am 52 F
Kelton Gagnon 10 K YOUTH 8:35am 10k ELITE WAVE 16 M
Kristin Wyatt 5 K ADULT 9:10-9:20am 48 F
Kyle Desmet 5 K YOUTH 9:30-9:40am 17 M
Larissa Desmet 5 K ADULT 9:30-9:40am 49 F
Laura Frederick 10 K ADULT 8:40-8:50am 38 F
Laura Zirfas 5 K ADULT 10:00-10:10am 35 F
Leisa Geiger 10 K ADULT 10:00-10:10am 47 F
Les Frederick 10 K ADULT 8:40-8:50am 71 M
Mark Dean 10 K ADULT 8:50-9:00am 45 M
Mark Drangsholt 5 K ADULT 8:30am 5k ELITE WAVE 62 M
Matt Mutton 10 K ADULT 10:20-10:30am 51 M
Matt Pawelski 10 K ADULT 9:00-9:10am 36 M
Matthew Wyatt 5 K YOUTH 9:10-9:20am 15 M
Megan Schendel-Dittmann 10 K ADULT 9:20-9:30am 38 F
Michael Murphy 5 K ADULT 9:50-10:00am 57 M
Miles Penk 10 K ADULT 9:20-9:30am 32 M
Molly Brunner 10 K ADULT 10:20-10:30am 27 F
Nancy Whipple 10 K ADULT 9:00-9:10am 65 F
Nick Waine 5 K ADULT 10:10-10:20am 31 M
Olivia Wildes 5 K YOUTH 8:30am 5k ELITE WAVE 16 F
Patricia Ewen 5 K ADULT 8:40-8:50am 62 F
Peter Beeson 10 K ADULT 8:50-9:00am 52 M
Philip Lavery 5 K ADULT 8:30am 5k ELITE WAVE 23 M
Quinn Muldowney 5 K YOUTH 9:10-9:20am 10 M
Rachel Gordon 5 K ADULT 8:50-9:00am 38 F
Renat Gounares 10 K YOUTH 9:30-9:40am 10 M
Rene Switzer 5 K ADULT 8:50-9:00am 55 F
Rimma Gounares 10 K ADULT 9:30-9:40am 43 F
Robbie Reeves 5 K YOUTH 10:50-11:00am 11 M
Robert Watson 10 K ADULT 9:50-10:00am 30 M
Robyn Coleman 5 K ADULT 9:30-9:40am 52 F
Ruben Delgado 10 K ADULT 10:40-10:50am 41 M
Ryan WOOD 10 K ADULT 8:35am 10k ELITE WAVE 44 M
Samantha Johnson 10 K ADULT 10:30-10:40am 28 F
Samara Gonzalez 10 K ADULT 9:20-9:30am 28 F
Savannah Wyatt 5 K YOUTH 9:10-9:20am 12 F
Scott Adsit 5 K ADULT 8:50-9:00am 70 M
Sergei Boguslavski 5 K ADULT 10:20-10:30am 54 M
Shannon Treibel 10 K ADULT 9:50-10:00am 25 F
Silas Hughes 5 K YOUTH 10:40-10:50am 9 M
Stephanie Garrett 5 K ADULT 10:40-10:50am 31 F
Stephanie Loehr 5 K ADULT 10:40-10:50am 39 F
Stephen Wuest 5 K ADULT 8:30am 5k ELITE WAVE 28 M
Tali Yebuda 10 K ADULT 10:30-10:40am 45 F
Thomas Barrett 5 K ADULT 10:20-10:30am 57 M
Tim Taylor 5 K ADULT 9:40-9:50am 45 M
Tina Sharer 5 K ADULT 9:40-9:50am 53 F
Todd Barene 5 K ADULT 10:50-11:00am 47 M
Todd Steben 5 K ADULT 8:40-8:50am 57 M
Tracy Palmer 5 K ADULT 8:50-9:00am 52 F
Uhuru Hashimoto 5 K ADULT 8:30am 5k ELITE WAVE 20 F
Victor Boguslavski 5 K YOUTH 10:20-10:30am 10 M
Wadii'ah Boughdir 10 K ADULT 9:00-9:10am 30 M
Wenhua Li 5 K ADULT 9:50-10:00am 53 F
Zack Wilkins 10 K YOUTH 9:40-9:50am 14 M
Zarina Parpia 5 K ADULT 10:40-10:50am 40 F