The Grizzly Run Extreme

Saturday, February 15, 2020 11:03 AM (GMT-6) - Final results

Race info
Sport: Motor sports - dirt bike
Location: Guntersville, AL, United States
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 46
Laps: 4
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.2
Updated: Monday, March 23, 2020 9:22 AM (GMT-6)
Organized by: SEER llc
Race website: Http://seer-racing.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Bib Racer name Category Lap 1
1 54 Gary Carrier Bronze class 31:18.9 -+0.00%100.00%
2 13 James Disney Bronze class 37:42.5 +6:23.6+20.42%83.05%
3 53 Garrett Adkins Bronze class 43:40.9 +12:22.0+39.49%71.69%
4 112 Luke Butts Bronze class 43:57.4 +12:38.5+40.37%71.24%
5 121 Troy Roberts Bronze class 45:10.7 +13:51.8+44.27%69.31%
6 124 Cody Mcfalls Bronze class 47:20.8 +16:01.9+51.19%66.14%
7 87 Cody Johnson Bronze class 48:26.3 +17:07.4+54.68%64.65%
8 91 Braiden Rose Bronze class 50:44.5 +19:25.6+62.04%61.71%
9 95 Sam Silvey Bronze class 50:47.6 +19:28.7+62.20%61.65%
10 57 Jeff Koehler Bronze class 57:19.1 +26:00.2+83.04%54.63%
11 52 Ethan Burkhart Bronze class 1:00:04.0 +28:45.1+91.81%52.13%
12 69 Steven Green Bronze class 1:01:01.1 +29:42.2+94.85%51.32%
13 63 Matt Reeves Bronze class 1:01:35.6 +30:16.7+96.69%50.84%
14 116 Michael Grady Bronze class 1:03:12.2 +31:53.3+101.83%49.55%
15 104 Jake Thorington Bronze class 1:04:21.5 +33:02.6+105.52%48.66%
16 55 Ian Paige Bronze class 1:06:28.6 +35:09.7+112.28%47.11%
17 110 Jeff Green Bronze class 1:13:46.5 +42:27.6+135.59%42.45%
18 120 Jacob Sumruld Bronze class 1:17:23.2 +46:04.3+147.12%40.47%
19 56 Jacob Haynes Bronze class 1:21:20.0 +50:01.1+159.73%38.50%
20 107 Kelly Spivey Bronze class 1:22:25.6 +51:06.7+163.22%37.99%
21 105 Garret Murph Bronze class 1:25:20.9 +54:02.0+172.55%36.69%
22 117 Drew Goines Bronze class 1:25:38.3 +54:19.4+173.47%36.57%
23 47 William Rosson Bronze class 1:25:59.9 +54:41.0+174.62%36.41%
24 78 Josh Bolling Bronze class 1:30:27.6 +59:08.7+188.87%34.62%
25 100 Brad Lomax Bronze class 1:31:52.9 +1:00:34.0+193.41%34.08%
26 90 Jimmy Rose Bronze class 1:34:48.8 +1:03:29.9+202.77%33.03%
27 58 John Cooper Bronze class 1:38:21.6 +1:07:02.7+214.10%31.84%
28 86 Car Spiller Bronze class 1:40:26.5 +1:09:07.6+220.75%31.18%
29 60 Joseph Becht Bronze class 1:41:57.4 +1:10:38.5+225.58%30.71%
30 49 Daniel Walker Bronze class 1:53:00.3 +1:21:41.4+260.87%27.71%
31 88 Trenton Johnson Bronze class 1:54:00.1 +1:22:41.2+264.05%27.47%
32 62 Keith Varden Bronze class 1:59:50.1 +1:28:31.2+282.68%26.13%
33 75 Carl Rand Bronze class 2:06:31.3 +1:35:12.4+304.03%24.75%
34 72 Chad Mildram Bronze class 2:20:26.6 +1:49:07.7+348.49%22.30%
35 106 Tanner Harvey Bronze class 2:39:09.2 +2:07:50.3+408.23%19.68%
36 113 Peter Alexeev Bronze class 2:39:40.4 +2:08:21.5+409.89%19.61%
37 51 Eric Mazur Bronze class 2:44:24.6 +2:13:05.7+425.02%19.05%
38 64 Michael Lyons Bronze class 2:48:26.2 +2:17:07.3+437.88%18.59%
39 84 Cole Smith Bronze class 2:53:32.7 +2:22:13.8+454.19%18.04%
40 73 Alex Grace Bronze class 3:05:11.6 +2:33:52.7+491.39%16.91%
41 67 Phillip Phillips Bronze class 3:11:47.0 +2:40:28.1+512.43%16.33%
42 48 Charlie Curtis Bronze class 3:17:36.8 +2:46:17.9+531.05%15.85%
43 61 Justin Booher Bronze class 3:23:05.8 +2:51:46.9+548.56%15.42%
44 114 Jay Wilson Bronze class 3:25:33.8 +2:54:14.9+556.44%15.23%
45 74 Ashlie Peterson Bronze class 3:26:31.0 +2:55:12.1+559.48%15.16%
46 115 Ronald Diaz Bronze class 3:27:36.2 +2:56:17.3+562.95%15.08%