Karlskrona Swimrun 2018

Saturday, August 11, 2018 12:00 (GMT+2) - Final results

Race info
Sport: Aquathlon - swim and run
Location: Karlskrona, Sweden
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 44
Laps: 3
Timing mode: Multi-device splits
Timed on: LENOVO Lenovo TB-X304L
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Tuesday, August 14, 2018 08:37 (GMT+2)
Organized by: Karlskrona Swimrun
Race website: www.karlskronaswimrun.se

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Race winners »
  • Sprint - SR Spr H
  • Lap times
Place Bib Racer name Affiliation Category Långö
1 61 IRONCOACH/RACEPADDLE.COM Christian Malmström - Daniel Liljedahl  SR Spr H 29:36.0 -+0.00%100.00%
2 73 Team SODA Fredrik Åkerlund - Patrik Mårtensson  SR Spr H 29:52.8 +0:16.8+0.95%99.06%
3 42 Arkipelaget Jonas Porshult - Johan Porshult  SR Spr H 31:04.0 +1:28.0+4.95%95.28%
4 57 Mupparna Muris Abdurahmanovic - Karl-Johan Lång  SR Spr H 32:50.1 +3:14.1+10.93%90.15%
5 38 Mermen Jonas Lind - Nicholas Odehammar  SR Spr H 34:37.8 +5:01.8+16.99%85.48%
6 60 Philipsson/Karlsson Mattias Karlsson - Jörgen Philipsson  SR Spr H 34:48.2 +5:12.2+17.58%85.05%
7 45 30+ Kristoffer Malmörn - Alexander Agnesson  SR Spr H 34:57.2 +5:21.2+18.09%84.68%
8 59 Hen-Olle Olle Sohlin - Henrik Larsson  SR Spr H 35:06.1 +5:30.1+18.59%84.33%
9 37 Blivik Olof Blivik - Martin Blivik  SR Spr H 36:33.1 +6:57.1+23.49%80.98%
10 33 Fett flyter version 2 Anders Marntell - John Ohlsson  SR Spr H 36:45.7 +7:09.7+24.19%80.52%
11 31 Dutch Vikings Per Stenholm - Peter Tabbers  SR Spr H 37:41.9 +8:05.9+27.36%78.52%
12 36 Bra flyt Fredrik Sandberg - Pär Sydbris  SR Spr H 38:22.0 +8:46.0+29.62%77.15%
13 43 Ballena azules Carl Nilsson - Erik Svensson  SR Spr H 38:32.8 +8:56.8+30.23%76.79%
14 74 Team Jämjös Finest Marcus Engdahl - Daniel Lundström  SR Spr H 38:36.7 +9:00.7+30.44%76.66%
15 51 Svedblad Mattias Svedberg - Johan Ekblad  SR Spr H 38:40.6 +9:04.6+30.66%76.53%
16 46 IF Trion Tobias Fabbeke - Jonas Ekestubbe Jernby  SR Spr H 38:49.1 +9:13.1+31.14%76.25%
17 116 Team Nella Niklas Hultberg - Anton Svensson  SR Spr H 39:01.8 +9:25.8+31.86%75.84%
18 48 Släggan och junior Johan Svensson - Daniel Norberg  SR Spr H 39:08.7 +9:32.7+32.25%75.62%
19 40 Alex&Henke Alexander Juth Karlsson - Henrik Bosaeus  SR Spr H 39:20.7 +9:44.7+32.92%75.23%
20 52 Subconsulting Richard Bauer - Lars Svensson  SR Spr H 39:23.3 +9:47.3+33.07%75.15%
21 66 THT 1 Andreas Hulten - Magnus Lindh  SR Spr H 39:36.1 +10:00.1+33.79%74.74%
22 67 Två starka svågrar Joakim Fagerberg - Per Nilsson  SR Spr H 39:38.3 +10:02.3+33.91%74.68%
23 71 Team Frallan & Simbrallan Marcus Malmsten - Henrik Oredsson  SR Spr H 39:40.6 +10:04.6+34.04%74.60%
24 70 Team TW&IT Magnus Karlsson - Stefan Kogg  SR Spr H 39:43.0 +10:07.0+34.18%74.53%
25 30 PEMA Swimrun Magnus Hamilton - Petter Svensson  SR Spr H 39:45.5 +10:09.5+34.32%74.45%
26 76 Team Nättraby Martin Niemann - Christian Bjerström  SR Spr H 40:16.8 +10:40.8+36.08%73.49%
27 41 Ankring förbjuden Mårten Holmberg - Magnus Andersson  SR Spr H 40:20.6 +10:44.6+36.30%73.37%
28 50 Sonoswim Andreas Kraft - Johan Flenhagen  SR Spr H 40:28.6 +10:52.6+36.75%73.13%
29 63 #Pannben Pannben Pontus Lambrant - Victor Nordbäck  SR Spr H 40:40.4 +11:04.4+37.41%72.77%
30 68 Team Jonsons Bygg 1 Tord Siwe - Edvin Siwe  SR Spr H 40:48.3 +11:12.3+37.85%72.54%
31 58 Nybärgarna Måns Hjorth - Johan Sandhammar  SR Spr H 41:16.1 +11:40.1+39.42%71.73%
32 44 Haugaland hk Niklas Samuelsson - Ola Netterheim  SR Spr H 42:16.5 +12:40.5+42.82%70.02%
33 34 Hajarna Thomas Olsson - Olof Persson  SR Spr H 42:39.6 +13:03.6+44.12%69.39%
34 53 Silverfiskarna Jens Svendsen - Marcus Mattsson  SR Spr H 42:46.3 +13:10.3+44.50%69.20%
35 64 Team Jonsons Bygg 2 Jonas Siwe - Simon Malmkvist  SR Spr H 43:02.1 +13:26.1+45.39%68.78%
36 47 Jägmästarna Johan Harrysson - Tobias Nilsson  SR Spr H 43:24.0 +13:48.0+46.62%68.20%
37 69 Vi ger oss aldrig :2 Marcus Lindström - Boris Perssons  SR Spr H 43:34.5 +13:58.5+47.21%67.93%
38 72 Team Odigo Emil Borgman - Marcus Persson  SR Spr H 44:43.6 +15:07.6+51.10%66.18%
39 62 Team Bandyvägen Ulrik Lindahl - Peter Johnsson  SR Spr H 44:52.3 +15:16.3+51.59%65.97%
40 65 Tjocksnabb Jerry Holmberg - Anton Petersson  SR Spr H 46:14.2 +16:38.2+56.20%64.02%
41 39 A for effort Erik Nilsson - Anton Svenningsson  SR Spr H 46:38.9 +17:02.9+57.60%63.45%
42 35 Finns i sjön Daniel Andersson - Mikael Karlsson  SR Spr H 47:10.1 +17:34.1+59.35%62.75%
43 75 Team Jonsson Kim Jonsson - Sam Jonsson  SR Spr H 49:45.4 +20:09.4+68.10%59.49%
44 54 run för faan! Kalle Jonsson - Johan Lundgren  SR Spr H 51:20.8 +21:44.8+73.47%57.65%