2019 Marathon Series - Race 4 (LCRK)

Sunday, April 14, 2019 10:45 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Kingston, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 24
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Team scoring: Points
Teams: 11
Updated: Sunday, April 14, 2019 22:46 (GMT+10)
Organized by: PaddleNSW
Race website: www.paddlensw.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Team name Team members Total points Difference
1 Manly Warringah
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 2
  • 907
  • Liam Dohnt and Guy Robinson
  • 49
  • 49:55.8
  • 3
  • 917
  • Joy and Richard Robinson
  • 48
  • 50:29.9
  • 6
  • 901
  • Michael Lieberman and Chris Dickman
  • (45)
  • 52:26.0
  • 17
  • 920
  • Stephen Supple
  • (34)
  • 56:51.3
  • 24
  • 925
  • Jonathan Papalia and Annie Lloyd-Green
  • (27)
  • 1:21:19.6
97 -
2 Burley Griffin
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 4
  • 902
  • Dominic Hides and David Pammenter
  • 47
  • 51:23.5
  • 5
  • 918
  • Andrew Parkinson and Russell Lutton
  • 46
  • 52:02.7
  • 11
  • 921
  • Larissa Cleverly and Ted Hall
  • (40)
  • 54:55.2
  • 12
  • 911
  • Gary Rake and John Preston
  • (39)
  • 54:56.7
  • 16
  • 914
  • Stephanie Rake & Liz Muldoon
  • (35)
  • 56:40.6
  • 22
  • 919
  • Robert Bruce and Russell Murphy
  • (29)
  • 1:02:41.9
93 -4
3 Northern Beaches
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 1
  • 931
  • Carlito and Mario Vesely
  • 50
  • 49:49.2
  • 15
  • 927
  • Michael Dunbar
  • 36
  • 56:18.3
86 -11
4 Lane Cove
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 7
  • 913
  • Matt and Liberty Blundell
  • 44
  • 53:46.4
  • 13
  • 929
  • Paul Van Koesveld and Tim McNamara
  • 38
  • 55:18.0
  • 18
  • 926
  • Bruce Goodall
  • (33)
  • 57:42.6
82 -15
5 Windsor
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 8
  • 923
  • Ian Purves and Warren Lopez
  • 43
  • 53:48.4
  • 19
  • 909
  • Judy Greenidge and Jil Parker
  • 32
  • 58:29.2
75 -22
6 Other
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 9
  • 908
  • James Haigh
  • 42
  • 54:40.3
42 -55
7 Brisbane Waters
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 10
  • 903
  • Craig Dodd
  • 41
  • 54:46.3
41 -56
8 Newy
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 14
  • 906
  • Heidi Duncan and Guy Fiddes
  • 37
  • 56:12.5
37 -60
9 Cronulla Sutherland
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 20
  • 912
  • Annabella Dorsman and Lachlan Stokes
  • 31
  • 58:44.0
31 -66
10 Central Coast
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 21
  • 916
  • Anne Moore and Owen Walton
  • 30
  • 59:23.3
30 -67
11 Sutherland Shire
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 23
  • 928
  • Louise Vandergraaf and Nikki Burrow
  • 28
  • 1:02:46.9
28 -69