LV - Pardubický triatlon 2018, dospělí

Saturday, August 25, 2018 14:00 (GMT+2) - Final results

Race info
Sport: Triathlon
Location: Pardubice, Czech Republic
Start type: Mass start
Racers: 65
Laps: 3
Timed on: iPhone
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Chip timing: RFID - LLRP
RFID reader: Motorola
Updated: Saturday, November 3, 2018 07:38 (GMT+2)
Organized by: Pallavicini.cz
Race website: www.pallavicini.cz

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Plavání
1 31 Martínek Tomáš Easygorun  Dospělí do 39 M 8:28.7 -+0.00%100.00%
2 30 Jurica Josef Czechtri K. Team  Dospělí do 39 M 8:44.1 +0:15.4+3.03%97.06%
3 72 Petrásek Pavel   Dospělí do 39 M 9:19.9 +0:51.2+10.06%90.86%
4 50 Papež Michal Loko Trutnov  Dospělí do 19 M 9:38.3 +1:09.6+13.68%87.96%
5 51 Kábrt Lukáš Loko Trutnov  Dospělí do 19 M 9:39.8 +1:11.1+13.98%87.74%
6 1 Teplý Ondřej Hisport Team  Dospělí do 49 M 9:57.7 +1:29.0+17.50%85.11%
7 9 Vrbenský Jakub TJ Slavoj Čáslav  Dospělí do 39 M 10:03.1 +1:34.4+18.56%84.35%
8 54 Novotný Vojtěch Fort SMC Ústí nad Orlicí  Dospělí do 19 M 10:18.3 +1:49.6+21.55%82.27%
9 64 Gregora Jan   Dospělí do 19 M 10:23.4 +1:54.7+22.55%81.60%
10 66 Pajer Ondřej Indkividuální  Dospělí do 39 M 11:07.7 +2:39.0+31.26%76.19%
11 2 Olšová Veronika Tri Ski Horní Počernice  Dospělí do 39 F 11:29.6 +3:00.9+35.56%73.77%
12 43 Okluský Miroslav Praha 6  Dospělí do 39 M 11:30.8 +3:02.1+35.80%73.64%
13 49 Kirsch Radomír Loko Trutnov  Dospělí do 19 M 11:45.5 +3:16.8+38.69%72.10%
14 32 Jankůjová Lenka Elab Team  Dospělí do 39 F 12:02.8 +3:34.1+42.09%70.38%
15 53 Rejda Jan OMT Pardubice  Dospělí do 49 M 12:15.2 +3:46.5+44.53%69.19%
16 70 Pozler Tomáš OMT Pardubice  Dospělí do 49 M 12:23.8 +3:55.1+46.22%68.39%
17 68 Odvárka Leoš Praha  Dospělí do 39 M 12:26.3 +3:57.6+46.71%68.16%
18 46 Vudarčík Ivo Saprt Dana Zachy  Dospělí do 39 M 12:30.3 +4:01.6+47.49%67.80%
19 28 Šircová Ludmila Individual  Dospělí do 39 F 12:32.4 +4:03.7+47.91%67.61%
20 69 Vůjtek Karel   Dospělí do 39 M 12:34.0 +4:05.3+48.22%67.47%
21 67 Procházková Nikola Triatlon Team Chrudim  Dospělí do 19 F 12:36.2 +4:07.5+48.65%67.27%
22 39 Paseková Markéta Individual  Dospělí do 39 F 12:37.4 +4:08.7+48.89%67.16%
23 3 Čejka Bořivoj Triathlon Team Chrudim  Dospělí do 39 M 12:39.0 +4:10.3+49.20%67.02%
24 57 Ladislav Kratochvil TJ Bižu Jablonec Nad Nisou  Dospělí do 49 M 12:48.2 +4:19.5+51.01%66.22%
25 44 Rohlík Václav Pardubice  Dospělí do 39 M 12:51.4 +4:22.7+51.64%65.95%
26 59 Horák Martin   Dospělí do 49 M 12:59.7 +4:31.0+53.27%65.24%
27 52 Kašpar Tomáš   Dospělí do 49 M 13:03.2 +4:34.5+53.96%64.95%
28 35 Maloch Aleš OMT Pardubice  Dospělí do 39 M 13:05.9 +4:37.2+54.49%64.73%
29 11 Franc Petr Mladá Boleslav  Dospělí do 49 M 13:14.5 +4:45.8+56.18%64.03%
30 62 Černý Jan   Dospělí do 49 M 13:17.6 +4:48.9+56.79%63.78%
31 22 Zítková Radka Run4run  Dospělí do 39 F 13:18.3 +4:49.6+56.93%63.72%
32 20 Jirásko Lubomír SK SRCH  Dospělí do 49 M 13:20.7 +4:52.0+57.40%63.53%
33 60 Hosnedlová Markéta ELEVEN MERCEDES MITAS  Dospělí do 39 F 13:22.0 +4:53.3+57.66%63.43%
34 18 Nemec Arnost Kolin  Dospělí od 50 M 13:29.7 +5:01.0+59.17%62.83%
35 36 Kalina Pavel Třemošnice  Dospělí do 39 M 13:31.5 +5:02.8+59.52%62.69%
36 71 Rožánková Tereza   Dospělí do 49 F 13:32.8 +5:04.1+59.78%62.59%
37 58 Pavlů Dušan   Dospělí do 39 M 13:36.4 +5:07.7+60.49%62.31%
38 8 Cigánik Milan Mi Lan  Dospělí od 50 M 13:49.9 +5:21.2+63.14%61.30%
39 14 Velínová Monika Individual  Dospělí do 39 F 13:51.8 +5:23.1+63.51%61.16%
40 56 Hokr Marcel Heřmanův Městec  Dospělí do 39 M 14:03.2 +5:34.5+65.76%60.33%
41 55 Břečka Michal   Dospělí do 49 M 14:07.1 +5:38.4+66.52%60.05%
42 34 Vavák Libor BK Sadská  Dospělí od 50 M 14:19.0 +5:50.3+68.86%59.22%
43 12 Kosek Jan 5 % Nejlepších  Dospělí do 39 M 14:20.5 +5:51.8+69.16%59.12%
44 23 Vojtková Jitka Individual  Dospělí do 39 F 14:27.1 +5:58.4+70.45%58.67%
45 7 Novák Viktor Www.Kalirna.Cz  Dospělí do 49 M 14:30.4 +6:01.7+71.10%58.44%
46 40 Košťálová Olga Hořice  Dospělí do 49 F 14:34.4 +6:05.7+71.89%58.18%
47 17 Kaiglová Lucie Líný Drzý Holky  Dospělí do 39 F 14:37.4 +6:08.7+72.48%57.98%
48 27 Paroulek Jaroslav SKP Nymburk  Dospělí do 49 M 14:40.9 +6:12.2+73.17%57.75%
49 38 Albrecht Tomáš Individual  Dospělí do 39 M 14:45.5 +6:16.8+74.07%57.45%
50 33 Korandová Petra Individual  Dospělí do 39 F 14:47.2 +6:18.5+74.41%57.34%
51 37 Pavlis Daniel Enervit Team  Dospělí do 39 M 14:55.0 +6:26.3+75.94%56.84%
52 61 Richterová Nikol DB Tragédky  Dospělí do 39 F 15:18.4 +6:49.7+80.54%55.39%
53 45 Kamarádová Daniela Individual  Dospělí do 49 F 16:23.9 +7:55.2+93.41%51.70%
54 25 Beňo Richard Individual  Dospělí od 50 M 16:36.4 +8:07.7+95.87%51.05%
55 13 Dundáčková Zuzana Triathlon Team Chrudim  Dospělí do 39 F 16:48.7 +8:20.0+98.29%50.43%
56 29 Klírová Jana SATT Praha  Dospělí od 50 F 16:49.8 +8:21.1+98.51%50.38%
57 15 Martincová Lucie Praha 6  Dospělí do 49 F 17:00.8 +8:32.1+100.67%49.83%
58 6 Košín Roman Tri Chrudim  Dospělí do 49 M 17:11.4 +8:42.7+102.75%49.32%
59 5 Košínová Gabriela Tri Chrudim  Dospělí do 49 F 17:43.5 +9:14.8+109.06%47.83%
60 63 Kubík Tomáš   Dospělí do 49 M 17:50.3 +9:21.6+110.40%47.53%
61 42 Klimovič Jiří Sportcomplex  Dospělí od 50 M 18:17.3 +9:48.6+115.71%46.36%
62 47 Turyna Miroslav Individual  Dospělí od 50 M 18:44.4 +10:15.7+121.03%45.24%
63 26 Nádhera Petr Hradec Králové  Dospělí od 50 M 21:08.4 +12:39.7+149.34%40.11%
64 21 Nádherová Hana Hradec Králové  Dospělí od 50 F 22:00.8 +13:32.1+159.64%38.51%
65 24 Vojtková Marie Individual  Dospělí od 50 F 22:12.5 +13:43.8+161.94%38.18%