Prescient Freedom Paddle 2020

Saturday, October 24, 2020 12:32 (GMT+2) - Start list

Race info
Sport: Paddling - surfski
Location: Cape Town, South Africa
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 126
Updated: Monday, April 5, 2021 10:01 (GMT+2)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Wave Start time
9992 T Read, Huishame, H-Green, Jeffs, Bothma Long Coastal Rowers 0:00
9993 T Estelle Wiid & Sandra Kotze Long Coastal Rowers 0:00
9995 T Karen Van Schalkwyk & Peter Goosen Long Coastal Rowers 0:00
9991 T Zirk Botha & Geordie Kohler Long Coastal Rowers 0:00
9994 T Sasha Van Der Krol & Cath Greenwood Long Coastal Rowers 0:00
8859 T Jenna Ward & Saskia Hockly Long DF Senior Open 0:00
4632 T Candice Murray & Angie Austin Long DF Senior Open 0:00
47383 T Chloe Bunnett & Amica De Jager Long DF Senior Open 0:00
5608 T Bianca Beavitt & Kim Rew Long DF Senior Open 0:00
12539 T Iwona Gancarz & Waris Mills Long DF Senior Open 0:00
5575 T Nikki Mocke & Kim Van Gysen Long DF Sub-Veteran 0:00
524 T Jenny Cullinan & Caroline Ablort-Morga Long DF Sub-Veteran 0:00
8110 T Stretch Struwig & Simon Willmott Long DM Grand Master 0:00
5109 T Andries JP Smit & Adie De Kock Long DM Grand Master 0:00
5330 T Rory Anderson & Ian Glass Long DM Grand Master 0:00
5225 T Brian Wicht & Coll Macdonald Long DM Grand Master 0:00
600 T Mike STAPHORST & Mike Halliday Long DM Great Grand Master 0:00
12160 T Dyllan Farrell & Josh Smith Long DM Junior 0:00
50753 T Conrad Kriel & Daniël Conradie Long DM Junior 0:00
50348 T Naor Lombard & Jack De Swardt Long DM Junior 0:00
50624 T Michael Maclachlan & Ian Trautmann Long DM Master 0:00
5085 T Herbert Conradie & August Lohann Long DM Master 0:00
4054 T Russell Seymour & Andre Van Wyk Long DM Master 0:00
4337 T Kobus Maritz & Wynand Rossouw Long DM Master 0:00
5766 T Gary Kroukamp & Nick Pickard Long DM Master 0:00
4360 T Glen Lindsay & Anton Jordaan Long DM Master 0:00
6381 T Hank Mcgregor & Joshua Fenn Long DM Senior Open 0:00
5981 T Kenny Rice & Nicholas Notten Long DM Senior Open 0:00
9159 T Bevan Manson & Hamish Lovemore Long DM Senior Open 0:00
2782 T Antony Collopy & Willem Erasmus Long DM Senior Open 0:00
50732 T Daniel Jacobs & Ian Black Long DM Senior Open 0:00
8212 T Kelvin Trautman & Murray Starr Long DM Senior Open 0:00
50335 T Jeremy Valerga & Zachery Preyser Long DM Senior Open 0:00
28 T Andrew Birkett & Michael Lavarack Long DM Senior Open 0:00
3516 T Daniel Sheard & John Standley Long DM Senior Open 0:00
5664 T Ant Lake & Thomas Gerhardt Long DM Senior Open 0:00
5793 T Willem Vd Westhuyzen & Reini Vd Westhu Long DM Senior Open 0:00
663 T Stephan Carstens & Gerrit Burger Long DM Senior Open 0:00
5213 T Alex Topliss & Paul Ingpen Long DM Senior Open 0:00
5228 T Dominic Notten & Nigel Meintjes Long DM Senior Open 0:00
5117 T Guy Pike & Marais Steyn Long DM Sub Grand Master 0:00
12535 T Sean Kritzinger & Heiko Van Wyngaarden Long DM Sub Grand Master 0:00
5244 T Barry Penn & Donald Voysey Long DM Sub Grand Master 0:00
5414 T Shaun Butler & Rob Maclean Long DM Sub Great Grand Master 0:00
50118 T Gary Pepler & Lodewyk Rabie Long DM Sub Great Grand Master 0:00
1361 T Ashley Fulford & Brett Fulford Long DM Sub-Master 0:00
50263 T Richard Allen & Sean Mcguigan Long DM Sub-Master 0:00
5115 T Stephan Du Toit & Graham Roberts Long DM Sub-Master 0:00
50653 T Rob Moody & Wayne Willetts Long DM Sub-Master 0:00
5118 T Andrew Van Osch & Paul Marais Long DM Sub-Master 0:00
5503 T Anton Cartwright & Tom Thring Long DM Sub-Master 0:00
5407 T Mark Hill & Prieur Van Der Merwe Long DM Sub-Master 0:00
5606 T Dan Badenhorst & Andrew Gillespie Long DM Sub-Master 0:00
7724 T Patrick Eley & Tim Powell Long DM Sub-Master 0:00
5704 T Craig Mockford & Kevin Goodspeed Long DM Sub-Master 0:00
50900 T Jacques De Kock & Febbie Malherbe Long DM Sub-Master 0:00
5674 T Dawid Mocke & Jasper Mocke Long DM Sub-Veteran 0:00
5943 T Justin Maddock & Kevin Hill Long DM Sub-Veteran 0:00
4283 T Darren Berry & Danie Van Wyk Long DM Sub-Veteran 0:00
5255 T Daantjie Malan & J.G Van Zyl Long DM Sub-Veteran 0:00
47743 T Josh Fowles & Oliver Fowles Long DM Sub-Veteran 0:00
4885 T George Efstratiou & Rich Von Wildeman Long DM Sub-Veteran 0:00
41501 T Grant Jerome & Chris Woodcock Long DM Sub-Veteran 0:00
5773 T Francois Sisam & Gareth Pinkney Long DM Sub-Veteran 0:00
5607 T Ulvard Hart & Stewart Little Long DM U23 0:00
4245 T Daneel Van Wyk & Tom Lovemore Long DM U23 0:00
121 T Alan Houston & Bartho Visser Long DM U23 0:00
12589 T Bronson Shaw & Teagan Thompson Long DM U23 0:00
12590 T Christopher Logan & Tristan Logan Long DM U23 0:00
5471 T Kyle Nel & Anthony Wostenholm Long DM Veteran 0:00
50566 T Lee Moran & Ant Montagu-Fryer Long DM Veteran 0:00
97452 T Simon Haw & Shawn De Villiers Long DM Veteran 0:00
5420 T Abe Vd Westhuysen & Pieter Vd Merwe Long DM Veteran 0:00
2564 T S Schoeman & M Van Niekerk Long Mixed Doubles 0:00
50169 T Dale Robinson & Stephanie Von Der Heyd Long Mixed Doubles 0:00
50598 T Jamie Jacobson & Christina Geromont Long Mixed Doubles 0:00
3333 T Andreas Van Tonder & Andrea Van Tonder Long Mixed Doubles 0:00
5478 T Paul Neill & Emma Neil Long Mixed Doubles 0:00
4234 T Neil Steenkamp & Diane Steenkamp Long Mixed Doubles 0:00
50895 T Deborah Harrison & Michael Harrison Long Mixed Doubles 0:00
50818 T Yul Malzahn & Tabera Lee Joosten Long Mixed Doubles 0:00
4300 T PJ CROUS & Ansuné Basson Long Mixed Doubles 0:00
5845 T David Murray-Smith & Michele Leach-Lew Long Mixed Doubles 0:00
50822 T Kerry Lyne & Andrew Lyne Long Mixed Doubles 0:00
12328 Jonny Lucas Long Prone 0:00
50811 Ethan Buncombe Long Prone 0:00
5945 T Christi & Gerald & Theo Augustyn Long S3 0:00
5795 T Marco Zumpt & Matthew Nilsson & Will B Long S3 0:00
50794 T Mike Thorpe & Kiara Hansen & Vin Cicat Long S3 0:00
6409 Gordon Spalding Long SM Grand Master 0:00
50677 Neil Kirkwood Long SM Grand Master 0:00
5863 Paul Lee Long SM Grand Master 0:00
4148 Charlie Berrington Long SM Grand Master 0:00
7663 GUY SEARLE Long SM Grand Master 0:00
4571 Cassie Van Heerden Long SM Grand Master 0:00
5148 Johan Serdyn Long SM Great Grand Master 0:00
5577 Jamii Hamlin Long SM Master 0:00
5661 Dieter Schulze Long SM Master 0:00
4977 Evan Ridge Long SM Master 0:00
50795 Rudi Durand Long SM Master 0:00
5954 Rob Meintjes Long SM Master 0:00
5794 Francois Coetzer Long SM Master 0:00
12052 Alexander Macdonald Long SM Master 0:00
6791 Chris Harburn Long SM Master 0:00
5309 Schalk Smit Long SM Master 0:00
4677 Jason Collier Long SM Senior Open 0:00
8763 Dean Hopf Long SM Senior Open 0:00
70290 Josh Searle Long SM Senior Open 0:00
12125 David Hendry Long SM Sub Grand Master 0:00
50833 Thomas Altmann Long SM Sub Grand Master 0:00
4635 Angus Warren Long SM Sub Grand Master 0:00
50823 Dirk Lumpp Long SM Sub Grand Master 0:00
5662 Andrew Dutton Long SM Sub-Master 0:00
1578 Alan Neate Long SM Sub-Master 0:00
4323 Shaun Lodder Long SM Sub-Veteran 0:00
12571 JD Neill Long SM Sub-Veteran 0:00
1806 Bradley Boulle Long SM U23 0:00
12093 Christiaan Botha Short Sprint Course 0:00
50861 Guy Parr Short Sprint Course 0:00
50701 Michael Rapson Short Sprint Course 0:00
20 Rob Inskip Short Sprint Course 0:00
5902 Michael Martin Short Sprint Singles 0:00
12561 Thomas King Long SUP 0:00
5430 Ernest Van Riet Long SUP 0:00
12474 Cameron Tripney Long SUP 0:00
12559 Craig Girdlestone Long SUP 0:00