SG Ocean Racing Series 2019 - Race 4

Sunday, May 19, 2019 16:34 (GMT+8) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Singapore, Singapore
Start type: Mass start
Racers: 42
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Thursday, May 23, 2019 12:49 (GMT+8)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

SG Ocean Racing Series 2019 - Race 4

  • Long Course - Overall
Place Bib Racer name Category Age Gender Finish time
1-Adrian HorsfieldOC-1 MaleM 48:47.0--100%19.23%19.08%11.116:34:38.0
2-Scott CallenderSurfSki MaleM 49:17.1+0:30.1+1.03%98.98%18.40%18.25%11.016:34:38.0
3-Chathura Vishwanath JayaratneSurfSki MaleM 50:02.7+1:15.7+2.59%97.48%17.15%16.99%10.816:34:38.0
  • Long Course - OC-1 Female
Place Bib Racer name Category Age Gender Finish time
1-Jessica VranjesOC-1 FemaleF 58:18.4--100%10.76%9.90%9.316:34:38.0
2-Asia EytonOC-1 FemaleF 1:00:25.2+2:06.8+3.62%96.50%7.53%6.63%8.916:34:38.0
3-Linsay TanOC-1 FemaleF 1:02:22.4+4:04.0+6.97%93.48%4.54%3.61%8.716:34:38.0
  • Long Course - OC-1 Male
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Adrian HorsfieldOC-1 MaleM 48:47.0--100%14.07%12.60%11.116:34:38.0
2-Wladimir TissenOC-1 MaleM 53:12.0+4:25.0+9.05%91.70%6.29%4.69%10.216:34:38.0
3-Chris BoxOC-1 MaleM 54:38.2+5:51.2+12.00%89.29%3.76%2.12%9.916:34:38.0
  • Long Course - Other
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Team BaconOther 1:13:01.4--100%0.00%0.00%7.416:34:38.0
  • Long Course - SUP Female
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Charlotte SpicerSUP FemaleF 1:08:55.1--100%4.23%4.23%7.816:34:38.0
2-Si'min ChengSUP FemaleF 1:15:00.4+6:05.3+8.83%91.88%-4.23%-4.23%7.216:34:38.0
  • Long Course - SUP Male
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Craig WinnettSUP MaleM 1:01:53.9--100%3.29%4.47%8.716:34:38.0
2-Kazuma TokuzawaSUP MaleM 1:04:47.7+2:53.8+4.68%95.53%-1.24%0.00%8.316:34:38.0
3-Arnauld Le CallonnecSUP MaleM 1:05:19.1+3:25.2+5.53%94.76%-2.05%-0.81%8.316:34:38.0
  • Long Course - SurfSki Female
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Mel KepplerSurfSki FemaleF 51:12.0--100%11.39%12.46%10.516:34:38.0
2-Machiko KageyamaSurfSki FemaleF 55:00.5+3:48.5+7.44%93.08%4.80%5.95%9.816:34:38.0
3-Mathilde BageinSurfSki FemaleF 58:29.3+7:17.3+14.24%87.54%-1.22%0.00%9.216:34:38.0
  • Long Course - SurfSki Male
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Scott CallenderSurfSki MaleM 49:17.1--100%7.67%5.19%11.016:34:38.0
2-Chathura Vishwanath JayaratneSurfSki MaleM 50:02.7+0:45.6+1.54%98.48%6.24%3.73%10.816:34:38.0
3-Geoff MeyerSurfSki MaleM 50:21.3+1:04.2+2.17%97.88%5.66%3.14%10.716:34:38.0
  • Long Course - V1 Female
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Pam OomsV1 FemaleF 1:03:01.7--100%8.94%8.94%8.616:34:38.0
2-Patrice ValereV1 FemaleF 1:15:24.6+12:22.9+19.64%83.58%-8.94%-8.94%7.216:34:38.0
  • Long Course - V1 Male
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Glenn SimmondsV1 MaleM 55:33.6--100%3.76%2.73%9.716:34:38.0
2-JEAN BENOIT DELPYV1 MaleM 56:17.2+0:43.6+1.31%98.71%2.50%1.45%9.616:34:38.0
3-James WilliamsonV1 MaleM 56:34.3+1:00.7+1.82%98.21%2.01%0.95%9.516:34:38.0