Karlskrona Swimrun 2018

Saturday, August 11, 2018 12:00 (GMT+2) - Final results

Race info
Sport: Aquathlon - swim and run
Location: Karlskrona, Sweden
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 126
Laps: 3
Timing mode: Multi-device splits
Timed on: LENOVO Lenovo TB-X304L
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Tuesday, August 14, 2018 08:37 (GMT+2)
Organized by: Karlskrona Swimrun
Race website: www.karlskronaswimrun.se

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Bib Racer name Affiliation Category Långö
1 61 IRONCOACH/RACEPADDLE.COM Christian Malmström - Daniel Liljedahl  SR Spr H 29:36.0 -+0.00%100.00%
2 73 Team SODA Fredrik Åkerlund - Patrik Mårtensson  SR Spr H 29:52.8 +0:16.8+0.95%99.06%
3 92 Frolte Jonas Fries - Ingela Nolte  SR Spr Mix 30:51.9 +1:15.9+4.27%95.90%
4 42 Arkipelaget Jonas Porshult - Johan Porshult  SR Spr H 31:04.0 +1:28.0+4.95%95.28%
5 125 Livet leker! Viktoria Gadd - Aron Wohlström  SR Spr Mix 31:19.0 +1:43.0+5.80%94.52%
6 107 Team Fuck Cancer Philip Bratt - Olivia Johansson  SR Spr Mix 32:46.4 +3:10.4+10.72%90.32%
7 57 Mupparna Muris Abdurahmanovic - Karl-Johan Lång  SR Spr H 32:50.1 +3:14.1+10.93%90.15%
8 77 Team Kustjagaren Lars Holmberg - Johanna Holmberg  SR Spr Mix 32:53.3 +3:17.3+11.11%90.00%
9 120 +-40 Pauline Jeppsson - Magnus Strandberg  SR Spr Mix 33:16.2 +3:40.2+12.40%88.97%
10 90 Haldos hjältar! J Tärnhuvud Estvik - L Tärnhuvud Estvik  SR Spr Mix 34:31.6 +4:55.6+16.64%85.73%
11 38 Mermen Jonas Lind - Nicholas Odehammar  SR Spr H 34:37.8 +5:01.8+16.99%85.48%
12 60 Philipsson/Karlsson Mattias Karlsson - Jörgen Philipsson  SR Spr H 34:48.2 +5:12.2+17.58%85.05%
13 45 30+ Kristoffer Malmörn - Alexander Agnesson  SR Spr H 34:57.2 +5:21.2+18.09%84.68%
14 59 Hen-Olle Olle Sohlin - Henrik Larsson  SR Spr H 35:06.1 +5:30.1+18.59%84.33%
15 137 Team Karlskrona Swimrun Jeanette Eliasson - Fredrik Hedlund  SR Spr Mix 35:39.5 +6:03.5+20.47%83.01%
16 37 Blivik Olof Blivik - Martin Blivik  SR Spr H 36:33.1 +6:57.1+23.49%80.98%
17 33 Fett flyter version 2 Anders Marntell - John Ohlsson  SR Spr H 36:45.7 +7:09.7+24.19%80.52%
18 31 Dutch Vikings Per Stenholm - Peter Tabbers  SR Spr H 37:41.9 +8:05.9+27.36%78.52%
19 102 Team johansson Mårten Johansson - Alexandra Johansson  SR Spr Mix 37:45.2 +8:09.2+27.55%78.40%
20 113 TeamAndersson Amanda Andersson - Sebastian Andersson  SR Spr Mix 37:48.3 +8:12.3+27.72%78.30%
21 122 M och M Mats Korner - Maria Henningsson  SR Spr Mix 37:50.5 +8:14.5+27.84%78.22%
22 7 Netflix & swim Astrid Nyblom - Malin Boström  SR Spr D 38:01.5 +8:25.5+28.46%77.84%
23 124 Team Brovell Henrik Brovell - Anna Brovell  SR Spr Mix 38:05.9 +8:29.9+28.71%77.69%
24 83 1337 Anders Jönsson - Emelie Wesseus  SR Spr Mix 38:09.2 +8:33.2+28.90%77.58%
25 36 Bra flyt Fredrik Sandberg - Pär Sydbris  SR Spr H 38:22.0 +8:46.0+29.62%77.15%
26 86 EvAnton Eva Johnsson - Anton Jakupi  SR Spr Mix 38:25.5 +8:49.5+29.81%77.03%
27 43 Ballena azules Carl Nilsson - Erik Svensson  SR Spr H 38:32.8 +8:56.8+30.23%76.79%
28 74 Team Jämjös Finest Marcus Engdahl - Daniel Lundström  SR Spr H 38:36.7 +9:00.7+30.44%76.66%
29 51 Svedblad Mattias Svedberg - Johan Ekblad  SR Spr H 38:40.6 +9:04.6+30.66%76.53%
30 126 LIMA Lisa Nilsson - Mats Nilsson  SR Spr Mix 38:44.5 +9:08.5+30.88%76.40%
31 46 IF Trion Tobias Fabbeke - Jonas Ekestubbe Jernby  SR Spr H 38:49.1 +9:13.1+31.14%76.25%
32 116 Team Nella Niklas Hultberg - Anton Svensson  SR Spr H 39:01.8 +9:25.8+31.86%75.84%
33 48 Släggan och junior Johan Svensson - Daniel Norberg  SR Spr H 39:08.7 +9:32.7+32.25%75.62%
34 17 Team SannaLinda Linda Krook - Susanne Berggren  SR Spr D 39:10.8 +9:34.8+32.36%75.55%
35 118 Team Sölvenäs Rebecka Sölvenäs - Markus Sölvenäs  SR Spr Mix 39:16.3 +9:40.3+32.67%75.37%
36 40 Alex&Henke Alexander Juth Karlsson - Henrik Bosaeus  SR Spr H 39:20.7 +9:44.7+32.92%75.23%
37 52 Subconsulting Richard Bauer - Lars Svensson  SR Spr H 39:23.3 +9:47.3+33.07%75.15%
38 27 Team Actimate Karolina Silfverberg - Anna Hull  SR Spr D 39:31.0 +9:55.0+33.50%74.91%
39 84 Barracudas Olof Leonardsson - Annelie Leonardsson  SR Spr Mix 39:33.5 +9:57.5+33.64%74.83%
40 66 THT 1 Andreas Hulten - Magnus Lindh  SR Spr H 39:36.1 +10:00.1+33.79%74.74%
41 67 Två starka svågrar Joakim Fagerberg - Per Nilsson  SR Spr H 39:38.3 +10:02.3+33.91%74.68%
42 71 Team Frallan & Simbrallan Marcus Malmsten - Henrik Oredsson  SR Spr H 39:40.6 +10:04.6+34.04%74.60%
43 70 Team TW&IT Magnus Karlsson - Stefan Kogg  SR Spr H 39:43.0 +10:07.0+34.18%74.53%
44 30 PEMA Swimrun Magnus Hamilton - Petter Svensson  SR Spr H 39:45.5 +10:09.5+34.32%74.45%
45 80 dunderform Daniel Karlsson - Jill Gullberg  SR Spr Mix 40:00.1 +10:24.1+35.14%74.00%
46 91 Grevinnan och Betjänten Per-Ola Juliusson - Johanna Juliusson  SR Spr Mix 40:04.7 +10:28.7+35.40%73.86%
47 132 Team Beccman Jimmie Hagman - Rebecca Thörnberg  SR Spr Mix 40:13.0 +10:37.0+35.87%73.60%
48 76 Team Nättraby Martin Niemann - Christian Bjerström  SR Spr H 40:16.8 +10:40.8+36.08%73.49%
49 41 Ankring förbjuden Mårten Holmberg - Magnus Andersson  SR Spr H 40:20.6 +10:44.6+36.30%73.37%
50 110 Team Schubert Johan Schubert - Felicia Schubert  SR Spr Mix 40:24.3 +10:48.3+36.50%73.26%
51 50 Sonoswim Andreas Kraft - Johan Flenhagen  SR Spr H 40:28.6 +10:52.6+36.75%73.13%
52 134 Team Wake Jill Wake - Kristoffer Wake  SR Spr Mix 40:34.9 +10:58.9+37.10%72.94%
53 108 Team Ekroth Mattias Ekroth - Maria Ekroth  SR Spr Mix 40:37.7 +11:01.7+37.26%72.86%
54 63 #Pannben Pannben Pontus Lambrant - Victor Nordbäck  SR Spr H 40:40.4 +11:04.4+37.41%72.77%
55 133 We swim and run like a turtle Linn Söderlund - John Söderlund  SR Spr Mix 40:44.0 +11:08.0+37.61%72.67%
56 68 Team Jonsons Bygg 1 Tord Siwe - Edvin Siwe  SR Spr H 40:48.3 +11:12.3+37.85%72.54%
57 89 Labradoren Andrea Krantz - Hjalmar Teurneau  SR Spr Mix 40:51.1 +11:15.1+38.01%72.46%
58 112 Under Ytan Jörgen Larsson - Amanda Liljeqvist  SR Spr Mix 40:57.1 +11:21.1+38.35%72.28%
59 58 Nybärgarna Måns Hjorth - Johan Sandhammar  SR Spr H 41:16.1 +11:40.1+39.42%71.73%
60 93 Emmeryd Lek & Plask Maria Söderborg - Fredrik Söderborg  SR Spr Mix 41:18.0 +11:42.0+39.53%71.67%
61 19 Waterproof Annette Ludvigsson - Carin Håkansson  SR Spr D 41:19.8 +11:43.8+39.63%71.62%
62 18 Team TM Challenges Maria Larsson - Therese Nilsson  SR Spr D 41:22.5 +11:46.5+39.78%71.54%
63 81 Armbrytarna Elsa Joehlson - Mats Polsten  SR Spr Mix 41:47.4 +12:11.4+41.18%70.83%
64 14 Team SaraLisa Lisa Sandquist - Sara Eidmen  SR Spr D 42:01.3 +12:25.3+41.97%70.44%
65 135 Heffaklumpen & Ankaret Sofia Löveborn - Thomas Jahnsson  SR Spr Mix 42:08.5 +12:32.5+42.37%70.24%
66 44 Haugaland hk Niklas Samuelsson - Ola Netterheim  SR Spr H 42:16.5 +12:40.5+42.82%70.02%
67 99 Lag badkrukorna Johan Ekman - Isa Mattisson  SR Spr Mix 42:21.8 +12:45.8+43.12%69.87%
68 28 Systrarna Norrby Jenny Norrby - Åsa Norrby  SR Spr D 42:26.6 +12:50.6+43.39%69.74%
69 119 Tommy o Katrin Tommy Werner - Katrin Jarnvall  SR Spr Mix 42:34.2 +12:58.2+43.82%69.53%
70 34 Hajarna Thomas Olsson - Olof Persson  SR Spr H 42:39.6 +13:03.6+44.12%69.39%
71 23 Team Charles harbour Christina Thiel - Sofie Cederquist  SR Spr D 42:43.0 +13:07.0+44.31%69.29%
71 94 Evertssons Magnus Evertsson - Saga Evertsson  SR Spr Mix 42:43.0 +13:07.0+44.31%69.29%
73 53 Silverfiskarna Jens Svendsen - Marcus Mattsson  SR Spr H 42:46.3 +13:10.3+44.50%69.20%
74 20 Twisted sisters Cecilia Petersson - Anneli Sellgren  SR Spr D 42:47.7 +13:11.7+44.58%69.17%
75 21 Rookies Elin Åhs Blomberg - Malin Johansson  SR Spr D 42:52.0 +13:16.0+44.82%69.05%
76 64 Team Jonsons Bygg 2 Jonas Siwe - Simon Malmkvist  SR Spr H 43:02.1 +13:26.1+45.39%68.78%
77 131 MC-ligan M. Jakobsson Blom - C. Gustafsson  SR Spr Mix 43:16.7 +13:40.7+46.21%68.39%
78 24 Stauns kvinnor Jessica Håkansson - Malin Olsson  SR Spr D 43:22.4 +13:46.4+46.53%68.24%
79 47 Jägmästarna Johan Harrysson - Tobias Nilsson  SR Spr H 43:24.0 +13:48.0+46.62%68.20%
80 4 Inte utan min syster Anna Schön - Annica Karlsson  SR Spr D 43:29.0 +13:53.0+46.90%68.07%
81 69 Vi ger oss aldrig :2 Marcus Lindström - Boris Perssons  SR Spr H 43:34.5 +13:58.5+47.21%67.93%
82 8 Emma&Matilda Emma Möller - Matilda Svensson  SR Spr D 43:38.0 +14:02.0+47.41%67.84%
83 5 I vått och torrt Susanne Nilsson - Krisanti Johansson  SR Spr D 43:43.7 +14:07.7+47.73%67.69%
84 95 Fredrik och jag Jeanette Werner - Fredrik Sjöström  SR Spr Mix 43:46.6 +14:10.6+47.89%67.62%
85 117 Team Skotten Jimmy Skotten - Emelie Skotten  SR Spr Mix 43:51.4 +14:15.4+48.16%67.49%
86 104 Team Galenskap J. Santonsson - T. Gallenmueller  SR Spr Mix 44:04.8 +14:28.8+48.92%67.15%
87 55 PureEnergy Susanne Malmberg - Erik Malmberg  SR Spr Mix 44:16.1 +14:40.1+49.56%66.86%
88 111 Transorna Madeleine Olsson - Simon Karlsson  SR Spr Mix 44:23.0 +14:47.0+49.94%66.69%
89 105 Team kusinvitamin Johanna Landqvist - Jesper Mattsson  SR Spr Mix 44:24.9 +14:48.9+50.05%66.64%
90 9 Haj Louise Waldén - Terese Kraft  SR Spr D 44:31.2 +14:55.2+50.41%66.49%
91 11 Fiskpinnarna Jenny Daleke - Johannes Schrewelius  SR Spr Mix 44:34.6 +14:58.6+50.60%66.40%
92 72 Team Odigo Emil Borgman - Marcus Persson  SR Spr H 44:43.6 +15:07.6+51.10%66.18%
93 62 Team Bandyvägen Ulrik Lindahl - Peter Johnsson  SR Spr H 44:52.3 +15:16.3+51.59%65.97%
94 114 Team Öfvre Påtorp Alex Masmanidis - Jessica Masmanidou  SR Spr Mix 45:03.5 +15:27.5+52.22%65.69%
95 100 Team Kobbe till Kobbe - ESIK Niclas Svensson - Sofie Månsson  SR Spr Mix 45:10.3 +15:34.3+52.61%65.53%
96 22 Team Heja Norge! A. Lönnebo Samuelsson - J. Netterheim  SR Spr D 45:32.2 +15:56.2+53.84%65.00%
97 103 Team Granis Petra Granlund - Niclas Granlund  SR Spr Mix 45:37.6 +16:01.6+54.14%64.87%
98 97 Gravity Training Elin Bäcklund - Fredrik Novak  SR Spr Mix 46:08.1 +16:32.1+55.86%64.16%
99 65 Tjocksnabb Jerry Holmberg - Anton Petersson  SR Spr H 46:14.2 +16:38.2+56.20%64.02%
100 128 Lag Thor Anders Thor - Anna Thor  SR Spr Mix 46:26.3 +16:50.3+56.89%63.74%
101 85 EliMar Martin Malmgren - Elisabeth Malmgren  SR Spr Mix 46:32.6 +16:56.6+57.24%63.60%
102 39 A for effort Erik Nilsson - Anton Svenningsson  SR Spr H 46:38.9 +17:02.9+57.60%63.45%
103 13 Pinan Penguins Eva Nilsson - Catarina Olvedal  SR Spr D 46:51.4 +17:15.4+58.30%63.17%
104 15 Rookies Helena Ottosson - Ida Bergström  SR Spr D 46:57.2 +17:21.2+58.63%63.04%
105 35 Finns i sjön Daniel Andersson - Mikael Karlsson  SR Spr H 47:10.1 +17:34.1+59.35%62.75%
106 12 Fagerbergs Johanna Fagerberg - Emma Fagerberg  SR Spr D 47:14.3 +17:38.3+59.59%62.66%
107 29 Team Unicorn Sara Arvidsson - Frida Eklund  SR Spr D 47:23.3 +17:47.3+60.10%62.46%
108 56 Kustjagaren Jr Tobias Petersson - Linus Jakobsson  SR Spr Mix 47:46.2 +18:10.2+61.39%61.96%
109 1 Johansson Camilla Johansson - Annie Johansson  SR Spr D 48:09.2 +18:33.2+62.68%61.47%
110 10 Emria Maria Andersson - Emma Nilsson  SR Spr D 48:15.3 +18:39.3+63.02%61.34%
111 87 Emrek Runners Jarek Jurdzinski - Emelie Helmersson  SR Spr Mix 48:22.0 +18:46.0+63.40%61.20%
112 98 Topnotch Charlotta Bäckström - Ulf Larsson  SR Spr Mix 48:49.7 +19:13.7+64.96%60.62%
113 16 Elin&Frida Elin Perslow Sjöberg - Frida Stolpe  SR Spr D 49:07.5 +19:31.5+65.96%60.25%
114 26 Swim with Sue Sue Allingham - Sarah-Jane Elsey  SR Spr D 49:09.7 +19:33.7+66.09%60.21%
115 6 Flawless swimmers Elin Engqvist - Charlotte Svensson  SR Spr D 49:39.9 +20:03.9+67.79%59.60%
116 75 Team Jonsson Kim Jonsson - Sam Jonsson  SR Spr H 49:45.4 +20:09.4+68.10%59.49%
117 106 Team Elofsson Madelene Elofsson - Johan Elofsson  SR Spr Mix 50:08.9 +20:32.9+69.42%59.02%
118 79 Det här går bra.. Jonathan Lovén - Kattis Lovén  SR Spr Mix 50:15.7 +20:39.7+69.80%58.89%
119 136 Dillarmarna Fredrik Berntsson - Josefin Molander  SR Spr Mix 50:19.0 +20:43.0+69.99%58.83%
120 2 Lag Syd Jonna Nelson - Carolina Lindberg  SR Spr D 50:22.7 +20:46.7+70.20%58.76%
121 123 Team coli Simon Hintze - Anna Petersson  SR Spr Mix 50:38.6 +21:02.6+71.09%58.45%
122 101 Team Kjellén Magnus Kjellén - Malin Kjellén  SR Spr Mix 50:41.9 +21:05.9+71.28%58.38%
123 54 run för faan! Kalle Jonsson - Johan Lundgren  SR Spr H 51:20.8 +21:44.8+73.47%57.65%
124 127 Lidenalvarna K-J Lidenalv - Jenny Lidenalv  SR Spr Mix 52:01.1 +22:25.1+75.74%56.90%
125 109 Team Kämparglöd Emma Nilsson - Pär Andersson  SR Spr Mix 53:06.5 +23:30.5+79.42%55.74%
126 121 Team Beccman Rebecca Thörnberg - Jimmie Hagman  SR Spr Mix 1:53:39.2 +1:24:03.2+283.96%26.04%