Hunnarin Hapotus 2019

sunnuntai 7. heinäkuuta 2019 11.59 (GMT+3) - Viralliset tulokset

Kilpailu info
Laji: Juoksu - polku
Sijainti: Forssa, Suomi
Lähtötapa: Massa-lähtö
Kilpailijoita: 83
Ajanottolaite: samsung SM-G960F
Ajanotto-ohjelma: Webscorer PRO 4.0
Päivitetty: sunnuntai 7. heinäkuuta 2019 17.34 (GMT+3)

Ota yhteyttä järjestäjään

Käytä tätä lomaketta lähettääksesi sähköpostia järjestäjälle.

Sinun nimesi
Sähköpostiosoitteesi
Vahvista sähköpostiosoite
Viesti järjestäjälle
Lähetä

Hunnarin Hapotus 2019

  • 5km - Kaikki kilpailijat
Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Jäsenyyys Sukupuoli Loppuaika
170Rautiainen MPBuff Camelbak Suomi M 28:09--100%45,07%41,86%
265Vaittinen MarkoForssan Salama M 29:16+1:07+3,97%96,18%42,89%39,55%
368Koskinen EemilTampereen Pyrintö M 35:48+7:39+27,18%78,63%30,14%26,06%
436Heiskala AnniHuuNa N 36:04+7:55+28,12%78,05%29,62%25,51%
540Jaukkari SampoJokioinen M 37:29+9:20+33,16%75,10%26,86%22,58%
650Kytäjä NeaValkeakosken Haka N 37:54+9:45+34,64%74,27%26,04%21,72%
732Aaltonen MikkoIso-Hunnari Trail Runners M 39:24+11:15+39,96%71,45%23,12%18,62%
849Kupits ElikaKerava N 39:28+11:19+40,20%71,33%22,99%18,49%
975Suomi TykoLHR M 41:04+12:55+45,89%68,55%19,86%15,18%
1076Suomi TeijoLHR M 41:05+12:56+45,94%68,52%19,83%15,15%
1131Aaltonen MiskaFeeniks Basket C-pojat M 41:13+13:04+46,42%68,30%19,57%14,87%
1255Malmstedt JohannesForssa M 42:07+13:58+49,62%66,84%17,81%13,01%
13138Telling UrmasEstonia M 42:14+14:05+50,03%66,65%17,59%12,77%
1477Lundström VesaForssa / SB Alku M 42:59+14:50+52,69%65,49%16,12%11,22%
1567Nokelainen Veli-MattiForssan Ruosteenesto Oy M 43:51+15:42+55,77%64,20%14,43%9,43%
1669Mutikainen MarkusVSVU M 44:13+16:04+57,08%63,66%13,72%8,67%
1747Koljonen HannaPunkalaidun N 45:42+17:33+62,34%61,60%10,82%5,61%
1852Lepänkoski LauriForssa M 45:46+17:37+62,58%61,51%10,69%5,47%
1944Kaunisharju JyrkiTammelan Atomi ry M 46:35+18:26+65,48%60,43%9,10%3,79%
2057Niskanen IrjaForssa N 48:07+19:58+70,93%58,50%6,11%0,62%
2159Pajula HelenaYpäjän Yllätys N 48:17+20:08+71,52%58,30%5,78%0,28%
2251Lahti AinoForssan Salama N 48:25+20:16+72,00%58,14%5,52%0,00%
2378Paulomäki HannaTuomarilan tunkkaajat N 49:00+20:51+74,07%57,45%4,38%-1,20%
2479Järvinen MikaTuomarilan tunkkaajat M 50:00+21:51+77,62%56,30%2,43%-3,27%
2541Jaukkari OsmoFeeniks Basket C-pojat M 50:22+22:13+78,92%55,89%1,72%-4,03%
2548Koskelo LuukasFeeniks Basket C-pojat M 50:22+22:13+78,92%55,89%1,72%-4,03%
2762Saard KristiEstonia N 50:45+22:36+80,28%55,47%0,97%-4,82%
2860Pakarinen SiiriLoppi N 51:19+23:10+82,30%54,86%-0,14%-5,99%
2961Rantanen TarjaForssa N 51:38+23:29+83,42%54,52%-0,76%-6,64%
3074Sarkula IljaFOPS M 54:23+26:14+93,19%51,76%-6,12%-12,32%
3163Sarkula SamiForssan Tennisseura M 54:45+26:36+94,49%51,42%-6,84%-13,08%
3264Skyttälä TuulaForssa N 55:07+26:58+95,80%51,07%-7,55%-13,84%
3373Ahti KatjaLHR N 58:22+30:13+107,34%48,23%-13,89%-20,55%
3435Hakala OttoFeeniks Basket C-pojat M 1:06:09+38:00+134,99%42,55%-29,08%-36,63%
3545Kemppi NiilaFeeniks Basket C-pojat M 1:08:14+40:05+142,39%41,26%-33,15%-40,93%
3637Helminen HeimoFeeniks Basket C-pojat M 1:08:17+40:08+142,57%41,23%-33,25%-41,03%
3772Forsman LeeviFeeniks Basket C-pojat M 1:08:30+40:21+143,34%41,09%-33,67%-41,48%
3815Rosengård JonnaJanakkala N 1:10:26+42:17+150,21%39,97%-37,44%-45,47%
3958Nuutinen SuviForssa N 1:11:07+42:58+152,63%39,58%-38,77%-46,88%
4039Ilvonen TiitusFeeniks Basket C-pojat M 1:14:00+45:51+162,88%38,04%-44,40%-52,84%
4171Litja ArttuFeeniks Basket C-pojat M 1:14:02+45:53+163,00%38,02%-44,47%-52,91%
4213Rantanen AskoVak M 1:14:17+46:08+163,88%37,90%-44,95%-53,43%
4366Nuutinen UllaPaimio N 1:27:20+59:11+210,24%32,23%-70,42%-80,38%
-33Ahonen Hanna N DNF-----
-43Katajamäki NooraIso-Hunnari Trail Runners N DNF-----
  • 5km Naiset - Kaikki kilpailijat
Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Jäsenyyys Sukupuoli Loppuaika
136Heiskala AnniHuuNa N 36:04--100%32,03%27,69%
250Kytäjä NeaValkeakosken Haka N 37:54+1:50+5,08%95,16%28,58%24,01%
349Kupits ElikaKerava N 39:28+3:24+9,43%91,39%25,62%20,87%
447Koljonen HannaPunkalaidun N 45:42+9:38+26,71%78,92%13,88%8,37%
557Niskanen IrjaForssa N 48:07+12:03+33,41%74,96%9,32%3,53%
659Pajula HelenaYpäjän Yllätys N 48:17+12:13+33,87%74,70%9,01%3,19%
751Lahti AinoForssan Salama N 48:25+12:21+34,24%74,49%8,76%2,92%
878Paulomäki HannaTuomarilan tunkkaajat N 49:00+12:56+35,86%73,61%7,66%1,75%
962Saard KristiEstonia N 50:45+14:41+40,71%71,07%4,36%-1,75%
1060Pakarinen SiiriLoppi N 51:19+15:15+42,28%70,28%3,29%-2,89%
1161Rantanen TarjaForssa N 51:38+15:34+43,16%69,85%2,70%-3,53%
1264Skyttälä TuulaForssa N 55:07+19:03+52,82%65,44%-3,87%-10,51%
1373Ahti KatjaLHR N 58:22+22:18+61,83%61,79%-9,99%-17,03%
1415Rosengård JonnaJanakkala N 1:10:26+34:22+95,29%51,21%-32,73%-41,22%
1558Nuutinen SuviForssa N 1:11:07+35:03+97,18%50,71%-34,02%-42,59%
1666Nuutinen UllaPaimio N 1:27:20+51:16+142,14%41,30%-64,58%-75,10%
-33Ahonen Hanna N DNF-----
-43Katajamäki NooraIso-Hunnari Trail Runners N DNF-----
  • 5km Miehet - Kaikki kilpailijat
Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Jäsenyyys Sukupuoli Loppuaika
170Rautiainen MPBuff Camelbak Suomi M 28:09--100%43,89%38,49%
265Vaittinen MarkoForssan Salama M 29:16+1:07+3,97%96,18%41,66%36,05%
368Koskinen EemilTampereen Pyrintö M 35:48+7:39+27,18%78,63%28,64%21,78%
440Jaukkari SampoJokioinen M 37:29+9:20+33,16%75,10%25,29%18,10%
532Aaltonen MikkoIso-Hunnari Trail Runners M 39:24+11:15+39,96%71,45%21,47%13,91%
675Suomi TykoLHR M 41:04+12:55+45,89%68,55%18,14%10,27%
776Suomi TeijoLHR M 41:05+12:56+45,94%68,52%18,11%10,23%
831Aaltonen MiskaFeeniks Basket C-pojat M 41:13+13:04+46,42%68,30%17,84%9,94%
955Malmstedt JohannesForssa M 42:07+13:58+49,62%66,84%16,05%7,98%
10138Telling UrmasEstonia M 42:14+14:05+50,03%66,65%15,82%7,72%
1177Lundström VesaForssa / SB Alku M 42:59+14:50+52,69%65,49%14,32%6,08%
1267Nokelainen Veli-MattiForssan Ruosteenesto Oy M 43:51+15:42+55,77%64,20%12,60%4,19%
1369Mutikainen MarkusVSVU M 44:13+16:04+57,08%63,66%11,86%3,39%
1452Lepänkoski LauriForssa M 45:46+17:37+62,58%61,51%8,78%0,00%
1544Kaunisharju JyrkiTammelan Atomi ry M 46:35+18:26+65,48%60,43%7,15%-1,78%
1679Järvinen MikaTuomarilan tunkkaajat M 50:00+21:51+77,62%56,30%0,34%-9,25%
1741Jaukkari OsmoFeeniks Basket C-pojat M 50:22+22:13+78,92%55,89%-0,39%-10,05%
1748Koskelo LuukasFeeniks Basket C-pojat M 50:22+22:13+78,92%55,89%-0,39%-10,05%
1974Sarkula IljaFOPS M 54:23+26:14+93,19%51,76%-8,40%-18,83%
2063Sarkula SamiForssan Tennisseura M 54:45+26:36+94,49%51,42%-9,13%-19,63%
2135Hakala OttoFeeniks Basket C-pojat M 1:06:09+38:00+134,99%42,55%-31,85%-44,54%
2245Kemppi NiilaFeeniks Basket C-pojat M 1:08:14+40:05+142,39%41,26%-36,01%-49,09%
2337Helminen HeimoFeeniks Basket C-pojat M 1:08:17+40:08+142,57%41,23%-36,11%-49,20%
2472Forsman LeeviFeeniks Basket C-pojat M 1:08:30+40:21+143,34%41,09%-36,54%-49,67%
2539Ilvonen TiitusFeeniks Basket C-pojat M 1:14:00+45:51+162,88%38,04%-47,50%-61,69%
2671Litja ArttuFeeniks Basket C-pojat M 1:14:02+45:53+163,00%38,02%-47,57%-61,76%
2713Rantanen AskoVak M 1:14:17+46:08+163,88%37,90%-48,07%-62,31%
  • 10km - Kaikki kilpailijat
Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Jäsenyyys Sukupuoli Loppuaika
118Serenius TimoEnduransere M 1:00:26--100%35,60%36,00%
226Koskela JarmoSamba Trail Running Club M 1:09:55+9:29+15,69%86,44%25,50%25,96%
321Leppänen PekkaMellilä M 1:12:28+12:02+19,91%83,39%22,78%23,26%
47Kaunisto PasiIso-Hunnari Trail Runners M 1:12:35+12:09+20,10%83,26%22,65%23,14%
516Seppälä JuhaVihti Triathlon M 1:21:48+21:22+35,36%73,88%12,83%13,38%
69Malmstedt PekkoJämsä M 1:23:18+22:52+37,84%72,55%11,23%11,79%
720Vaara Inga-MariaKarkki-Rasti N 1:28:37+28:11+46,64%68,20%5,57%6,16%
819Sipilä EevaHämeenlinna N 1:34:23+33:57+56,18%64,03%-0,58%0,05%
91Augustin AnnikaValio N 1:34:29+34:03+56,34%63,96%-0,68%-0,05%
108Korvenpää MirkaIsoHunnariTrailRunners N 1:41:11+40:45+67,43%59,73%-7,82%-7,15%
114Jokiniemi VuokkoJanakkala N 1:42:00+41:34+68,78%59,25%-8,69%-8,01%
1214Rautakoski MirjaEspoo N 1:47:38+47:12+78,10%56,15%-14,70%-13,98%
136Karouad ZakariaJanakkala M 1:54:25+53:59+89,33%52,82%-21,93%-21,16%
143Hakamäki MaijaSauvo N 1:58:05+57:39+95,39%51,18%-25,83%-25,04%
1522Lundström TiiaIso-Hunnari trailrunners N 1:59:40+59:14+98,01%50,50%-27,52%-26,72%
1610Metsälä MariJanakkala N 2:00:30+1:00:04+99,39%50,15%-28,41%-27,60%
  • 10km Naiset - Kaikki kilpailijat
Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Jäsenyyys Sukupuoli Loppuaika
120Vaara Inga-MariaKarkki-Rasti N 1:28:37--100%15,74%13,12%
219Sipilä EevaHämeenlinna N 1:34:23+5:46+6,51%93,89%10,26%7,47%
31Augustin AnnikaValio N 1:34:29+5:52+6,62%93,79%10,16%7,37%
48Korvenpää MirkaIsoHunnariTrailRunners N 1:41:11+12:34+14,18%87,58%3,79%0,80%
54Jokiniemi VuokkoJanakkala N 1:42:00+13:23+15,10%86,88%3,02%0,00%
614Rautakoski MirjaEspoo N 1:47:38+19:01+21,46%82,33%-2,34%-5,52%
73Hakamäki MaijaSauvo N 1:58:05+29:28+33,25%75,05%-12,28%-15,77%
822Lundström TiiaIso-Hunnari trailrunners N 1:59:40+31:03+35,04%74,05%-13,78%-17,32%
910Metsälä MariJanakkala N 2:00:30+31:53+35,98%73,54%-14,57%-18,14%
  • 10km Miehet - Kaikki kilpailijat
Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Jäsenyyys Sukupuoli Loppuaika
118Serenius TimoEnduransere M 1:00:26--100%23,77%16,74%
226Koskela JarmoSamba Trail Running Club M 1:09:55+9:29+15,69%86,44%11,80%3,67%
321Leppänen PekkaMellilä M 1:12:28+12:02+19,91%83,39%8,59%0,16%
47Kaunisto PasiIso-Hunnari Trail Runners M 1:12:35+12:09+20,10%83,26%8,44%0,00%
516Seppälä JuhaVihti Triathlon M 1:21:48+21:22+35,36%73,88%-3,19%-12,70%
69Malmstedt PekkoJämsä M 1:23:18+22:52+37,84%72,55%-5,08%-14,76%
76Karouad ZakariaJanakkala M 1:54:25+53:59+89,33%52,82%-44,33%-57,63%
  • 21km - Kaikki kilpailijat
Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Jäsenyyys Sukupuoli Loppuaika
1101Ansio HenriSalomon Suunto Trail Team M 1:45:22--100%38,65%38,63%
2103Blunt FrancisHuuNa M 1:56:17+10:55+10,36%90,61%32,30%32,27%
3100Ali AbdulrahmanPori M 2:03:44+18:22+17,43%85,16%27,96%27,93%
4145Laaksonen HarriMuurlan Vihuri M 2:09:19+23:57+22,73%81,48%24,71%24,68%
5142Ylisipola JaakkoHelsinki M 2:22:20+36:58+35,08%74,03%17,13%17,10%
6143Paakkola MarkoViasveden Maratonklubi M 2:34:46+49:24+46,88%68,08%9,89%9,86%
7107Klemelä SanniHelsinki N 2:38:25+53:03+50,35%66,51%7,77%7,73%
8135Rahkila TommiHelsinki M 2:40:02+54:40+51,88%65,84%6,82%6,79%
9131Linna JarkkoWäikola Trails M 2:42:33+57:11+54,27%64,82%5,36%5,32%
10104Finnilä VilleLoviisa M 2:44:10+58:48+55,81%64,18%4,42%4,38%
11146Holmström JanEspoo M 2:47:12+1:01:50+58,68%63,02%2,65%2,62%
12109Korhonen LauriHelsinki M 2:56:11+1:10:49+67,21%59,81%-2,58%-2,62%
13140Uusitalo IiroTammela M 3:01:23+1:16:01+72,14%58,09%-5,61%-5,64%
14144Rauhamäki AnneRyläyksen Ystävät N 3:01:52+1:16:30+72,60%57,94%-5,89%-5,93%
15108Koivulahti KatjaHämeenlinna N 3:05:54+1:20:32+76,43%56,68%-8,24%-8,28%
16106Hakala MerjaSalo N 3:07:32+1:22:10+77,98%56,19%-9,19%-9,23%
17130Liljemark TomiTeam Lost M 3:07:46+1:22:24+78,20%56,12%-9,32%-9,36%
18132Marjava KatriMs N 3:15:05+1:29:43+85,15%54,01%-13,58%-13,62%
19141Virtanen AinoVantaa N 3:19:44+1:34:22+89,56%52,75%-16,29%-16,33%
20102Bister JennaAkaa N 3:35:54+1:50:32+104,90%48,80%-25,70%-25,75%
21105Haavasoja LauraLoppi N 4:01:32+2:16:10+129,23%43,62%-40,63%-40,68%
21134Pakarinen JariLoppi M 4:01:32+2:16:10+129,23%43,62%-40,63%-40,68%
  • 21km Naiset - Kaikki kilpailijat
Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Jäsenyyys Sukupuoli Loppuaika
1107Klemelä SanniHelsinki N 2:38:25--100%19,07%17,19%
2144Rauhamäki AnneRyläyksen Ystävät N 3:01:52+23:27+14,80%87,11%7,09%4,94%
3108Koivulahti KatjaHämeenlinna N 3:05:54+27:29+17,35%85,22%5,03%2,83%
4106Hakala MerjaSalo N 3:07:32+29:07+18,38%84,47%4,20%1,97%
5132Marjava KatriMs N 3:15:05+36:40+23,15%81,20%0,34%-1,97%
6141Virtanen AinoVantaa N 3:19:44+41:19+26,08%79,31%-2,04%-4,40%
7102Bister JennaAkaa N 3:35:54+57:29+36,29%73,38%-10,30%-12,85%
8105Haavasoja LauraLoppi N 4:01:32+1:23:07+52,47%65,59%-23,39%-26,25%
  • 21km Miehet - Kaikki kilpailijat
Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Jäsenyyys Sukupuoli Loppuaika
1101Ansio HenriSalomon Suunto Trail Team M 1:45:22--100%33,33%34,67%
2103Blunt FrancisHuuNa M 1:56:17+10:55+10,36%90,61%26,42%27,90%
3100Ali AbdulrahmanPori M 2:03:44+18:22+17,43%85,16%21,71%23,29%
4145Laaksonen HarriMuurlan Vihuri M 2:09:19+23:57+22,73%81,48%18,18%19,82%
5142Ylisipola JaakkoHelsinki M 2:22:20+36:58+35,08%74,03%9,94%11,75%
6143Paakkola MarkoViasveden Maratonklubi M 2:34:46+49:24+46,88%68,08%2,07%4,05%
7135Rahkila TommiHelsinki M 2:40:02+54:40+51,88%65,84%-1,26%0,78%
8131Linna JarkkoWäikola Trails M 2:42:33+57:11+54,27%64,82%-2,85%-0,78%
9104Finnilä VilleLoviisa M 2:44:10+58:48+55,81%64,18%-3,87%-1,78%
10146Holmström JanEspoo M 2:47:12+1:01:50+58,68%63,02%-5,79%-3,66%
11109Korhonen LauriHelsinki M 2:56:11+1:10:49+67,21%59,81%-11,48%-9,23%
12140Uusitalo IiroTammela M 3:01:23+1:16:01+72,14%58,09%-14,77%-12,46%
13130Liljemark TomiTeam Lost M 3:07:46+1:22:24+78,20%56,12%-18,81%-16,41%
14134Pakarinen JariLoppi M 4:01:32+2:16:10+129,23%43,62%-52,83%-49,75%