Sublime Peterborough Midsummer's 10K

Sunday, June 23, 2019 10:00 (GMT+0) - Start list

Race info
Sport: Running
Location: Peterborough, United Kingdom
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 715
Updated: Saturday, June 22, 2019 19:42 (GMT+0)
Organized by: Sublime Racing Ltd.
Race website: www.sublimeracing.com
Race notes
SPONSORED BY ADVANCE PERFORMANCE
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Page / 3
Racers per page:
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Age Gender Start time
1 Shane Goldsmith BUSHFIELD JOGGERS  Male 50-54 50 M
2 Ian Bridges   Male 55-59 57 M
3 Timothy Clough PETERBOROUGH AC  Male 45-49 48 M
4 Elisabeth Sennitt Clough PETERBOROUGH AC  Female 40-44 44 F
6 Phillipa Gledhill   Female 45-49 47 F
7 Steven Allpress BUSHFIELD JOGGERS  Male 35-39 37 M
8 Brian Johnson   Male 55-59 56 M
9 Alison Escott   Female 45-49 48 F
10 Mohsen Parviz Rad GODMANCHESTER RUNNING CLUB  Male 45-49 48 M
11 Diane Symonds   Female 40-44 41 F
12 Ruth Wakefield   Female 45-49 46 F
13 James Fuller   Male 40-44 44 M
14 Tim Cooke   Male 35-39 39 M
15 Phil Frost   Male 40-44 42 M
16 Steven Moore   Male 35-39 36 M
17 Dan Endersby NEWARK STRIDERS RUNNING CLUB  Male Senior 33 M
18 Laura Wilkinson EYE COMMUNITY RUNNERS  Female Senior 25 F
19 Claire Cornett   Female 35-39 35 F
21 Bethany Lines BOSTON COMMUNITY RUNNERS  Female Senior 26 F
22 David Marr NENE VALLEY HARRIERS  Male 45-49 46 M
23 Paul Curson   Male 45-49 48 M
24 Kate Lucas   Female Senior 31 F
25 Peter Holland   Male 40-44 41 M
26 Sarah Lambert   Female 50-54 51 F
27 Shiovonne Stevenson   Female 45-49 49 F
28 Sara Matthews   Female 35-39 39 F
29 Sarah Devonport   Female 40-44 43 F
30 Sarah Andrew   Female 40-44 43 F
31 Jane Thomas BRJ RUN AND TRI  Female 50-54 52 F
32 Alan Smith   Male 45-49 46 M
34 Paul Carrington   Male 55-59 56 M
35 Alison Carrington   Female 55-59 56 F
36 Debbie Walker   Female 35-39 37 F
37 Eleanor Strupish   Female Senior 26 F
38 Martin Soeding   Male Senior 29 M
39 Tammy Bell THORNEY RUNNING CLUB  Female 45-49 48 F
40 Silvia Settevendemie   Female 35-39 36 F
41 Nick Clarey THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Male 45-49 45 M
42 David Whitwell YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS  Male 35-39 37 M
43 Jonathan Ramm   Male 40-44 44 M
44 Julie Ramm STAMFORD STRIDERS  Female 45-49 46 F
45 Michael Fagan LONELY GOATS RUNNING CLUB  Male 50-54 50 M
46 Martin Stansfield   Male 60-64 62 M
47 Helen Schofield STAMFORD STRIDERS  Female 40-44 43 F
48 Jade Cooper RYSTON RUNNERS  Female Senior 28 F
49 Tristan Langley RYSTON RUNNERS  Male Senior 32 M
50 Liz Brown   Female 40-44 40 F
51 Claire Smith   Female 40-44 43 F
52 Alice Smith   Female Senior 30 F
53 Mark Shore   Male 45-49 46 M
54 Paul Chapman   Male 40-44 43 M
55 Oliver Hewitt   Male 35-39 37 M
56 Jacinta Barnicoat   Female 35-39 39 F
57 Jessica Bland BOSTON COMMUNITY RUNNERS  Female 35-39 38 F
58 Rachel Bradley   Female 50-54 50 F
59 Terry Matthews   Male 60-64 61 M
60 Amy Rickards   Female Senior 29 F
61 Andy Leates BOSTON COMMUNITY RUNNERS  Male 45-49 48 M
62 Neringa Randyte   Female Senior 28 F
63 Shannon Keeler   Female Senior 23 F
65 Ryan Oakes   Male Senior 23 M
66 Steve Collis RENEGADE RUNNERS  Male 50-54 53 M
67 Sandra Kelly   Female 50-54 52 F
68 Jo Procter   Female 40-44 44 F
69 Laura Howes   Female 35-39 35 F
70 Rachel Jackson OUNDLE CHATTER RUNNERS  Female 50-54 54 F
71 Geoffrey Clark YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS  Male 70-74 73 M
72 Sarah Green SAWTRY WALK TO RUN  Female 40-44 42 F
73 Lesley Lock RUNNING BUDDIES  Female 45-49 46 F
74 Dawn Ball THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Female 35-39 37 F
76 Liam Cooper   Male Senior 34 M
77 Gary Murphy   Male 55-59 56 M
78 Andrew Flatters AHPT  Male 55-59 57 M
79 Lynsey Cameron-Clark   Female 40-44 44 F
80 Peter Ridley EYE COMMUNITY RUNNERS  Male 70-74 72 M
81 Sue Ridley EYE COMMUNITY RUNNERS  Female 70-74 70 F
82 Helena Potgieter YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS  Female Senior 29 F
83 Tom Lloyd   Male Senior 27 M
84 Richard Coles PETERBOROUGH AC  Male 35-39 36 M
85 Sandra Rhodes THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Female 55-59 56 F
86 Robert Hyde   Male 45-49 45 M
87 Carol Green   Female 35-39 39 F
88 Owen Jary   Male 45-49 47 M
89 Michelle Petersen   Female 40-44 40 F
90 Emily Douse WERRINGTON JOGGERS  Female Senior 30 F
91 Helen Docherty   Female 35-39 38 F
92 Sandra Szatkowski REDWELL RUNNERS  Female 40-44 40 F
93 Francis Anthony Mulhall   Male 50-54 50 M
94 Mick Martin   Male 50-54 51 M
96 Robert Blanchard   Male 45-49 49 M
97 Joseph Cormack NEWMARKET JOGGERS  Male 35-39 36 M
98 James Easton   Male Senior 26 M
99 Emily Fedun   Female 35-39 36 F
100 Stephen Hoskisson   Male Senior 33 M
101 David Hazell   Male 50-54 52 M
102 Kelly Robinson BRJ RUN AND TRI  Female 40-44 40 F
104 Melanie Harper   Female 35-39 35 F
105 Sam Barrett STAMFORD STRIDERS  Male Senior 26 M
106 Anita Hourican   Female 45-49 47 F
107 Adrian Kite   Male 35-39 37 M
108 Susan Burgess THORNEY RUNNING CLUB  Female 55-59 58 F
109 Ade Mills HALMER HARRIERS  Male 50-54 52 M
110 Andrew Barrett WYMONDHAM AC  Male 50-54 51 M
111 Kerry Amesbury   Female 40-44 44 F
112 Sonya Kaur   Female 50-54 53 F
113 Debbie Fowkes   Female 50-54 53 F
114 Simon Hamilton WHIZZY TRI  Male 55-59 57 M
115 David Bell   Male 45-49 47 M
116 Charlotte Dunmore   Female Senior 28 F
117 Nashaqat Ali   Male 45-49 46 M
118 Fiona Thomas HALMER HARRIERS  Female 45-49 48 F
119 Declan Shepherd   Male Senior 25 M
120 Katherine Jensen   Female 45-49 45 F
121 Alison Tee OUNDLE CHATTER RUNNERS  Female 35-39 36 F
122 Gareth Hopkinson OUNDLE CHATTER RUNNERS  Male 40-44 42 M
123 Amarpreet Leigh   Female Senior 34 F
124 Stephen Griffin   Male Senior 28 M
125 Tracy Rookyard EYE COMMUNITY RUNNERS  Female 45-49 47 F
126 Martina Bostjancic   Female 35-39 36 F
127 Amelia Siddall HALMER HARRIERS  Female Senior 26 F
131 Kim Bird   Female 35-39 39 F
132 Steve Rockliffe FEZ BOYS  Male 50-54 52 M
133 Kathryn Nethercott   Female 45-49 48 F
134 Sarah Lowe   Female 40-44 41 F
135 Jennifer Biggs   Female 35-39 37 F
136 Fran Carlin STAMFORD STRIDERS  Male 40-44 44 M
137 Marsha Brophy   Female Senior 24 F
138 Simon Batty FEZ BOYS  Male 45-49 46 M
139 Debbie Murphy   Female 50-54 53 F
140 Emily Mcmillan   Female Senior 32 F
141 Clare Rice   Female 35-39 39 F
142 Rob Hudson LONELY GOATS RUNNING CLUB  Male 50-54 52 M
143 Diane Hudson   Female 45-49 45 F
144 Andrew Smith EYE COMMUNITY RUNNERS  Male Senior 32 M
145 Katheryn Ayres   Female 45-49 46 F
146 Simon Goldsmith   Male 45-49 47 M
147 Matthew Barrows BUSHFIELD JOGGERS  Male 40-44 41 M
148 Lee Turner   Male Senior 34 M
149 Richard Farrington HUNTINGDONSHIRE AC  Male 50-54 51 M
150 Jenny Bamford   Female 35-39 37 F
152 Andy Burrows   Male 45-49 47 M
153 Angela Roberts   Female 50-54 50 F
154 Sarah-Jane Gill EYE COMMUNITY RUNNERS  Female 35-39 35 F
155 Simon Fairhall   Male 50-54 52 M
156 Caroline Midgley   Female 40-44 41 F
157 Daniel Holmes   Male Senior 34 M
158 Kellie Bryan   Female Senior 31 F
159 Brandon Howard   Male 40-44 41 M
160 Chris Clark   Male 40-44 41 M
161 Hazel Hunter   Female 40-44 44 F
162 Rebecca Clark   Female 40-44 41 F
163 John Waters   Male 50-54 54 M
164 Emily Brown   Female Senior 28 F
165 Sarah Cox   Female Senior 29 F
166 Sarah Rosella   Female 45-49 45 F
167 Paul Fowler BUSHFIELD JOGGERS  Male 55-59 55 M
168 Helene Upchurch THORNEY RUNNING CLUB  Female 45-49 45 F
169 Debbie Blantern FAIRLANDS VALLEY SPARTANS  Female 45-49 49 F
170 Sarah Morgan LOVES FARM RUNNERS  Female 40-44 43 F
171 Kerry Northfield   Female 40-44 42 F
172 Shannon Caruana   Female 40-44 40 F
173 Debbie Curtis   Female 40-44 43 F
174 Sian Lanham   Female 40-44 40 F
175 Judith Berry   Female 45-49 46 F
176 Shaun Acott   Male 35-39 36 M
177 Sophie Cornish   Female 40-44 40 F
178 Dean Cornish   Male 40-44 41 M
179 Lauren Arnold   Female Senior 26 F
180 Ashley Harris   Male Senior 30 M
181 Lewis Grewcock   Male Senior 24 M
182 Corrie Turnbull   Female Senior 27 F
183 Celest Edis   Female 40-44 40 F
184 Scott Macrae   Male Senior 29 M
185 Anna Kappes   Female 40-44 40 F
186 Mark Elliott   Male 40-44 41 M
187 Simon Lilley LONELY GOATS RUNNING CLUB  Male 45-49 45 M
188 Emma Moat   Female Senior 26 F
189 Julie Arlow   Female 45-49 46 F
190 Eddie Blackwood   Male 55-59 59 M
191 Dorota Gora   Female 40-44 43 F
192 Jo Lilley LONELY GOATS RUNNING CLUB  Female 45-49 45 F
193 Andrew Garment   Male 45-49 45 M
194 Lorenzo Slaw   Male Senior 31 M
195 Steven Butrym LONELY GOATS RUNNING CLUB  Male 35-39 39 M
196 Christopher Euerby LONELY GOATS RUNNING CLUB  Male 40-44 42 M
198 Antony Croucher WAVENEY VALLEY AC  Male Senior 34 M
199 Martin Lobley LONELY GOATS RUNNING CLUB  Male 50-54 50 M
200 Poppy Balmer   Female Senior 23 F
201 Luke Debourgh   Male Senior 25 M
202 Kerry Surkitt KJ RUNNING BUDDIES  Female 45-49 46 F
203 Helen Hine   Female 35-39 39 F
205 Jane Green   Female 40-44 43 F
206 Mark Green   Male 55-59 55 M
207 Melissa Mason-Hughes   Female 35-39 39 F
208 Chris Minion   Male 50-54 50 M
209 Susie Rowland   Female 45-49 47 F
210 Oliver Rees   Male Senior 20 M
211 Jacqueline Teakle   Female 45-49 48 F
212 Michael Jarvis   Male Senior 33 M
213 Adrian Searle FENLAND RUNNING CLUB  Male 45-49 47 M
214 Colin Wright   Male 50-54 50 M
215 Sarah Hearn   Female 45-49 45 F
216 Philip Carline YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS  Male 45-49 48 M
217 Paul Nicholas   Male 50-54 54 M
218 Phil York   Male 40-44 43 M
219 Andrea Perry   Female 40-44 44 F
220 Peter Morris   Male 45-49 48 M
221 Ivan Zaykov   Male 45-49 49 M
222 Stephen Iden   Male 40-44 40 M
223 Allan Nickson   Male 45-49 47 M
224 Emma Jackson   Female Senior 32 F
225 Alex Glover   Male Senior 32 M
226 Jay Belham NENE VALLEY HARRIERS  Male Senior 25 M
227 Ravindranath Machani   Male 45-49 46 M
228 Neil Jameson GRANTHAM RUNNING CLUB  Male 50-54 51 M
229 Karolina Gladwell   Female Senior 34 F
230 Ben Rees   Male Senior 17 M
231 Ed Rees   Male 50-54 51 M
232 Karianne Jordan   Female 35-39 38 F
233 Sue Pask   Female 35-39 38 F
234 Gary Ingrey THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Male 55-59 59 M
235 Lorraine Parker THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Female 50-54 50 F
236 Sarah Baldock   Female 40-44 44 F
237 Emma Giles   Female 35-39 39 F
238 Steven Dowse   Male Senior 30 M
239 Vanessa White   Female 40-44 43 F
240 John Uff BRJ RUN AND TRI  Male 35-39 37 M
241 Darren Dolman   Male 45-49 49 M
242 Mark Stevens   Male 55-59 57 M
243 Melanie Gearing BRJ RUN AND TRI  Female 45-49 46 F
244 Clive Best BRJ RUN AND TRI  Male 65-69 67 M
245 Anna Best BRJ RUN AND TRI  Female 65-69 65 F
246 Lisa Thipthorp   Female 45-49 45 F
247 Harrison Evans BRJ RUN AND TRI  Male 35-39 36 M
248 Jane Stevenson   Female 55-59 56 F
249 Craig Rosser   Male Senior 28 M
250 Cherrie Pinner   Female 40-44 42 F
251 Gina Chana   Female 40-44 41 F
252 John Hutton SLEAFORD STRIDERS AC  Male 45-49 45 M
253 Michael Booth   Male 55-59 55 M
254 Merlie Price   Female 35-39 36 F
255 Liezl Brin   Female 35-39 39 F
256 Luke Clifford   Male 45-49 49 M
257 Susan Clifford   Female 45-49 47 F
258 James Leeman LONELY GOATS RUNNING CLUB  Male 35-39 38 M
259 Joanne Forrest BODYMODE RUNNING CLUB  Female 40-44 44 F
260 Charlotte Ogden LONELY GOATS RUNNING CLUB  Female Senior 31 F
261 Chris Uden BODYMODE RUNNING CLUB  Male 60-64 60 M
262 Rosy Gladstone   Female Senior 33 F
263 Martin Elcock   Male Senior 28 M
Page / 3
Racers per page: