2019/2020 Summer Series race 3, nov 4

Monday, November 4, 2019 18:29 (GMT+13) - Final results

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Papamoa, New Zealand
Start type: Mass start
Racers: 65
Laps: 5
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.1
Updated: Monday, November 18, 2019 17:34 (GMT+13)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

2019/2020 Summer Series race 3, nov 4

Place Bib Racer name Category Gender Lap 1
1 3 Angus Riordan Junior Boys 17-18 M 11:14.7 -+0.00%100.00%
2 2 Tristan Haycock Men's 19-29 M 11:15.9 +0:01.2+0.18%99.82%
3 4 Luke Kivell Junior Boys 17-18 M 11:18.0 +0:03.3+0.49%99.51%
4 5 Zane Hurst Junior Boys 17-18 M 11:20.3 +0:05.6+0.83%99.18%
5 88 Jason Reed Master Men's 1, 30-39 M 11:22.8 +0:08.1+1.20%98.81%
6 84 Conor Mccarthy Junior Boys 17-18 M 11:47.0 +0:32.3+4.79%95.43%
7 11 Stephen Newlove Veteran men's 50+ M 11:58.0 +0:43.3+6.42%93.97%
8 1 Samuel Lord Junior Boys 17-18 M 12:01.5 +0:46.8+6.94%93.51%
9 75 Cam McGuffie Junior Boys 17-18 M 12:19.0 +1:04.3+9.53%91.30%
10 63 Kelly Glover Veteran men's 50+ M 12:22.9 +1:08.2+10.11%90.82%
11 14 Gareth Osmond Master men's 2, 40-49 M 12:33.9 +1:19.2+11.74%89.49%
12 74 Kerry Johanson Master men's 2, 40-49 M 12:37.2 +1:22.5+12.23%89.10%
13 76 Toby McGuffie Junior Boys under 16 M 12:42.2 +1:27.5+12.97%88.52%
14 50 Glen Kivell Master men's 2, 40-49 M 12:52.1 +1:37.4+14.44%87.39%
15 15 Nicolás Sermini Master Men's 1, 30-39 M 12:54.2 +1:39.5+14.75%87.15%
16 103 Peter Wilson Veteran men's 50+ M 13:13.7 +1:59.0+17.64%85.01%
17 105 Jack Gillingham Junior Boys under 16 M 13:20.9 +2:06.2+18.70%84.24%
18 8 Tom Hambrook Master men's 2, 40-49 M 13:23.9 +2:09.2+19.15%83.93%
19 19 Harry Kneebone Junior Boys under 16 M 13:27.4 +2:12.7+19.67%83.56%
20 106 Benjamin Louie Junior Boys under 16 M 13:37.9 +2:23.2+21.22%82.49%
21 55 Graham Muggridge Master men's 2, 40-49 M 13:42.4 +2:27.7+21.89%82.04%
22 21 Alan Mclean Veteran men's 50+ M 13:44.3 +2:29.6+22.17%81.85%
23 25 Roger Hoebers Veteran men's 50+ M 13:46.1 +2:31.4+22.44%81.67%
24 56 Hamish Lane Master men's 2, 40-49 M 13:49.1 +2:34.4+22.88%81.38%
25 26 Cameron Ryder Junior Boys under 16 M 13:51.2 +2:36.5+23.20%81.17%
26 60 Duncan Hart Master men's 2, 40-49 M 13:53.5 +2:38.8+23.54%80.95%
27 27 Steve Craven Veteran men's 50+ M 14:06.2 +2:51.5+25.42%79.73%
28 24 Chris Mitchell Veteran men's 50+ M 14:42.5 +3:27.8+30.80%76.45%
29 68 Ben Westenberg Junior Boys under 16 M 14:44.4 +3:29.7+31.08%76.29%
30 31 Asher Hart Junior Boys under 16 M 14:46.8 +3:32.1+31.44%76.08%
31 59 Jared Lord Junior Boys under 16 M 14:49.6 +3:34.9+31.85%75.84%
32 108 Tony Derry Master men's 2, 40-49 M 14:52.3 +3:37.6+32.25%75.61%
33 69 Mark Lord Veteran men's 50+ M 15:01.3 +3:46.6+33.59%74.86%
34 94 Patrick Barrett Master Men's 1, 30-39 M 15:05.5 +3:50.8+34.21%74.51%
35 99 Emma Lord Junior girls under 18 F 15:10.2 +3:55.5+34.90%74.13%
36 30 Peter Tilden Men's 19-29 M 15:14.3 +3:59.6+35.51%73.79%
37 57 Poppy Lane Junior girls under 18 F 15:23.4 +4:08.7+36.86%73.07%
38 32 George Matthews Veteran men's 50+ M 15:33.5 +4:18.8+38.36%72.28%
39 37 Christine Browne Female masters 40+ F 15:45.0 +4:30.3+40.06%71.40%
40 40 Benny Drake Junior Boys under 16 M 16:01.9 +4:47.2+42.57%70.14%
41 29 Jason Gabel Master men's 2, 40-49 M 16:06.6 +4:51.9+43.26%69.80%
42 77 Pete Roden Veteran men's 50+ M 16:10.8 +4:56.1+43.89%69.50%
43 34 Greig Anderson Veteran men's 50+ M 16:13.6 +4:58.9+44.30%69.30%
44 35 Nathan Hurst Men's 19-29 M 16:16.1 +5:01.4+44.67%69.12%
45 43 Dan Kneebone Veteran men's 50+ M 16:20.8 +5:06.1+45.37%68.79%
46 49 Lexus Jump Junior girls under 18 F 16:24.9 +5:10.2+45.98%68.50%
47 42 Keegan Hammond Junior Boys under 16 M 16:52.0 +5:37.3+49.99%66.67%
48 64 Alfred Duval Men's 19-29 M 16:54.0 +5:39.3+50.29%66.54%
49 46 Graham Richardson Veteran men's 50+ M 17:18.9 +6:04.2+53.98%64.94%
50 45 Merv Hurst Master men's 2, 40-49 M 17:34.9 +6:20.2+56.35%63.96%
51 98 Ian Miller Master men's 2, 40-49 M 17:38.5 +6:23.8+56.88%63.74%
52 28 Cameron Ford Junior Boys under 16 M 18:35.0 +7:20.3+65.26%60.51%
53 81 Nicholas Gibbard Junior Boys under 16 M 18:45.4 +7:30.7+66.80%59.95%
54 104 Regan Doig Junior Boys under 16 M 18:47.7 +7:33.0+67.14%59.83%
55 38 Brendan Ryan Veteran men's 50+ M 18:50.9 +7:36.2+67.62%59.66%
56 66 Karen Ryan Female masters 40+ F 18:53.6 +7:38.9+68.02%59.52%
57 44 Alex Johnston Master men's 2, 40-49 M 19:00.5 +7:45.8+69.04%59.16%
58 12 Sam Hughes Master Men's 1, 30-39 M 19:02.3 +7:47.6+69.30%59.07%
59 90 Stephen Bird Veteran men's 50+ M 20:50.8 +9:36.1+85.39%53.94%
60 48 Tony Jump Master Men's 1, 30-39 M 22:26.5 +11:11.8+99.57%50.11%
61 51 Anita Jump Female masters 40+ F 22:28.9 +11:14.2+99.93%50.02%
62 20 Paul McLeod Veteran men's 50+ M 23:09.4 +11:54.7+105.93%48.56%
63 16 Ruby Ryan Junior girls under 18 F 24:46.0 +13:31.3+120.25%45.40%
64 97 Abby Miller Junior girls under 18 F 24:59.9 +13:45.2+122.31%44.98%
65 96 Josh Miller Junior Boys under 16 M 25:01.6 +13:46.9+122.56%44.93%