Karlskrona Swimrun 2018

Saturday, August 11, 2018 12:00 (GMT+2) - Final results

Race info
Sport: Aquathlon - swim and run
Location: Karlskrona, Sweden
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 56
Laps: 3
Timing mode: Multi-device splits
Timed on: LENOVO Lenovo TB-X304L
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Tuesday, August 14, 2018 08:37 (GMT+2)
Organized by: Karlskrona Swimrun
Race website: www.karlskronaswimrun.se

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Race winners »
  • Sprint - SR Spr Mix
  • Lap times
Place Bib Racer name Affiliation Category Långö
1 92 Frolte Jonas Fries - Ingela Nolte  SR Spr Mix 30:51.9 -+0.00%100.00%
2 125 Livet leker! Viktoria Gadd - Aron Wohlström  SR Spr Mix 31:19.0 +0:27.1+1.46%98.56%
3 107 Team Fuck Cancer Philip Bratt - Olivia Johansson  SR Spr Mix 32:46.4 +1:54.5+6.18%94.18%
4 77 Team Kustjagaren Lars Holmberg - Johanna Holmberg  SR Spr Mix 32:53.3 +2:01.4+6.56%93.85%
5 120 +-40 Pauline Jeppsson - Magnus Strandberg  SR Spr Mix 33:16.2 +2:24.3+7.79%92.77%
6 90 Haldos hjältar! J Tärnhuvud Estvik - L Tärnhuvud Estvik  SR Spr Mix 34:31.6 +3:39.7+11.86%89.39%
7 137 Team Karlskrona Swimrun Jeanette Eliasson - Fredrik Hedlund  SR Spr Mix 35:39.5 +4:47.6+15.53%86.56%
8 102 Team johansson Mårten Johansson - Alexandra Johansson  SR Spr Mix 37:45.2 +6:53.3+22.32%81.75%
9 113 TeamAndersson Amanda Andersson - Sebastian Andersson  SR Spr Mix 37:48.3 +6:56.4+22.49%81.64%
10 122 M och M Mats Korner - Maria Henningsson  SR Spr Mix 37:50.5 +6:58.6+22.60%81.56%
11 124 Team Brovell Henrik Brovell - Anna Brovell  SR Spr Mix 38:05.9 +7:14.0+23.44%81.01%
12 83 1337 Anders Jönsson - Emelie Wesseus  SR Spr Mix 38:09.2 +7:17.3+23.61%80.90%
13 86 EvAnton Eva Johnsson - Anton Jakupi  SR Spr Mix 38:25.5 +7:33.6+24.49%80.33%
14 126 LIMA Lisa Nilsson - Mats Nilsson  SR Spr Mix 38:44.5 +7:52.6+25.52%79.67%
15 118 Team Sölvenäs Rebecka Sölvenäs - Markus Sölvenäs  SR Spr Mix 39:16.3 +8:24.4+27.24%78.59%
16 84 Barracudas Olof Leonardsson - Annelie Leonardsson  SR Spr Mix 39:33.5 +8:41.6+28.17%78.02%
17 80 dunderform Daniel Karlsson - Jill Gullberg  SR Spr Mix 40:00.1 +9:08.2+29.60%77.16%
18 91 Grevinnan och Betjänten Per-Ola Juliusson - Johanna Juliusson  SR Spr Mix 40:04.7 +9:12.8+29.85%77.01%
19 132 Team Beccman Jimmie Hagman - Rebecca Thörnberg  SR Spr Mix 40:13.0 +9:21.1+30.30%76.75%
20 110 Team Schubert Johan Schubert - Felicia Schubert  SR Spr Mix 40:24.3 +9:32.4+30.91%76.39%
21 134 Team Wake Jill Wake - Kristoffer Wake  SR Spr Mix 40:34.9 +9:43.0+31.48%76.06%
22 108 Team Ekroth Mattias Ekroth - Maria Ekroth  SR Spr Mix 40:37.7 +9:45.8+31.63%75.97%
23 133 We swim and run like a turtle Linn Söderlund - John Söderlund  SR Spr Mix 40:44.0 +9:52.1+31.97%75.77%
24 89 Labradoren Andrea Krantz - Hjalmar Teurneau  SR Spr Mix 40:51.1 +9:59.2+32.36%75.55%
25 112 Under Ytan Jörgen Larsson - Amanda Liljeqvist  SR Spr Mix 40:57.1 +10:05.2+32.68%75.37%
26 93 Emmeryd Lek & Plask Maria Söderborg - Fredrik Söderborg  SR Spr Mix 41:18.0 +10:26.1+33.81%74.73%
27 81 Armbrytarna Elsa Joehlson - Mats Polsten  SR Spr Mix 41:47.4 +10:55.5+35.40%73.86%
28 135 Heffaklumpen & Ankaret Sofia Löveborn - Thomas Jahnsson  SR Spr Mix 42:08.5 +11:16.6+36.54%73.24%
29 99 Lag badkrukorna Johan Ekman - Isa Mattisson  SR Spr Mix 42:21.8 +11:29.9+37.25%72.86%
30 119 Tommy o Katrin Tommy Werner - Katrin Jarnvall  SR Spr Mix 42:34.2 +11:42.3+37.92%72.50%
31 94 Evertssons Magnus Evertsson - Saga Evertsson  SR Spr Mix 42:43.0 +11:51.1+38.40%72.26%
32 131 MC-ligan M. Jakobsson Blom - C. Gustafsson  SR Spr Mix 43:16.7 +12:24.8+40.22%71.32%
33 95 Fredrik och jag Jeanette Werner - Fredrik Sjöström  SR Spr Mix 43:46.6 +12:54.7+41.83%70.51%
34 117 Team Skotten Jimmy Skotten - Emelie Skotten  SR Spr Mix 43:51.4 +12:59.5+42.09%70.38%
35 104 Team Galenskap J. Santonsson - T. Gallenmueller  SR Spr Mix 44:04.8 +13:12.9+42.82%70.02%
36 55 PureEnergy Susanne Malmberg - Erik Malmberg  SR Spr Mix 44:16.1 +13:24.2+43.43%69.72%
37 111 Transorna Madeleine Olsson - Simon Karlsson  SR Spr Mix 44:23.0 +13:31.1+43.80%69.54%
38 105 Team kusinvitamin Johanna Landqvist - Jesper Mattsson  SR Spr Mix 44:24.9 +13:33.0+43.90%69.49%
39 11 Fiskpinnarna Jenny Daleke - Johannes Schrewelius  SR Spr Mix 44:34.6 +13:42.7+44.42%69.24%
40 114 Team Öfvre Påtorp Alex Masmanidis - Jessica Masmanidou  SR Spr Mix 45:03.5 +14:11.6+45.99%68.50%
41 100 Team Kobbe till Kobbe - ESIK Niclas Svensson - Sofie Månsson  SR Spr Mix 45:10.3 +14:18.4+46.35%68.33%
42 103 Team Granis Petra Granlund - Niclas Granlund  SR Spr Mix 45:37.6 +14:45.7+47.83%67.65%
43 97 Gravity Training Elin Bäcklund - Fredrik Novak  SR Spr Mix 46:08.1 +15:16.2+49.47%66.90%
44 128 Lag Thor Anders Thor - Anna Thor  SR Spr Mix 46:26.3 +15:34.4+50.46%66.46%
45 85 EliMar Martin Malmgren - Elisabeth Malmgren  SR Spr Mix 46:32.6 +15:40.7+50.80%66.31%
46 56 Kustjagaren Jr Tobias Petersson - Linus Jakobsson  SR Spr Mix 47:46.2 +16:54.3+54.77%64.61%
47 87 Emrek Runners Jarek Jurdzinski - Emelie Helmersson  SR Spr Mix 48:22.0 +17:30.1+56.70%63.81%
48 98 Topnotch Charlotta Bäckström - Ulf Larsson  SR Spr Mix 48:49.7 +17:57.8+58.20%63.21%
49 106 Team Elofsson Madelene Elofsson - Johan Elofsson  SR Spr Mix 50:08.9 +19:17.0+62.48%61.55%
50 79 Det här går bra.. Jonathan Lovén - Kattis Lovén  SR Spr Mix 50:15.7 +19:23.8+62.84%61.41%
51 136 Dillarmarna Fredrik Berntsson - Josefin Molander  SR Spr Mix 50:19.0 +19:27.1+63.02%61.34%
52 123 Team coli Simon Hintze - Anna Petersson  SR Spr Mix 50:38.6 +19:46.7+64.08%60.95%
53 101 Team Kjellén Magnus Kjellén - Malin Kjellén  SR Spr Mix 50:41.9 +19:50.0+64.26%60.88%
54 127 Lidenalvarna K-J Lidenalv - Jenny Lidenalv  SR Spr Mix 52:01.1 +21:09.2+68.54%59.33%
55 109 Team Kämparglöd Emma Nilsson - Pär Andersson  SR Spr Mix 53:06.5 +22:14.6+72.07%58.12%
56 121 Team Beccman Rebecca Thörnberg - Jimmie Hagman  SR Spr Mix 1:53:39.2 +1:22:47.3+268.23%27.16%