2016 Rail Trail SUP Race Final

Saturday, September 3, 2016 9:45 AM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Paddling - SUP
Location: Coldstream, BC, Canada
Start type: Mass start
Racers: 72
Updated: Saturday, September 10, 2016 9:23 AM (GMT-7)
Organized by: Kalavida Surf Shop
Race website: www.kalamalkaclassic.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Age Gender Start time
213 Paul Torriero Vancouver,BC  Open Men 14' 50 M 09:45:00
11 John Misasi Bellingham  Competitive Men 27 M 09:45:00
121 Jason Halttunen Kelowna, BC  Open Men 14' 39 M 09:45:00
110 Dan Gaudreau Nelson, BC  Open Men 14' 37 M 09:45:00
122 Dan Anderson Coldstream, BC  Open Men 14' 56 M 09:45:00
19 Michael Clarke Vancouver, BC  Competitive Men 47 M 09:45:00
57 Owen Wright Langley, BC  Junior Boys (18 & Under) 13 M 09:45:00
106 Brian Fishbook Whistler, BC  Open Men 14' 45 M 09:45:00
115 Randy Morford Abbotsford, BC  Open Men 14' 49 M 09:45:00
107 Deejay Valenzuela Vernon, BC  Open Men 14' 24 M 09:45:00
120 Brian Miller Coldstream, BC  Open Men 12'6 42 M 09:45:00
124 Ian Stewart Vernon,BC  Open Men 14' 42 M 09:45:00
139 Ron Garza Mission, BC  Open Men 12'6 39 M 09:45:00
105 Trevor Petersen Edmonton, AB  Open Men 14' 44 M 09:45:00
102 Stephen Ross Canmore, AB  Open Men 14' 57 M 09:45:00
118 Gregory Reeb Alberta Beach, AB  Open Men 12'6 55 M 09:45:00
129 Danielle McGrath Vancouver BC  Open Women 12'6 26 F 09:45:00
134 Klara Schwab Vancouver BC  Open Women 12'6 35 F 09:45:00
113 Chad Fremmerlid Edmonton, AB  Open Men 14' 31 M 09:45:00
138 Philip Thomson Kelowna, BC  Open Men 14' 32 M 09:45:00
202 Garry Butler Edmonton, AB  Open Men 14' 53 M 09:45:00
140 Sayoko Karagianis West Kelowna, BC  Open Women 12'6 21 F 09:45:00
142 Maggie Mills Canmore, AB  Open Women 12'6 49 F 09:45:00
125 Nicole Stewart Vernon,BC  Open Women 12'6 39 M 09:45:00
210 Lori Anderson Coldstream, BC  Open Women 12'6 48 M 09:45:00
135 Darby Ponich Vancouver BC  Open Women 12'6 37 F 09:45:00
216 Pete Astoria   Open Men 14' 47 M 09:45:00
136 Alison Pinnow Calgary, AB  Open Women 12'6 37 F 09:45:00
141 Shireen Burton Surrey, BC  Open Women 14' 34 F 09:45:00
145 Linda Woodman Vernon, BC  Open Women 12'6 56 F 09:45:00
30 Anne Pagano Virginia, USA  Open Women 12'6 35 F 09:45:00
221 Stacy Freeman   Open Men 12'6 44 M 09:45:00
199 Matthew Bell Kelowna, BC  Open Men Surfboard 36 M 09:45:00
103 David Swirp Calgary, AB  Open Men Surfboard 42 M 09:45:00
204 Kathleen Saini Vancouver, BC  Open Women Surfboard 40 F 09:45:00
222 Claude Bazinet   Open Men 14' 37 M 09:45:00
207 Jennifer Forbes Chilliwack BC  Open Women 12'6 40 F 09:45:00
66 Ruan Crombie   Junior Boys (18 & Under) 13 09:45:00
144 Allison Brown Kelowna, BC  Open Women Surfboard 35 F 09:45:00
13 Tyler Henry Vernon, BC  Junior Boys (18 & Under) 10 M 09:45:00
206 Laura Pollock Coldstream, BC  Open Women Surfboard 35 F 09:45:00
208 Gitta Jongedijk Kelowna, BC  Open Women 12'6 42 F 09:45:00
65 Ella Crombie   Junior Girls (18 & Under) 11 09:45:00
205 Heather Comazzetto Coldstream, BC  Open Women Surfboard 36 F 09:45:00
143 Erica Clark Vancouver BC  Open Women 12'6 32 F 09:45:00
53 Ariel Trouton Kamloops, BC  Junior Girls (18 & Under) 14 F 09:45:00
201 Neil Trouton Kamloops, B.C  Open Men Surfboard 45 M 09:45:00
146 Christine Hoffman Winfield, BC  Open Women Surfboard 44 F 09:45:00
14 Matthew Strand Vancouver, BC  Competitive Men 42 M 09:45:00
15 Paul Mend Penticton  Competitive Men 54 M 09:45:00
17 Bob Purdy Ucluelet  Competitive Men 63 M 09:45:00
20 Aaron Binda Vancouver, BC  Competitive Men 26 M 09:45:00
29 Denise Mend Penticton  Open Women 12'6 49 F 09:45:00
49 Malia Garza Mission, BC  Junior Girls (18 & Under) 12 F 09:45:00
52 Colin Mills Canmore  Junior Boys (18 & Under) 13 M 09:45:00
55 Ellody Wright Langley,BC  Junior Girls (18 & Under) 12 F 09:45:00
56 Joe Wright Langley, BC  Junior Boys (18 & Under) 9 M 09:45:00
58 Ryan Morford Langley, BC  Competitive Men 43 M 09:45:00
64 Ashlee Hansen Vernon, BC  Junior Girls (18 & Under) 10 F 09:45:00
73 Harry Saini Vancouver, BC  Competitive Men 42 M 09:45:00
101 Ben McEwan Edmonton, AB  Open Men 14' 30 M 09:45:00
109 Sam Biggs Kelowna, BC  Open Men Surfboard 24 M 09:45:00
119 Mike Len Calgary, AB  Open Men 14' 37 M 09:45:00
126 Jenny Poppitt Kelowna, BC  Open Women 12'6 38 F 09:45:00
131 Estelle Matheson Vancouver, BC  Open Women 14' 44 F 09:45:00
132 Rebecca Abblitt Vancouver BC  Open Women 12'6 39 F 09:45:00
133 Sarah Lewis Vancouver BC  Open Women 12'6 30 F 09:45:00
211 Ross O'Donnell Vancouver,BC  Open Men 14' 36 M 09:45:00
212 Chris Spotzl Vancouver,BC  Open Men 14' 40 M 09:45:00
214 Stan Cappis   Open Men 12'6 42 M 09:45:00
223 Katherine Bazinet   Open Men 12'6 38 F 09:45:00
220 Sheri Youden   Open Women Surfboard F 09:45:00