19-12-2019 Results Thurs Sea Swim

Thursday, December 19, 2019 18:13 (GMT+13) - Start list

Race info
Sport: Swimming - open water
Location: Nelson, New Zealand
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 111
Updated: Friday, December 27, 2019 11:08 (GMT+13)
Organized by: Nelson Triathlon Club
Race website: https://www.nelsontriclub.co.nz

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
9 Monica Pausina   Short Course Open Woman Short Orange cap 46 F 0:00
14 Ruth Leckey   Short Course Open Woman Short Orange cap 53 F 0:00
16 Libby Brown   Short Course Open Woman Short Orange cap 34 F 0:00
44 Esther Sassenburg   Short Course Open Woman Short Orange cap 55 F 0:00
50 Ross Sneddon   Short Course Open Man Short Orange cap 56 M 0:00
85 Olivia Huata - Findlay   Short Course U16 Short Orange cap 12 F 0:00
150 Pauline Shoemack   Short Course Open Woman Short Orange cap 60 F 0:00
186 Ariah Bayley   Short Course U16 Short Orange cap 12 F 0:00
213 Brooke Swan   Short Course U16 Short Orange cap 13 F 0:00
221 Erin O'Connor   Short Course Open Woman Short Orange cap 43 F 0:00
255 Helen MacKay   Short Course Open Woman Short Orange cap 17 F 0:00
288 Adrienne Wylde   Short Course Open Woman Short Orange cap 54 F 0:00
306 Mia Langley   Short Course Open Woman Short Orange cap 16 F 0:00
394 Corey Tremblay   Short Course U16 Short Orange cap 12 M 0:00
429 Noah Brehaut   Short Course U16 Short Orange cap 11 M 0:00
528 Emily Chadderton   Short Course U16 Short Orange cap 12 F 0:00
584 Steve Granger   Short Course Open Man Short Orange cap 71 M 0:00
808 Ryan Ward wetsuit  Short Course U16 Short Orange cap 12 M 0:00
831 Finn Bryant non-wetsuit  Short Course U16 Short Orange cap 12 M 0:00
832 Sophie Nichols   Short Course U16 Short Orange cap 15 F 0:00
834 Andrea Campbell   Short Course Open Woman Short Orange cap 50 F 0:00
844 Lilly Claridge   Short Course U16 Short Orange cap 12 F 0:00
850 Sarah Allen   Short Course Open Woman Short Orange cap 44 F 0:00
852 Jasper Sneddon   Short Course U16 Short Orange cap 11 M 0:00
88 Stuart Symes   Long Course 50-59 50 M 0:00
12 Jonathan Linyard   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 47 M 13:01
28 Stuart Hebberd   Long Course 70+ Long 1 Fastest white cap 71 M 13:01
34 Kerry Mathieson   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 51 F 13:01
36 Christina Harris   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 56 F 13:01
38 Dean Boote   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 24 M 13:01
56 Austen Dean   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 26 M 13:01
57 Steve Bryant non-wetsuit  Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 47 M 13:01
61 Ben Van Dyke   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 69 M 13:01
62 Ava Simpson   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F 13:01
65 Simon Bloomberg   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 61 M 13:01
81 Emily Bryant   Long Course U16 Long 1 Fastest white cap 15 F 13:01
96 Stephen Clements   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 60 M 13:01
97 Maggy Johnston wetsuit  Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 65 F 13:01
100 Luke Kelly   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 22 M 13:01
106 Dick Bennison   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 66 M 13:01
120 Andrew Martin   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 57 M 13:01
130 Wendy Healey   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 45 F 13:01
132 Charlotte Handforth   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 21 F 13:01
139 Barry Thomas   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 60 M 13:01
147 Wayne Leighton   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 59 M 13:01
172 Malcolm Anderson   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 62 M 13:01
220 Terry Bone   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 47 M 13:01
225 Pip Dwyer   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 20 F 13:01
235 Ben Marshall non-wetsuit  Long Course 30-39 Long 1 Fastest white cap 34 M 13:01
249 Roger Matheson   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 58 M 13:01
252 Ruth Thomas   Long Course 30-39 Long 1 Fastest white cap 39 F 13:01
266 Hamish Neill   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 56 M 13:01
310 Zara Aydon   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F 13:01
415 Lucy Barron   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 27 F 13:01
474 Oxford Bayley   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 M 13:01
549 Hadyn Lockie   Long Course 30-39 Long 1 Fastest white cap 37 M 13:01
596 Flossie Van Dyke   Long Course 30-39 Long 1 Fastest white cap 30 F 13:01
657 Joe Thornton   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 27 M 13:01
2 Brian McGurk   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 60 M 14:01
7 Kay McPherson non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 55 F 14:01
13 Steve Malthus non-wetsuit  Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 61 M 14:01
19 Derek Eaton   Long Course 70+ Long 2 Mid Green cap 78 M 14:01
20 Bruce Bosselmann   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 61 M 14:01
26 Peter Gibbs   Long Course 70+ Long 2 Mid Green cap 71 M 14:01
27 Marina Buonocore   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 53 F 14:01
33 Tom Kroc   Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 27 M 14:01
45 Stu Cottam   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 54 M 14:01
48 Jacqui Maitland   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 54 F 14:01
53 Paul Thornton   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 60 M 14:01
59 Karen Nancarrow   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 62 F 14:01
77 Peter Thomas non-wetsuit  Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 65 M 14:01
95 Geoff Lart non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 56 M 14:01
127 Rob Boomer   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 40 M 14:01
149 Katie Malthus   Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 23 F 14:01
151 Lisa Gant non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 50 F 14:01
185 Edward Palmer   Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 25 M 14:01
194 Jude Vincent non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 57 F 14:01
207 Eric Wylde   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 58 M 14:01
215 Libby Malthus   Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 22 F 14:01
224 Francesca Harris   Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 29 F 14:01
337 Liam Hegarty   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 54 M 14:01
350 Stephen Taylor   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 51 M 14:01
353 Jo Hatton non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 59 F 14:01
362 Jane Alloway   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 54 F 14:01
365 Brian Mills   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 55 M 14:01
374 Ed Tappenden   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 45 M 14:01
383 Stuart Hague   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 61 M 14:01
421 Graeme Sellars non-wetsuit  Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 62 M 14:01
425 Jessica Bryant   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 42 F 14:01
455 Angus Perham   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 60 M 14:01
473 Michelle Richardson   Long Course 30-39 Long 2 Mid Green cap 36 F 14:01
843 Grace Haack non-wetsuit  Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 27 F 14:01
4 Leighton Matheson   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 44 M 15:01
8 Murray Higgs   Long Course 50-59 Long 3 Slowest Red cap 50 M 15:01
11 Paula Meer non-wetsuit  Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 47 F 15:01
75 Kay Stansbury-Ward   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 42 F 15:01
134 Ralph Hetzel   Long Course 70+ Long 3 Slowest Red cap 75 M 15:01
161 Monique Day non-wetsuit  Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 44 F 15:01
177 Jill Bann   Long Course 60-69 Long 3 Slowest Red cap 63 F 15:01
198 Les Le Bas   Long Course 70+ Long 3 Slowest Red cap 75 M 15:01
199 Stephanie Gray   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 42 F 15:01
242 Liz Coke   Long Course 60-69 Long 3 Slowest Red cap 61 F 15:01
281 Odette Llewellin   Long Course 60-69 Long 3 Slowest Red cap 67 F 15:01
286 Sally Albrecht   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 44 F 15:01
305 Kevin Edgar   Long Course 50-59 Long 3 Slowest Red cap 54 M 15:01
366 Andrew McNicoll   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 49 M 15:01
385 Fiona Young   Long Course 50-59 Long 3 Slowest Red cap 56 F 15:01
422 Reid Carnegie   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 41 M 15:01
458 Sophie Best   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 42 F 15:01
459 Sean Trengrove   Long Course 60-69 Long 3 Slowest Red cap 61 M 15:01
807 Polina Stucke   Long Course 30-39 Long 3 Slowest Red cap 32 F 15:01