Thrilla Week 4 Start List 600

Thursday, September 27, 2018 6:00 PM (GMT-7) - Final results

Race info
Sport: Cycling - cyclocross
Location: Bend, OR, United States
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By category
Racers: 82
Laps: 5
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Thursday, September 27, 2018 8:37 PM (GMT-7)
Organized by: Mt Bachelor Sports Education Foundation
Race website: Mbsef.org

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Bib Racer name Affiliation Category Age Lap 1
1 183 James Williams Deschutes Brewery  1. Cat 1/2 Men 8:27.0 -+0.00%100.00%
2 254 Christopher Jones   1. Cat 1/2 Men 8:37.0 +0:10.0+1.97%98.07%
3 227 Joshua Kelley Breadwinner CX  1. Cat 1/2 Men 8:40.0 +0:13.0+2.56%97.50%
4 192 Owen Murphy   2. Cat 1/2 MastMen 44 8:45.0 +0:18.0+3.55%96.57%
5 103 Ryan McGlone Boneyard Cycling  2. Cat 1/2 MastMen 40 8:48.0 +0:21.0+4.14%96.02%
6 123 Michael Brown   2. Cat 1/2 MastMen 47 8:51.0 +0:24.0+4.73%95.48%
7 218 Anthony Broadman Evolution Racing  2. Cat 1/2 MastMen 8:52.0 +0:25.0+4.93%95.30%
8 111 Kyle Wuepper Fulcrum Properties/WebCyclery  2. Cat 1/2 MastMen 45 8:53.0 +0:26.0+5.13%95.12%
9 120 Carolyn Day Deschutes Brewery  5. Cat 1/2 MastWom 46 8:54.0 +0:27.0+5.33%94.94%
10 213 Joshua Johnston Murder of Crows  1. Cat 1/2 Men 8:57.0 +0:30.0+5.92%94.41%
11 121 Ryder Uetrecht Top Club  1. Cat 1/2 Men 16 8:58.0 +0:31.0+6.11%94.24%
12 187 Billy Bergen Project Bike  1. Cat 1/2 Men 8:59.0 +0:32.0+6.31%94.06%
12 198 James Coats   2. Cat 1/2 MastMen 8:59.0 +0:32.0+6.31%94.06%
14 185 John Frey Project Bike  2. Cat 1/2 MastMen 9:00.0 +0:33.0+6.51%93.89%
15 145 Alex Marganski Oregon Trail Syndicate  7. Cat 3 Men 31 9:01.0 +0:34.0+6.71%93.72%
15 194 Jeff Johnston Boneyard Cycling  1. Cat 1/2 Men 9:01.0 +0:34.0+6.71%93.72%
17 102 Brent Poole   1. Cat 1/2 Men 30 9:04.0 +0:37.0+7.30%93.20%
17 215 Damian Schmidt Portland Bicycle Studio  1. Cat 1/2 Men 9:04.0 +0:37.0+7.30%93.20%
19 170 Chris Winans Sunnyside Sports  2. Cat 1/2 MastMen 42 9:06.0 +0:39.0+7.69%92.86%
19 221 Matt Russell   1. Cat 1/2 Men 9:06.0 +0:39.0+7.69%92.86%
21 178 Gabe Linn   1. Cat 1/2 Men 9:09.0 +0:42.0+8.28%92.35%
21 252 Rodney Trepess   2. Cat 1/2 MastMen 9:09.0 +0:42.0+8.28%92.35%
23 160 Matthew Paez The Gear Fix  1. Cat 1/2 Men 26 9:10.0 +0:43.0+8.48%92.18%
24 140 Cody Peterson Bowen Sports Performance  1. Cat 1/2 Men 9:11.0 +0:44.0+8.68%92.01%
25 249 Elijah Krause Bend Endurance Academy  7. Cat 3 Men 9:13.0 +0:46.0+9.07%91.68%
25 253 Sean Haidet   1. Cat 1/2 Men 9:13.0 +0:46.0+9.07%91.68%
27 110 Lisa Gentz Boneyard Cycling  5. Cat 1/2 MastWom 37 9:15.0 +0:48.0+9.47%91.35%
28 201 Gavin Beer Project Bike  7. Cat 3 Men 9:16.0 +0:49.0+9.66%91.19%
29 124 Reid Curry   7. Cat 3 Men 30 9:22.0 +0:55.0+10.85%90.21%
30 117 Tiago Reis Hutch's Bend Dental  8. SS Men 48 9:26.0 +0:59.0+11.64%89.58%
31 212 Matt Hickey   8. SS Men 9:27.0 +1:00.0+11.83%89.42%
32 122 Stephanie Uetrecht Fulcrum Properties/WebCyclery  5. Cat 1/2 MastWom 48 9:29.0 +1:02.0+12.23%89.10%
33 105 Andy Young Boneyard Cycling  7. Cat 3 Men 35 9:30.0 +1:03.0+12.43%88.95%
34 113 Brandon Gallagher Murder of Crows  9. Cat 3 MastMen 42 9:33.0 +1:06.0+13.02%88.48%
35 118 Jason Bavuso Murder of Crows  9. Cat 3 MastMen 44 9:34.0 +1:07.0+13.21%88.33%
36 162 Paul Hynes   9. Cat 3 MastMen 34 9:36.0 +1:09.0+13.61%88.02%
37 144 Serena Gordon Liv Factory Off Road Team  4. Cat 1/2 Women 9:40.0 +1:13.0+14.40%87.41%
38 146 Dustin Tombleson Boneyard Cycling  9. Cat 3 MastMen 37 9:42.0 +1:15.0+14.79%87.11%
39 153 Adam Carroll Boneyard Cycling  2. Cat 1/2 MastMen 46 9:43.0 +1:16.0+14.99%86.96%
40 155 John Adkins   9. Cat 3 MastMen 37 9:44.0 +1:17.0+15.19%86.82%
41 125 Jordan Miller Deschutes Brewery  9. Cat 3 MastMen 36 9:45.0 +1:18.0+15.38%86.67%
42 184 Aidan Whitelaw Bend Endurance Academy  7. Cat 3 Men 15 9:46.0 +1:19.0+15.58%86.52%
43 119 Sam Day Bend Endurance Academy  7. Cat 3 Men 15 9:47.0 +1:20.0+15.78%86.37%
43 209 Mike Olson   2. Cat 1/2 MastMen 9:47.0 +1:20.0+15.78%86.37%
45 108 Drew Moore Team 10 Barrel  9. Cat 3 MastMen 40 9:48.0 +1:21.0+15.98%86.22%
45 133 Emma Maaranen KS-Kenda Women’s Elite Team  4. Cat 1/2 Women 41 9:48.0 +1:21.0+15.98%86.22%
45 245 Mike Martin   2. Cat 1/2 MastMen 9:48.0 +1:21.0+15.98%86.22%
48 195 Christopher Vanwaning   9. Cat 3 MastMen 45 9:51.0 +1:24.0+16.57%85.79%
49 246 John Craft   9. Cat 3 MastMen 9:52.0 +1:25.0+16.77%85.64%
50 127 Ryan McLaughlin   8. SS Men 29 9:53.0 +1:26.0+16.96%85.50%
51 130 Thomas Pastor Deschutes Brewery  9. Cat 3 MastMen 38 9:54.0 +1:27.0+17.16%85.35%
52 234 Michelle Mills Sunnyside Sports  5. Cat 1/2 MastWom 9:55.0 +1:28.0+17.36%85.21%
53 199 Kiel Fletcher   9. Cat 3 MastMen 9:57.0 +1:30.0+17.75%84.92%
54 104 Curtis Brawner Ace Window Tinting  9. Cat 3 MastMen 9:58.0 +1:31.0+17.95%84.78%
55 242 Eric Whitworth Murder of Crows  9. Cat 3 MastMen 9:59.0 +1:32.0+18.15%84.64%
56 163 George P.S. McConnell Ace Window Tinting  9. Cat 3 MastMen 10:00.0 +1:33.0+18.34%84.50%
57 248 Ava Lilley Bend Endurance Academy  4. Cat 1/2 Women 10:03.0 +1:36.0+18.93%84.08%
58 131 Andrew Fleming Murder of Crows  9. Cat 3 MastMen 41 10:04.0 +1:37.0+19.13%83.94%
58 247 Darragh Hildreth   4. Cat 1/2 Women 10:04.0 +1:37.0+19.13%83.94%
60 211 Greg Rhodes Bend Endurance Academy  9. Cat 3 MastMen 10:09.0 +1:42.0+20.12%83.25%
60 219 David Anderson Boneyard Cycling  8. SS Men 10:09.0 +1:42.0+20.12%83.25%
62 167 Jeff Nary Sagebrush Cycles  8. SS Men 53 10:10.0 +1:43.0+20.32%83.11%
63 141 Jon Vlasak   9. Cat 3 MastMen 10:11.0 +1:44.0+20.51%82.98%
64 107 Jay Campbell Ace Window Tinting  9. Cat 3 MastMen 48 10:16.0 +1:49.0+21.50%82.31%
65 128 Sarah Jane Hash Boneyard Cycling  10. Cat 3 Women 36 10:24.0 +1:57.0+23.08%81.25%
66 217 Scott Birdwell Deschutes Brewery  9. Cat 3 MastMen 10:32.0 +2:05.0+24.65%80.22%
67 158 David Marchi Murder of Crows  9. Cat 3 MastMen 10:34.0 +2:07.0+25.05%79.97%
68 116 Carrie Carney Hutch's Bend Dental  10. Cat 3 Women 43 10:39.0 +2:12.0+26.04%79.34%
68 147 Chris Thier Boneyard Cycling  9. Cat 3 MastMen 44 10:39.0 +2:12.0+26.04%79.34%
70 225 Thad Jordan The Hub Cyclery  8. SS Men 11:01.0 +2:34.0+30.37%76.70%
71 239 Greg Blackmore   9. Cat 3 MastMen 11:04.0 +2:37.0+30.97%76.36%
72 193 Erin Reis Hutch's Bend Dental  12. SS Women 41 11:20.0 +2:53.0+34.12%74.56%
73 129 Bryna Curry   10. Cat 3 Women 31 11:22.0 +2:55.0+34.52%74.34%
74 251 Meg Kinnear   10. Cat 3 Women 11:24.0 +2:57.0+34.91%74.12%
75 235 Kelsey Carson Deschutes Brewery  12. SS Women 11:26.0 +2:59.0+35.31%73.91%
76 196 Mary Skrzynski Deschutes Brewery  12. SS Women 11:29.0 +3:02.0+35.90%73.58%
77 173 Cynthia Engel Deschutes Brewery  11. Cat 3 MastWom 11:31.0 +3:04.0+36.29%73.37%
78 100 Mary Dallas Hutch's Bend Dental  11. Cat 3 MastWom 55 11:44.0 +3:17.0+38.86%72.02%
78 603 Shon Rae   11. Cat 3 MastWom 11:44.0 +3:17.0+38.86%72.02%
80 151 Hannah Yorra Boneyard Cycling  11. Cat 3 MastWom 41 11:45.0 +3:18.0+39.05%71.91%
81 250 Joseph Spampinato Deschutes Brewery  2. Cat 1/2 MastMen 14:32.0 +6:05.0+71.99%58.14%
82 115 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery  12. SS Women 53 16:11.0 +7:44.0+91.52%52.21%