Survivor 50 2019 (Live result)

Sunday, May 26, 2019 04:00 (GMT+8) - Start list

Race info
Sport: Running - trail
Location: Sariaya, Philippines
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 179
Updated: Saturday, July 13, 2019 09:38 (GMT+8)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Gender Start time
5076 Bryan Christopher Anuran Agura Training Camp  50K 50K M +0:00
50001 Apollo A. Ciocon CHC - La Consolacion Coll. Manila  50K 50K M +0:00
50002 Noli Norado PAR  50K 50K M +0:00
50003 Noy Gentoleo PAR / Team Amihan  50K 50K M +0:00
50004 Patrick Belord L. Calleja TMTR  50K 50K M +0:00
50005 Avhic Gado UPNR  50K 50K F +0:00
50006 Richard Antonio Road and Trail Runners  50K 50K M +0:00
50007 Vicente P. Briones Jr 7-Lakes Pacers  50K 50K M +0:00
50008 Mike Baldwin Baldwin  50K 50K M +0:00
50009 Delon Tongga Team Forced Runner /TRW  50K 50K M +0:00
50010 Baron - Dog Ultra Marathoner Team Forced Runner  50K 50K M +0:00
50011 Koi Ramos Team Marupok  50K 50K M +0:00
50012 Rommel Babiera Team Forced Runner  50K 50K M +0:00
50013 Christian Amposta Team Forced Runner  50K 50K M +0:00
50014 Pierre Angelie Maravilla 50K 50K F +0:00
50015 Jovic Villacortes Team Running Hikers  50K 50K M +0:00
50016 Ricky Francisco MSC / KZNR  50K 50K M +0:00
50017 Mark Lester Awat TRW/PAR/TRR/Runkadas  50K 50K M +0:00
50019 Raymond Nable Team CARE  50K 50K M +0:00
50020 Christopher Carlos Chuidian   50K 50K M +0:00
50021 Jay Polo NA  50K 50K M +0:00
50022 Sesinando Daval Santos NA  50K 50K M +0:00
50023 Vincent f. Pinaching Agura Training Camp  50K 50K M +0:00
50024 Merlyn P. Silva Agura Training Camp  50K 50K F +0:00
50025 Karen E. Cadeliña Belly Rub  50K 50K F +0:00
50026 Ronald Carlo B. delos Reyes SecondWind Run Club  50K 50K M +0:00
50027 Efraim Cantemprate Team Forced Runner  50K 50K M +0:00
50028 Bernardo R. Arenda UPLB Trantados, Team Lucban  50K 50K M +0:00
50029 Arturo R. Cuevas Maculot Trail Runners  50K 50K M +0:00
50030 Elma Vargas SAF-MOA  50K 50K F +0:00
50031 Jovelyn Tiocson CPR  50K 50K F +0:00
50032 Arniel Baslan CPR  50K 50K M +0:00
50033 Aeroll Ross Torres CPR  50K 50K M +0:00
50034 Yrrl Ynywl Lavarro Team Running Hikers  50K 50K M +0:00
50035 Teng Pirante Team Running Hikers  50K 50K M +0:00
50036 Perry Fernandez Go Karifast Runners  50K 50K M +0:00
50037 Peter R. de Mabasa Jr M. Lhuillier Financial Services  50K 50K M +0:00
50038 Darwin Narte NA  50K 50K M +0:00
50039 Domingo V. de Ramos Running Team Calabarzon / PIGS  50K 50K M +0:00
50040 Aris dela Cruz PAR  50K 50K M +0:00
50041 Baldwin Lester O. Li PAR / Team Pataba  50K 50K M +0:00
50042 Domel A. Quibrantar PAR  50K 50K M +0:00
50043 Lio Anthony T. Belleza Antipolo Mountain Bikers  50K 50K M +0:00
50044 March Hare SAF-MOA  50K 50K M +0:00
50045 Desiree Saludes SAF-MOA  50K 50K F +0:00
50046 Patricio N. Gelle SAF-MOA  50K 50K M +0:00
50047 John Eruel Oquino Phil Skyrunning Association / Simple Hyd  50K 50K M +0:00
50048 Ma Theresa Santos Team Running Hikers  50K 50K F +0:00
50049 Louie Cotejar Bataan Running Club  50K 50K F +0:00
50050 Tomas Aguilar Tejada PAR  50K 50K M +0:00
50052 Angelica Isabel Paz-Isnani Ayala Triads / Team PATABA / DTI  50K 50K F +0:00
50053 Maricon Ritha Miole WGR - Wednesday Group of Runners  50K 50K M +0:00
50054 Jay Ann Bala Tuesday Squad  50K 50K F +0:00
50055 Jairus Guzon Team Philbirds  50K 50K M +0:00
50056 Sherlyn Guingab Fugaban Team Cholo Flight  50K 50K F +0:00
50057 Ramon D Daet Karifast /San Pablo Runners  50K 50K M +0:00
50058 Harold Valdez Team BRATS  50K 50K M +0:00
50059 Ronnie s. Florendo NA  50K 50K M +0:00
50060 Ron S. Florendo NA  50K 50K M +0:00
50062 Fernando M. Mendoza Office of the Ombudsman  50K 50K M +0:00
50063 Anthony p. Maclang SAF-MOA  50K 50K M +0:00
50064 Tay Caesar C.Lledo Team Run Direction  50K 50K M +0:00
50065 Arturo L. Velasco Slakers  50K 50K M +0:00
50066 Jhen Ludovice NA  50K 50K F +0:00
50067 Cecille Cornista Wael Agura Training Camp  50K 50K F +0:00
50068 Charmelaine Lahat TRW/ TeamPAC / iCloud Running Club  50K 50K F +0:00
50069 Crispin Banares   50K 50K M +0:00
50070 Michelle Punzalan Team RUNdom Warriors  50K 50K F +0:00
50071 Lady Harrison TRW / TeamPac/SAF/TeamBLS  50K 50K F +0:00
50073 Jerry Luvedisis Agura Training Camp  50K 50K M +0:00
50074 Criselda Baucas NA  50K 50K F +0:00
50075 EdiZon Luvedisis Agura Training Camp  50K 50K F +0:00
50076 Romeo Abalos Team RUNdom Warriors / Team WARAY LeySam  50K 50K M +0:00
50077 Jover Lopez Mananakbo ni Sisa  50K 50K M +0:00
50078 Miro Marcial SAF  50K 50K M +0:00
50079 Kenneth Abaña SAF-MOA  50K 50K M +0:00
50080 Lorna Abaña SAF-MOA  50K 50K F +0:00
50081 Josie M. Verano SAF-MOA/Mananakbo ni SISA  50K 50K F +0:00
50082 Leo Losauro Mananakbo ni SISA/ SAF  50K 50K M +0:00
50083 Merjulyn Derder Team Achilles Ham & Egg  50K 50K F +0:00
50084 Karlo Angelo Aquino Team LoCo, Hukbong Kabitenyo  50K 50K M +0:00
50085 Clinton Kennedy P. Abuyan MSC-PAR / Team Lagaslas  50K 50K M +0:00
50087 Alfred D. Almario Team Karifast Runners  50K 50K M +0:00
50088 Hilbert Orpiada Mananakbo ni Sisa  50K 50K M +0:00
50089 Al Franco Salvacion Mananakbo ni Sisa  50K 50K M +0:00
50090 Richie Novabos TRD  50K 50K M +0:00
50091 Melanie Gollena Team Tantrums  50K 50K F +0:00
50092 Freddie dela Torre Garillo NA  50K 50K M +0:00
50093 Alejandro Jade Evardone III Team Running Hikers  50K 50K M +0:00
50094 Billy Ray Legaspi Team RUNdom Warriors  50K 50K M +0:00
50095 Raymart Ricabierta DMCI Homes  50K 50K M +0:00
50096 Rogelio Acibar Mananakbo ni Sisa  50K 50K M +0:00
50097 Euricho A. Tamayo Team Running Hikers  50K 50K M +0:00
50098 Michelle Manila Tuesday Squad  50K 50K F +0:00
50099 Rye Navarro Eastwest Milers/Tuesday Squad  50K 50K M +0:00
50100 Nezyl dela Calzada Eastwest Milers/Tuesday Squad  50K 50K M +0:00
50101 Emil H. Ramiro NA  50K 50K M +0:00
50102 Roco Alban Suerte The Lucky Ones  50K 50K M +0:00
50103 Bembo Alban Suerte The Lucky Ones  50K 50K M +0:00
50104 Romel Vincent Sualog NA  50K 50K M +0:00
50105 Benjamin Lucena Jr LUTRA  50K 50K M +0:00
50106 Earl Louis Saez Road and Trail Runners  50K 50K M +0:00
50107 Ruzzel Somo Hukbong Kabitenyo / CPR  50K 50K F +0:00
50108 Michelle Salagoste NA  50K 50K F +0:00
50109 Allan E. Camas Team RUNdom Warriors  50K 50K M +0:00
50110 Evangelina Vidon Costa Hukbong Kabitenyo  50K 50K F +0:00
50111 Bhong Lañgan EPSON  50K 50K M +0:00
50112 Cristina Trinidad EPSON  50K 50K F +0:00
50113 Richard Gabitan EPSON  50K 50K M +0:00
50114 Angelino Tapang Ana Kalang Runners  50K 50K M +0:00
50115 Gerard Flores Ana Kalang Runners  50K 50K M +0:00
50116 Nestor Santos Ana Kalang Runners  50K 50K M +0:00
50117 Ralph Lorenz Diaz NA  50K 50K M +0:00
50118 Edgar D. Detera Road and Trail Runners  50K 50K M +0:00
50119 Randy M. Sequitin Sloth Motion  50K 50K M +0:00
50120 Ruel N. Niala Team Judas  50K 50K M +0:00
50121 Ace Eusebio NA  50K 50K M +0:00
50122 Enrique F. Estores Road and Trail Runners  50K 50K M +0:00
50123 Rommel Francia Café Team HBG, Team GoRun.PH  50K 50K M +0:00
50124 Kenn Cariño AINEX  50K 50K M +0:00
50125 Mel Lachica TRD  50K 50K M +0:00
50126 Jennifer Comandante Rheanatics  50K 50K F +0:00
50127 Avegail La Rosa Depanay NA  50K 50K F +0:00
50128 Joselito Jose Jr Team Jose  50K 50K M +0:00
50129 Jean Panaligan NA  50K 50K F +0:00
50130 Jerry Briones NA  50K 50K M +0:00
50131 Ver Bercina NA  50K 50K M +0:00
50132 Evelyn Botin Nicolas Team TOUR, NLEX, Silihotrunners, Maranat  50K 50K F +0:00
50133 Blaise San Miguel Riptide Dragon Boat Team  50K 50K M +0:00
50134 Joan May T. Nicolas Riptide Dragon Boat Team  50K 50K F +0:00
50135 Marlon C. Bantucan Philhealth Team Region4A  50K 50K M +0:00
50136 Leo Esclanda Philhealth Team Region4A  50K 50K M +0:00
50137 Elrick Paul Arca Philhealth Team Region4A  50K 50K F +0:00
50138 Marlon Anthony E. ReYes Philhealth Team Region4A  50K 50K M +0:00
50139 Hilbert Joey Lomugdang RTC4 PSJLC 2019-01 Bravo Coy  50K 50K M +0:00
50140 Luis Penid NA  50K 50K M +0:00
50141 Michael L. Gutierrez Team Achilles Ham & Egg  50K 50K M +0:00
50142 Erick Tria LUTRA  50K 50K M +0:00
50143 Juancho Padua LUTRA  50K 50K M +0:00
50144 Orlie Fabia LUTRA  50K 50K M +0:00
50145 Randolf Oliva Camalig Jr LUTRA  50K 50K M +0:00
50146 Cleto G. Caluza LUTRA  50K 50K M +0:00
50147 Aic Palma AGINTATRI Team  50K 50K M +0:00
50148 Cesar L. Nerona LUTRA  50K 50K M +0:00
50149 Federico E. Palma Jr LUTRA  50K 50K M +0:00
50150 Angeline Gautani CPR/Hukbong Kabitenyo/Achilles  50K 50K F +0:00
50151 Eladio C. Dorado Ana Kalang Runners  50K 50K M +0:00
50152 Dennis Parsario Mt. CCP Running Team  50K 50K M +0:00
50153 Peter Trongcoso Son of Zeus - CEBU  50K 50K M +0:00
50154 Francis J. Selorio NA  50K 50K M +0:00
50155 Jerrol Coprada The Devil Runner  50K 50K F +0:00
50156 Peter Cosico Running Team Calabarzon  50K 50K M +0:00
50157 Arvin Villavicencio Team RUNdom Warriors  50K 50K M +0:00
50158 Isaias H. Tonog II Team WARAY / Team RUNdom Warriors  50K 50K M +0:00
50159 Mar Evan Go Morales MSC Runners  50K 50K F +0:00
50160 Prospero B. Lopez Team Matatag  50K 50K M +0:00
50161 Symon P. Maniaul SDFM Customs Brokerage  50K 50K M +0:00
50162 Jojie Dagaas Team Symon  50K 50K M +0:00
50163 John Rey C. Callado UPDT / National Museum  50K 50K M +0:00
50164 Benedict J. Meneses CAMC / Altra Endurance Team  50K 50K M +0:00
50165 Mat Orjalo PAR/SAF  50K 50K M +0:00
50166 Meynard Pasiona Tanaw Runners  50K 50K M +0:00
50167 Johnzel P. Irlandez Tanaw Runners  50K 50K M +0:00
50168 Alex S. Gapasan Tanaw Runners  50K 50K M +0:00
50169 Prudencio Altamira SGX Kalabaw  50K 50K M +0:00
50170 Christian Beltran Team Cholo Flight  50K 50K M +0:00
50171 Mark Joseph Ramos NA  50K 50K M +0:00
50172 Carlo Zosa Road and Trail Runners  50K 50K M +0:00
50173 Roderick Inclan OutFit2.0  50K 50K M +0:00
50174 Dexter M. Ola CARD BANK  50K 50K M +0:00
50175 Arnel Recopuerto Ifugao Haggiyo Trail Runners  50K 50K M +0:00
50176 Arnold Hoyo-a BRC  50K 50K M +0:00
50177 Phil Jannsen Santiago PAR / Tuesday Squad  50K 50K M +0:00
50178 Romel Fullero NA  50K 50K M +0:00
50179 Jesus Randy Kristoffer Cordero CPR  50K 50K M +0:00
50180 Ricardo A. Maguyon Jr Gat Uban Runners  50K 50K M +0:00
50181 Venner S. Santiago CPR  50K 50K M +0:00
50182 Cynthia Soriano CPR  50K 50K F +0:00
50183 Jonathan Espinosa NA  50K 50K M +0:00