2019 Marathon Series - Race 4 (LCRK)

Sunday, April 14, 2019 10:45 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Kingston, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 137
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Team scoring: Points
Teams: 16
Updated: Sunday, April 14, 2019 22:46 (GMT+10)
Organized by: PaddleNSW
Race website: www.paddlensw.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Team name Team members Total points Difference
1 Manly Warringah
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 1
  • 1310
  • Viliam and Turia Mako
  • 50
  • 25:49.2
  • 2
  • 1311
  • Ries Diaz and Will Bryant
  • 49
  • 29:09.8
  • 4
  • 1300
  • Dave Salter and Bill Martin
  • (47)
  • 31:18.9
  • 5
  • 1312
  • Maximilian Mako and Jai Strbik
  • (46)
  • 32:08.3
  • 8
  • 1308
  • Jill Greenwood and Susan Strath
  • (43)
  • 34:55.2
  • 9
  • 1303
  • Tom Maker and Jacob Mako
  • (42)
  • 39:41.7
  • 12
  • 907
  • Liam Dohnt and Guy Robinson
  • -
  • 49:55.8
  • 13
  • 917
  • Joy and Richard Robinson
  • -
  • 50:29.9
  • 16
  • 901
  • Michael Lieberman and Chris Dickman
  • -
  • 52:26.0
  • 27
  • 920
  • Stephen Supple
  • -
  • 56:51.3
  • 30
  • 1002
  • Alex Conley and Charlie Heaton-Armstrong
  • -
  • 58:31.0
  • 34
  • 1012
  • Toby Heaton-Armstrong
  • -
  • 1:00:47.3
  • 59
  • 813
  • Robert Chant and Matt Windon
  • -
  • 1:13:14.8
  • 68
  • 925
  • Jonathan Papalia and Annie Lloyd-Green
  • -
  • 1:21:19.6
  • 70
  • 815
  • Sue Fine and Peter Clyne
  • -
  • 1:21:27.4
  • 77
  • 803
  • Geoffery Horsnell and Geoff Baggett
  • -
  • 1:26:20.9
  • 84
  • 805
  • Teresa Harvey and Graham Matts
  • -
  • 1:32:34.1
  • 92
  • 211
  • John Burkett
  • -
  • 1:45:14.1
  • 94
  • 314
  • Todd Mowbray and Peter Ryce
  • -
  • 1:46:07.0
  • 97
  • 305
  • Scott Harris and Terry Reilly
  • -
  • 1:46:35.7
  • 105
  • 112
  • Brett McDonald and Brett Greenwood
  • -
  • 1:49:27.3
  • 108
  • 200
  • David Little and Pauline Findlay
  • -
  • 1:50:10.3
  • 115
  • 406
  • Russell Walker and Rob Hardy
  • -
  • 1:53:03.8
  • 119
  • 105
  • James Harrington and James Pralija
  • -
  • 1:54:07.6
  • 127
  • 511
  • Gaye Foster and Julia Ong
  • -
  • 2:00:18.8
  • 128
  • 103
  • Dmytro Medvedyev and Daniela Torre
  • -
  • 2:01:47.6
99 -
2 Lane Cove
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 3
  • 1309
  • Jeffrey Tonazzi
  • 48
  • 30:39.7
  • 7
  • 1305
  • Lachie Wrenford and Liam Cahill
  • 44
  • 34:48.6
  • 17
  • 913
  • Matt and Liberty Blundell
  • (37)
  • 53:46.4
  • 23
  • 929
  • Paul Van Koesveld and Tim McNamara
  • (31)
  • 55:18.0
  • 28
  • 926
  • Bruce Goodall
  • (27)
  • 57:42.6
  • 39
  • 1010
  • Rod Skellet
  • (20)
  • 1:04:04.8
  • 49
  • 1205
  • Jacob Chetcuti and Anjie Lees
  • -
  • 1:08:13.8
  • 57
  • 1201
  • David and Areti Hammond
  • -
  • 1:11:05.2
  • 60
  • 1204
  • Maria and Thomas Hammond
  • -
  • 1:14:09.0
  • 78
  • 802
  • Jeff Collins
  • -
  • 1:26:38.2
  • 79
  • 822
  • ROBERT LLEWELLYN-JONES
  • -
  • 1:27:27.2
  • 83
  • 819
  • Phillip Geddes and Tom Simmat
  • -
  • 1:30:39.1
  • 87
  • 207
  • Caroline Marschner and Mark Hempel
  • -
  • 1:42:14.1
  • 88
  • 209
  • Andrew Love
  • -
  • 1:42:15.0
  • 90
  • 202
  • Tim Hookins and Don Johnstone
  • -
  • 1:44:00.5
  • 93
  • 205
  • Ian Hofstetter
  • -
  • 1:45:16.8
  • 95
  • 303
  • Alanna Ewin and Richard Barnes
  • -
  • 1:46:13.7
  • 96
  • 306
  • Richard Yates and Tony D'andreti
  • -
  • 1:46:32.6
  • 100
  • 201
  • Allison Bilbow and David Young
  • -
  • 1:47:48.8
  • 101
  • 301
  • Duncan Johnstone and JEFF HOSNELL
  • -
  • 1:48:28.7
  • 112
  • 309
  • Greg Morris and Warwick Sherwood
  • -
  • 1:50:56.7
  • 125
  • 506
  • Justin Ryan
  • -
  • 1:58:05.0
  • 129
  • 106
  • Peter Hughes and Kieran Babich
  • -
  • 2:01:48.9
  • 132
  • 111
  • Brendan Trewartha and Trevor Nichols
  • -
  • 2:02:42.6
  • 133
  • 123
  • Tim Binns and Peter Manley
  • -
  • 2:03:47.2
  • 135
  • 107
  • Naomi Johnson and Laura Lee
  • -
  • 2:07:49.8
92 -7
3 Northern Beaches
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 6
  • 1307
  • Daniel Sharkey
  • 45
  • 32:26.4
  • 10
  • 1302
  • Hayley Dunbar
  • 41
  • 42:58.2
  • 11
  • 931
  • Carlito and Mario Vesely
  • (40)
  • 49:49.2
  • 25
  • 927
  • Michael Dunbar
  • (29)
  • 56:18.3
  • 64
  • 814
  • Matthew Dunbar
  • (1)
  • 1:18:32.1
  • 72
  • 808
  • Tobias Grigg
  • (-2)
  • 1:23:37.0
  • 86
  • 817
  • Isabelle Rupenovic
  • -
  • 1:35:00.0
  • 107
  • 407
  • Nicci Vesely
  • -
  • 1:50:04.1
86 -13
4 Burley Griffin
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 14
  • 902
  • Dominic Hides and David Pammenter
  • 39
  • 51:23.5
  • 15
  • 918
  • Andrew Parkinson and Russell Lutton
  • 38
  • 52:02.7
  • 21
  • 921
  • Larissa Cleverly and Ted Hall
  • (33)
  • 54:55.2
  • 22
  • 911
  • Gary Rake and John Preston
  • (32)
  • 54:56.7
  • 26
  • 914
  • Stephanie Rake & Liz Muldoon
  • (28)
  • 56:40.6
  • 32
  • 1005
  • Graeme Ison
  • (24)
  • 59:12.7
  • 35
  • 919
  • Robert Bruce and Russell Murphy
  • -
  • 1:02:41.9
  • 37
  • 1109
  • Allan Newhouse and Ian Castell-Brown
  • -
  • 1:03:08.7
  • 54
  • 1006
  • Tammy Ven Dange and James Walsh
  • -
  • 1:09:25.8
  • 67
  • 823
  • Patricia Ashton and Margi Bohm
  • -
  • 1:19:05.5
  • 76
  • 816
  • Jonathan Taylor and Richard Bontjer
  • -
  • 1:25:45.1
  • 81
  • 810
  • Jack Jessen and Jeremy Cook
  • -
  • 1:28:20.9
  • 106
  • 206
  • Emily O'Rourke and Maddie Lamb
  • -
  • 1:49:29.5
  • 123
  • 508
  • Andy Bodsworth
  • -
  • 1:56:48.1
  • 124
  • 505
  • Danielle Winslow and Bob Collins
  • -
  • 1:57:57.6
  • 126
  • 102
  • Michael Hanemaayer and Craig Elliott
  • -
  • 1:59:38.5
77 -22
5 Windsor
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 18
  • 923
  • Ian Purves and Warren Lopez
  • 36
  • 53:48.4
  • 29
  • 909
  • Judy Greenidge and Jil Parker
  • 26
  • 58:29.2
  • 51
  • 1103
  • Andrew Lynn
  • (9)
  • 1:08:34.0
  • 82
  • 825
  • Leslie Howard
  • (-4)
  • 1:28:30.1
  • 89
  • 208
  • Scott Tyers and Stephen Shelley
  • (-5)
  • 1:42:49.0
62 -37
6 Newy
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 24
  • 906
  • Heidi Duncan and Guy Fiddes
  • 30
  • 56:12.5
  • 41
  • 1009
  • Cheryl and Mark Bretag
  • 18
  • 1:04:27.7
  • 62
  • 1104
  • Nicole Szabason and Malcolm Lewis
  • (2)
  • 1:15:14.6
48 -51
7 Other
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 19
  • 908
  • James Haigh
  • 35
  • 54:40.3
  • 47
  • 1211
  • Jacob Wilson
  • 12
  • 1:07:30.4
  • 48
  • 1207
  • Nina Fitzgerald
  • (11)
  • 1:08:09.4
  • 50
  • 1208
  • Clea Jordi
  • (10)
  • 1:08:15.8
  • 55
  • 1203
  • Shari Goodman
  • (6)
  • 1:09:26.2
  • 56
  • 1210
  • Zoe Shirdon
  • (5)
  • 1:09:54.6
  • 63
  • 1209
  • Evelyn Ritchie
  • -
  • 1:16:19.0
  • 66
  • 821
  • Ziko Vesely
  • -
  • 1:19:00.2
  • 74
  • 800
  • Milo Boyd
  • -
  • 1:24:29.3
  • 75
  • 820
  • Alisa Van Der Kwartel
  • -
  • 1:24:53.7
  • 80
  • 807
  • Hanako Greuter
  • -
  • 1:27:36.2
  • 85
  • 826
  • Lachlan Schooley
  • -
  • 1:34:16.5
  • 114
  • 404
  • Lee Anne Andersen and Nigel Carson
  • -
  • 1:52:53.9
  • 117
  • 512
  • Nic Ryan
  • -
  • 1:53:51.3
  • 131
  • 100
  • Todd Boreland
  • -
  • 2:02:41.7
47 -52
8 Sutherland Shire
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 36
  • 928
  • Louise Vandergraaf and Nikki Burrow
  • 22
  • 1:02:46.9
  • 38
  • 1000
  • Dianne Langan and Adrian Di Cesare
  • 21
  • 1:04:00.2
  • 40
  • 1001
  • Carl Vandergraaf and Brant Burrow
  • (19)
  • 1:04:08.4
  • 42
  • 1108
  • Rafferty Sheather
  • (17)
  • 1:05:18.5
  • 44
  • 1011
  • Janet Small and Lis Woodhart O'farrell
  • (15)
  • 1:05:35.8
  • 45
  • 1013
  • Jennifer Tjoe and Kim Navera
  • (14)
  • 1:05:42.1
  • 71
  • 801
  • Andrew Giardini and Bruce Sherlock
  • -
  • 1:23:28.9
  • 103
  • 311
  • Gareth Stokes
  • -
  • 1:49:07.0
  • 104
  • 304
  • Matt Sheather
  • -
  • 1:49:17.1
  • 111
  • 300
  • Deb Buchan and Jeff Buchan
  • -
  • 1:50:52.8
  • 120
  • 403
  • Robyn Bingle and John Denyer
  • -
  • 1:54:20.3
  • 134
  • 601
  • Sue and Ian Mcguinness
  • -
  • 2:04:31.3
43 -56
9 Brisbane Waters
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 20
  • 903
  • Craig Dodd
  • 34
  • 54:46.3
  • 58
  • 1202
  • Margaret Dodd
  • 4
  • 1:13:06.5
  • 69
  • 804
  • Albert Cobb and Geoff Dawes
  • (-1)
  • 1:21:25.9
  • 121
  • 401
  • Stephen Brett
  • (-15)
  • 1:55:45.4
  • 122
  • 117
  • Andrew Wilkinson and Luke Eltham
  • (-16)
  • 1:55:57.4
38 -61
9 Cronulla Sutherland
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 31
  • 912
  • Annabella Dorsman and Lachlan Stokes
  • 25
  • 58:44.0
  • 46
  • 1008
  • Franz Lauenstein
  • 13
  • 1:07:00.5
  • 61
  • 1105
  • Kevin Nettle
  • (3)
  • 1:14:53.4
  • 130
  • 503
  • Dallas Newman and Lorraine Harper-Horak
  • (-17)
  • 2:02:13.3
38 -61
11 Central Coast
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 33
  • 916
  • Anne Moore and Owen Walton
  • 23
  • 59:23.3
  • 116
  • 408
  • Marg and Rob Cook
  • -13
  • 1:53:04.8
23 -76
12 Hunter Valley
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 43
  • 1106
  • Alan Pierson
  • 16
  • 1:05:20.0
  • 65
  • 818
  • Warwick Nichols and Stephen Wade
  • 0
  • 1:18:59.3
  • 73
  • 806
  • Sue Smith and Greg Hillier
  • (-3)
  • 1:24:18.2
  • 109
  • 104
  • Lachlan Bakewell and Darren Lee
  • (-10)
  • 1:50:25.6
  • 113
  • 400
  • Sally Verheul and Bernie Craggs
  • (-12)
  • 1:52:21.3
16 -83
13 Penrith
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 52
  • 1102
  • Barry Lowe
  • 8
  • 1:08:44.7
  • 53
  • 1100
  • Sue Huehn
  • 7
  • 1:08:45.4
  • 98
  • 308
  • Jason Ware
  • (-7)
  • 1:46:59.7
  • 110
  • 302
  • David and Matthew Lowe
  • (-11)
  • 1:50:45.2
  • 118
  • 510
  • Greg Thompson and Graham Coffey
  • (-14)
  • 1:53:53.6
  • 136
  • 600
  • Geoff Forward
  • (-18)
  • 2:13:57.3
15 -84
14 Sydney Uni
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 91
  • 1206
  • Linden Barnes
  • -6
  • 1:44:04.2
0 -99
14 Shark Island Paddlers
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 99
  • 204
  • Jules Hall
  • -8
  • 1:47:14.1
0 -99
14 Illawarra
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 102
  • 307
  • David Walker
  • -9
  • 1:48:30.3
0 -99