PCC Winter 2021 TT8

Tuesday, May 18, 2021 18:14 (GMT+2) - Preliminary results

Race info
Sport: Paddling - kayak
Location: Muizenberg, South Africa
Start type: Mass start
Racers: 56
Timed on: stack TS_M105B
Timed with: Webscorer PRO 4.7
Updated: Tuesday, May 18, 2021 23:13 (GMT+2)
Organized by: Peninsula Canoe Club
Race website: https://www.peninsula-canoe.org.za/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • 3km and Guppy - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Jerico ShrosbreeJunior Under 18M 22:19.5--100%9.39%9.01%18:14:28.7
2-Bella StallardJunior Under 18F 22:38.5+0:19.0+1.42%98.60%8.10%7.72%18:14:28.7
3-Hanna SolomonJunior Under 18F 23:27.1+1:07.6+5.05%95.20%4.82%4.42%18:14:28.7
4-Mathew HudsonJunior Under 18M 24:32.1+2:12.6+9.90%90.99%0.42%0.00%18:14:28.7
5-Sarah MockeJunior Under 18F 24:38.3+2:18.8+10.36%90.61%0.00%-0.42%18:14:28.7
6-Danica PriceJunior Under 18F 26:50.4+4:30.9+20.22%83.18%-8.94%-9.39%18:14:28.7
7-Faith BlackJunior Under 18F 28:02.1+5:42.6+25.58%79.63%-13.79%-14.27%18:14:28.7
  • 3km and Guppy Female - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Bella StallardJunior Under 18F 22:38.5--100%9.87%8.10%18:14:28.7
2-Hanna SolomonJunior Under 18F 23:27.1+0:48.6+3.58%96.55%6.65%4.82%18:14:28.7
3-Sarah MockeJunior Under 18F 24:38.3+1:59.8+8.82%91.90%1.92%0.00%18:14:28.7
4-Danica PriceJunior Under 18F 26:50.4+4:11.9+18.54%84.36%-6.84%-8.94%18:14:28.7
5-Faith BlackJunior Under 18F 28:02.1+5:23.6+23.82%80.76%-11.60%-13.79%18:14:28.7
  • 3km and Guppy Female - Junior Under 18
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Bella StallardJunior Under 18F 22:38.5--100%9.87%8.10%18:14:28.7
2-Hanna SolomonJunior Under 18F 23:27.1+0:48.6+3.58%96.55%6.65%4.82%18:14:28.7
3-Sarah MockeJunior Under 18F 24:38.3+1:59.8+8.82%91.90%1.92%0.00%18:14:28.7
4-Danica PriceJunior Under 18F 26:50.4+4:11.9+18.54%84.36%-6.84%-8.94%18:14:28.7
5-Faith BlackJunior Under 18F 28:02.1+5:23.6+23.82%80.76%-11.60%-13.79%18:14:28.7
  • 3km and Guppy Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Jerico ShrosbreeJunior Under 18M 22:19.5--100%4.72%4.72%18:14:28.7
2-Mathew HudsonJunior Under 18M 24:32.1+2:12.6+9.90%90.99%-4.72%-4.72%18:14:28.7
  • 3km and Guppy Male - Junior Under 18
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Jerico ShrosbreeJunior Under 18M 22:19.5--100%4.72%4.72%18:14:28.7
2-Mathew HudsonJunior Under 18M 24:32.1+2:12.6+9.90%90.99%-4.72%-4.72%18:14:28.7
  • 5km - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Tarryn King Thomas KingK2 seniors 18-39F/M 27:15.2--100%16.04%14.46%18:14:28.7
2-Jessica PollockSenior 18-39F 27:38.6+0:23.4+1.43%98.59%14.84%13.23%18:14:28.7
3-Samuel MockeJunior Under 18M 29:26.6+2:11.4+8.04%92.56%9.30%7.58%18:14:28.7
4-Sabine SmithVets 40-49F 29:57.8+2:42.6+9.94%90.96%7.70%5.95%18:14:28.7
5-Jarryd ColeJunior Under 18M 31:24.9+4:09.7+15.27%86.75%3.22%1.39%18:14:28.7
6-Bobby And WillGrand Masters 60+M 32:18.2+5:03.0+18.53%84.37%0.49%-1.39%18:14:28.7
7-Zach GouwsJunior Under 18M 35:14.5+7:59.3+29.31%77.33%-8.57%-10.62%18:14:28.7
8-Teagan HudsonJunior Under 18F 36:04.2+8:49.0+32.35%75.56%-11.12%-13.22%18:14:28.7
9-Bailey BlackJunior Under 18F 36:16.1+9:00.9+33.08%75.14%-11.73%-13.84%18:14:28.7
10-Sofia Van RooyenJunior Under 18F 39:00.7+11:45.5+43.14%69.86%-20.18%-22.45%18:14:28.7
  • 5km Female - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Jessica PollockSenior 18-39F 27:38.6--100%18.19%23.36%18:14:28.7
2-Sabine SmithVets 40-49F 29:57.8+2:19.2+8.39%92.26%11.33%16.93%18:14:28.7
3-Teagan HudsonJunior Under 18F 36:04.2+8:25.6+30.48%76.64%-6.74%0.00%18:14:28.7
4-Bailey BlackJunior Under 18F 36:16.1+8:37.5+31.20%76.22%-7.33%-0.55%18:14:28.7
5-Sofia Van RooyenJunior Under 18F 39:00.7+11:22.1+41.13%70.86%-15.45%-8.16%18:14:28.7
  • 5km Female - Junior Under 18
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Teagan HudsonJunior Under 18F 36:04.2--100%2.82%0.55%18:14:28.7
2-Bailey BlackJunior Under 18F 36:16.1+0:11.9+0.55%99.45%2.29%0.00%18:14:28.7
3-Sofia Van RooyenJunior Under 18F 39:00.7+2:56.5+8.16%92.46%-5.11%-7.56%18:14:28.7
  • 5km Female - Senior 18-39
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Jessica PollockSenior 18-39F 27:38.6--100%0.00%0.00%18:14:28.7
  • 5km Female - Vets 40-49
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Sabine SmithVets 40-49F 29:57.8--100%0.00%0.00%18:14:28.7
  • 5km Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Samuel MockeJunior Under 18M 29:26.6--100%8.28%7.58%18:14:28.7
2-Jarryd ColeJunior Under 18M 31:24.9+1:58.3+6.70%93.72%2.14%1.39%18:14:28.7
3-Bobby And WillGrand Masters 60+M 32:18.2+2:51.6+9.71%91.15%-0.63%-1.39%18:14:28.7
4-Zach GouwsJunior Under 18M 35:14.5+5:47.9+19.69%83.55%-9.78%-10.62%18:14:28.7
  • 5km Male - Grand Masters 60+
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Bobby And WillGrand Masters 60+M 32:18.2--100%0.00%0.00%18:14:28.7
  • 5km Male - Junior Under 18
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Samuel MockeJunior Under 18M 29:26.6--100%8.09%6.28%18:14:28.7
2-Jarryd ColeJunior Under 18M 31:24.9+1:58.3+6.70%93.72%1.93%0.00%18:14:28.7
3-Zach GouwsJunior Under 18M 35:14.5+5:47.9+19.69%83.55%-10.02%-12.18%18:14:28.7
  • 5km Female/Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Tarryn King Thomas KingK2 seniors 18-39F/M 27:15.2--100%0.00%0.00%18:14:28.7
  • 5km Female/Male - K2 seniors 18-39
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Tarryn King Thomas KingK2 seniors 18-39F/M 27:15.2--100%0.00%0.00%18:14:28.7
  • 10km - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Kenny RiceSenior 18-39M 43:21.0--100%17.71%16.37%18:14:28.7
2-Dom NottenSenior 18-39M 43:22.8+0:01.8+0.07%99.93%17.66%16.32%18:14:28.7
3-Nicky NottenSenior 18-39M 43:23.9+0:02.9+0.11%99.89%17.62%16.28%18:14:28.7
4-Daniel JacobsSenior 18-39M 44:30.9+1:09.9+2.69%97.38%15.50%14.13%18:14:28.7
5-Luke Le RouxJunior Under 18M 44:32.5+1:11.5+2.75%97.32%15.45%14.08%18:14:28.7
6-Josh SmithJunior Under 18M 44:34.9+1:13.9+2.84%97.24%15.38%14.00%18:14:28.7
7-Graeme SolomonVets 40-49M 44:37.0+1:16.0+2.92%97.16%15.31%13.93%18:14:28.7
8-Kira Bester And MelanieK2 seniors 18-39F 44:52.1+1:31.1+3.50%96.62%14.83%13.45%18:14:28.7
9-Zak JacobsJunior Under 18M 46:09.9+2:48.9+6.49%93.90%12.37%10.94%18:14:28.7
10-Dyllan FarrellJunior Under 18M 48:05.8+4:44.8+10.95%90.13%8.70%7.22%18:14:28.7
11-Cody StallardJunior Under 18M 49:50.7+6:29.7+14.98%86.97%5.39%3.85%18:14:28.7
12-Levi MayesJunior Under 18M 50:02.0+6:41.0+15.42%86.64%5.03%3.48%18:14:28.7
13-Paul LangeGrand Masters 60+M 50:54.6+7:33.6+17.44%85.15%3.36%1.79%18:14:28.7
14-Rob Maclean And Allen HoldGrand Masters 60+M 50:56.3+7:35.3+17.50%85.10%3.31%1.74%18:14:28.7
15-Brett FulfordMasters 50-59M 51:25.5+8:04.5+18.63%84.30%2.39%0.80%18:14:28.7
16-Shaun Butler , Ian GlassK2 Grand Masters 60+M 51:42.6+8:21.6+19.28%83.83%1.85%0.25%18:14:28.7
17-Fred CresswellMasters 50-59M 51:45.4+8:24.4+19.39%83.76%1.76%0.16%18:14:28.7
18-Nick RockeyGrand Masters 60+M 51:48.8+8:27.8+19.52%83.67%1.65%0.05%18:14:28.7
19-Andrew VanoschK2 Masters 50-59M 51:50.3+8:29.3+19.58%83.63%1.60%0.00%18:14:28.7
20-Tom ThringMasters 50-59M 51:51.9+8:30.9+19.64%83.58%1.55%-0.05%18:14:28.7
21-Russell SeymourMasters 50-59M 53:26.0+10:05.0+23.26%81.13%-1.42%-3.08%18:14:28.7
22-Holly SmithJunior Under 18F 53:35.9+10:14.9+23.64%80.88%-1.74%-3.40%18:14:28.7
23-Terry BruntonVets 40-49M 53:40.9+10:19.9+23.83%80.75%-1.90%-3.56%18:14:28.7
24-Graham RoweGrand Masters 60+M 53:42.3+10:21.3+23.89%80.72%-1.94%-3.60%18:14:28.7
25-Georgia SingeJunior Under 18F 54:33.3+11:12.3+25.85%79.46%-3.55%-5.24%18:14:28.7
26-Lee MoranVets 40-49M 54:45.5+11:24.5+26.32%79.17%-3.94%-5.63%18:14:28.7
27-Siv SivertsenMasters 50-59M 56:30.0+13:09.0+30.33%76.73%-7.25%-8.99%18:14:28.7
28-Rob GulleK2 Masters 50-59M 57:30.1+14:09.1+32.65%75.39%-9.15%-10.92%18:14:28.7
29-Chiara VorsterJunior Under 18F 57:31.3+14:10.3+32.69%75.36%-9.19%-10.96%18:14:28.7
30-Costa DimopoulosMasters 50-59M 57:33.0+14:12.0+32.76%75.33%-9.24%-11.02%18:14:28.7
31-Naomi PetersonJunior Under 18F 57:35.3+14:14.3+32.85%75.28%-9.31%-11.09%18:14:28.7
32-Barry Penn Rory AndersonK2 Grand Masters 60+M 57:42.6+14:21.6+33.13%75.12%-9.54%-11.33%18:14:28.7
33-Lucia Murray Carla Le RouxMasters 50-59F 1:00:58.1+17:37.1+40.64%71.10%-15.73%-17.61%18:14:28.7
34-Ruby PetersonJunior Under 18F 1:01:29.6+18:08.6+41.85%70.50%-16.72%-18.63%18:14:28.7
35-Greg BunyardMasters 50-59M 1:04:08.2+20:47.2+47.95%67.59%-21.74%-23.72%18:14:28.7
36-Kevin BrunetteGrand Masters 60+M 1:07:23.8+24:02.8+55.47%64.32%-27.93%-30.01%18:14:28.7
37-Michel MalengretGrand Masters 60+M 1:07:30.6+24:09.6+55.73%64.21%-28.14%-30.23%18:14:28.7
--Garth WattersGrand Masters 60+M DNF-----18:14:28.7
--Steph Von Der HeydeSenior 18-39F DNF-----18:14:28.7
  • 10km Female - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Kira Bester And MelanieK2 seniors 18-39F 44:52.1--100%19.59%22.00%18:14:28.7
2-Holly SmithJunior Under 18F 53:35.9+8:43.8+19.46%83.71%3.94%6.82%18:14:28.7
3-Georgia SingeJunior Under 18F 54:33.3+9:41.2+21.59%82.24%2.23%5.16%18:14:28.7
4-Chiara VorsterJunior Under 18F 57:31.3+12:39.2+28.20%78.00%-3.09%0.00%18:14:28.7
5-Naomi PetersonJunior Under 18F 57:35.3+12:43.2+28.35%77.91%-3.21%-0.12%18:14:28.7
6-Lucia Murray Carla Le RouxMasters 50-59F 1:00:58.1+16:06.0+35.88%73.59%-9.26%-5.99%18:14:28.7
7-Ruby PetersonJunior Under 18F 1:01:29.6+16:37.5+37.05%72.96%-10.20%-6.90%18:14:28.7
--Steph Von Der HeydeSenior 18-39F DNF-----18:14:28.7
  • 10km Female - Junior Under 18
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Holly SmithJunior Under 18F 53:35.9--100%5.89%6.82%18:14:28.7
2-Georgia SingeJunior Under 18F 54:33.3+0:57.4+1.78%98.25%4.21%5.16%18:14:28.7
3-Chiara VorsterJunior Under 18F 57:31.3+3:55.4+7.32%93.18%-1.00%0.00%18:14:28.7
4-Naomi PetersonJunior Under 18F 57:35.3+3:59.4+7.44%93.07%-1.12%-0.12%18:14:28.7
5-Ruby PetersonJunior Under 18F 1:01:29.6+7:53.7+14.73%87.16%-7.98%-6.90%18:14:28.7
  • 10km Female - K2 seniors 18-39
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Kira Bester And MelanieK2 seniors 18-39F 44:52.1--100%0.00%0.00%18:14:28.7
  • 10km Female - Masters 50-59
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Lucia Murray Carla Le RouxMasters 50-59F 1:00:58.1--100%0.00%0.00%18:14:28.7
  • 10km Female - Senior 18-39
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
--Steph Von Der HeydeSenior 18-39F DNF-----18:14:28.7
  • 10km Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Kenny RiceSenior 18-39M 43:21.0--100%16.56%16.20%18:14:28.7
2-Dom NottenSenior 18-39M 43:22.8+0:01.8+0.07%99.93%16.51%16.15%18:14:28.7
3-Nicky NottenSenior 18-39M 43:23.9+0:02.9+0.11%99.89%16.47%16.11%18:14:28.7
4-Daniel JacobsSenior 18-39M 44:30.9+1:09.9+2.69%97.38%14.32%13.95%18:14:28.7
5-Luke Le RouxJunior Under 18M 44:32.5+1:11.5+2.75%97.32%14.27%13.90%18:14:28.7
6-Josh SmithJunior Under 18M 44:34.9+1:13.9+2.84%97.24%14.19%13.82%18:14:28.7
7-Graeme SolomonVets 40-49M 44:37.0+1:16.0+2.92%97.16%14.13%13.76%18:14:28.7
8-Zak JacobsJunior Under 18M 46:09.9+2:48.9+6.49%93.90%11.15%10.76%18:14:28.7
9-Dyllan FarrellJunior Under 18M 48:05.8+4:44.8+10.95%90.13%7.43%7.03%18:14:28.7
10-Cody StallardJunior Under 18M 49:50.7+6:29.7+14.98%86.97%4.06%3.65%18:14:28.7
11-Levi MayesJunior Under 18M 50:02.0+6:41.0+15.42%86.64%3.70%3.29%18:14:28.7
12-Paul LangeGrand Masters 60+M 50:54.6+7:33.6+17.44%85.15%2.01%1.59%18:14:28.7
13-Rob Maclean And Allen HoldGrand Masters 60+M 50:56.3+7:35.3+17.50%85.10%1.96%1.54%18:14:28.7
14-Brett FulfordMasters 50-59M 51:25.5+8:04.5+18.63%84.30%1.02%0.60%18:14:28.7
15-Shaun Butler , Ian GlassK2 Grand Masters 60+M 51:42.6+8:21.6+19.28%83.83%0.47%0.05%18:14:28.7
16-Fred CresswellMasters 50-59M 51:45.4+8:24.4+19.39%83.76%0.38%-0.05%18:14:28.7
17-Nick RockeyGrand Masters 60+M 51:48.8+8:27.8+19.52%83.67%0.27%-0.15%18:14:28.7
18-Andrew VanoschK2 Masters 50-59M 51:50.3+8:29.3+19.58%83.63%0.23%-0.20%18:14:28.7
19-Tom ThringMasters 50-59M 51:51.9+8:30.9+19.64%83.58%0.17%-0.25%18:14:28.7
20-Russell SeymourMasters 50-59M 53:26.0+10:05.0+23.26%81.13%-2.84%-3.29%18:14:28.7
21-Terry BruntonVets 40-49M 53:40.9+10:19.9+23.83%80.75%-3.32%-3.77%18:14:28.7
22-Graham RoweGrand Masters 60+M 53:42.3+10:21.3+23.89%80.72%-3.37%-3.81%18:14:28.7
23-Lee MoranVets 40-49M 54:45.5+11:24.5+26.32%79.17%-5.39%-5.85%18:14:28.7
24-Siv SivertsenMasters 50-59M 56:30.0+13:09.0+30.33%76.73%-8.75%-9.21%18:14:28.7
25-Rob GulleK2 Masters 50-59M 57:30.1+14:09.1+32.65%75.39%-10.67%-11.15%18:14:28.7
26-Costa DimopoulosMasters 50-59M 57:33.0+14:12.0+32.76%75.33%-10.77%-11.24%18:14:28.7
27-Barry Penn Rory AndersonK2 Grand Masters 60+M 57:42.6+14:21.6+33.13%75.12%-11.08%-11.55%18:14:28.7
28-Greg BunyardMasters 50-59M 1:04:08.2+20:47.2+47.95%67.59%-23.45%-23.98%18:14:28.7
29-Kevin BrunetteGrand Masters 60+M 1:07:23.8+24:02.8+55.47%64.32%-29.72%-30.28%18:14:28.7
30-Michel MalengretGrand Masters 60+M 1:07:30.6+24:09.6+55.73%64.21%-29.94%-30.50%18:14:28.7
--Garth WattersGrand Masters 60+M DNF-----18:14:28.7
  • 10km Male - Grand Masters 60+
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Paul LangeGrand Masters 60+M 50:54.6--100%10.76%3.50%18:14:28.7
2-Rob Maclean And Allen HoldGrand Masters 60+M 50:56.3+0:01.7+0.06%99.94%10.71%3.45%18:14:28.7
3-Nick RockeyGrand Masters 60+M 51:48.8+0:54.2+1.77%98.26%9.17%1.79%18:14:28.7
4-Graham RoweGrand Masters 60+M 53:42.3+2:47.7+5.49%94.80%5.86%-1.79%18:14:28.7
5-Kevin BrunetteGrand Masters 60+M 1:07:23.8+16:29.2+32.38%75.54%-18.15%-27.74%18:14:28.7
6-Michel MalengretGrand Masters 60+M 1:07:30.6+16:36.0+32.61%75.41%-18.34%-27.96%18:14:28.7
--Garth WattersGrand Masters 60+M DNF-----18:14:28.7
  • 10km Male - Junior Under 18
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Luke Le RouxJunior Under 18M 44:32.5--100%5.65%5.49%18:14:28.7
2-Josh SmithJunior Under 18M 44:34.9+0:02.4+0.09%99.91%5.57%5.41%18:14:28.7
3-Zak JacobsJunior Under 18M 46:09.9+1:37.4+3.64%96.48%2.21%2.05%18:14:28.7
4-Dyllan FarrellJunior Under 18M 48:05.8+3:33.3+7.98%92.61%-1.88%-2.05%18:14:28.7
5-Cody StallardJunior Under 18M 49:50.7+5:18.2+11.91%89.36%-5.58%-5.76%18:14:28.7
6-Levi MayesJunior Under 18M 50:02.0+5:29.5+12.33%89.02%-5.98%-6.16%18:14:28.7
  • 10km Male - K2 Grand Masters 60+
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Shaun Butler , Ian GlassK2 Grand Masters 60+M 51:42.6--100%5.48%5.48%18:14:28.7
2-Barry Penn Rory AndersonK2 Grand Masters 60+M 57:42.6+6:00.0+11.60%89.60%-5.48%-5.48%18:14:28.7
  • 10km Male - K2 Masters 50-59
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Andrew VanoschK2 Masters 50-59M 51:50.3--100%5.18%5.18%18:14:28.7
2-Rob GulleK2 Masters 50-59M 57:30.1+5:39.8+10.92%90.15%-5.18%-5.18%18:14:28.7
  • 10km Male - Masters 50-59
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Brett FulfordMasters 50-59M 51:25.5--100%6.90%3.76%18:14:28.7
2-Fred CresswellMasters 50-59M 51:45.4+0:19.9+0.64%99.36%6.30%3.14%18:14:28.7
3-Tom ThringMasters 50-59M 51:51.9+0:26.4+0.86%99.15%6.11%2.94%18:14:28.7
4-Russell SeymourMasters 50-59M 53:26.0+2:00.5+3.91%96.24%3.27%0.00%18:14:28.7
5-Siv SivertsenMasters 50-59M 56:30.0+5:04.5+9.87%91.02%-2.28%-5.74%18:14:28.7
6-Costa DimopoulosMasters 50-59M 57:33.0+6:07.5+11.91%89.36%-4.19%-7.70%18:14:28.7
7-Greg BunyardMasters 50-59M 1:04:08.2+12:42.7+24.72%80.18%-16.11%-20.03%18:14:28.7
  • 10km Male - Senior 18-39
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Kenny RiceSenior 18-39M 43:21.0--100%0.71%0.09%18:14:28.7
2-Dom NottenSenior 18-39M 43:22.8+0:01.8+0.07%99.93%0.64%0.02%18:14:28.7
3-Nicky NottenSenior 18-39M 43:23.9+0:02.9+0.11%99.89%0.60%-0.02%18:14:28.7
4-Daniel JacobsSenior 18-39M 44:30.9+1:09.9+2.69%97.38%-1.96%-2.59%18:14:28.7
  • 10km Male - Vets 40-49
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Graeme SolomonVets 40-49M 44:37.0--100%12.55%16.89%18:14:28.7
2-Terry BruntonVets 40-49M 53:40.9+9:03.9+20.32%83.11%-5.22%0.00%18:14:28.7
3-Lee MoranVets 40-49M 54:45.5+10:08.5+22.73%81.48%-7.33%-2.01%18:14:28.7