Hubapalooza Saturday DH

Saturday, March 30, 2019 12:48 PM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Cycling - mtn enduro
Location: Spokane, WA, United States
Start type: Individual start
Racers: 150
Updated: Saturday, March 30, 2019 8:30 PM (GMT-7)
Organized by: VNW Timing
Race website: vnwtiming.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Age Start time
81 Marc Garoutte Auburn - Epic Racing  Beginner Men 50+ 53 13:17:41
154 Marcus Melhuish Portland  Beginner Men 30-39 34 13:19:43
300 Andres Crespo   Beginner Men 30-39 13:22:36
56 Mikkel Devore Veradale  Beginner Men 15-18 16 13:27:36
247 Ethan Whittaker Naples  Beginner Men 15-18 15 13:28:06
258 Noah Norwood   Beginner Men 15-18 13:28:37
156 Matilda Melton Bellingham - Sweetlines Junior Racing  Beginner Girls 12-14 12 13:29:05
268 Mica Erickson   Beginner Girls 12-14 13:30:39
183 Jetta Porter BOTHELL - Sweetlines JR Racing  Beginner Girls 12-14 12 13:31:36
272 Josephine Aubin   Beginner Girls 12-14 13:32:05
118 Nory Klein Redmond - Sweetlines JR Racing  Beginner Girls 11 & Under 10 13:33:08
438 Clementine McGee   Beginner Girls 11 & Under 13:33:38
33 Luke Carlon Spokane  Beginner Boys 12-14 14 13:36:06
38 Cash Coleman Port Angeles  Beginner Boys 12-14 13 13:36:37
70 Tarin Fields Newman Lake - Mojo Cartel  Beginner Boys 12-14 12 13:37:06
79 Seth Fuller Bonners Ferry - Koolstop  Beginner Boys 12-14 14 13:37:36
155 Hunter Melhuish Portland  Beginner Boys 12-14 14 13:38:03
100 Ben Holman Tenino  Beginner Boys 11 & Under 10 13:40:07
117 Elliott Klein Redmond - Sweetlines Gravity Team  Beginner Boys 11 & Under 8 13:42:06
201 Ethan Ruchert Spokane Valley - Mojo Cartel  Beginner Boys 11 & Under 11 13:44:34
153 Rhys Melhuish Portland  Beginner Boys 11 & Under 10 13:45:03
221 Lyall Stott Moscow  Beginner Boys 11 & Under 9 13:45:36
244 Cole Weinrich Spokane Valley  Beginner Boys 11 & Under 11 13:46:05
276 Levi Melton   Beginner Boys 11 & Under 13:46:33
277 Griiffith Ingram   Beginner Boys 11 & Under 13:47:07
295 Carter Crum   Beginner Boys 11 & Under 13:47:35
53 Raelynn Darsow columbia falls  Beginner Women Open 30 13:49:08
51 Molly Daniels Spokane  Beginner Women Open 33 13:49:37
144 Julianne Mattecheck ARLINGTON  Beginner Women Open 29 13:50:07
84 Jason Gibb Redmond - GHY Bikes  Sport Men 50+ 53 13:52:04
62 Michael Duft Independent  Sport Men 50+ 60 13:52:37
73 Marty Ford Meridian  Sport Men 50+ 57 13:53:04
147 Jim McCracken Snoqualmie - GHY Bikes  Sport Men 50+ 54 13:53:35
212 Tracy Skay Spokane - Mojo  Sport Men 50+ 54 13:54:02
263 Mitchell Schmidt West Coast Racing  Sport Men 50+ 13:54:36
6 Patrick Anderson North Bend - GHY Bikes  Sport Men 40-49 47 13:56:07
18 Rory Belter Rossland - Revolution cycles  Sport Men 40-49 40 13:56:36
31 Zebediah Burke Joseph - West Coast Racing  Sport Men 40-49 46 13:57:36
76 Shane Freeze Spokane  Sport Men 40-49 44 13:58:06
87 Scott Gray roslyn  Sport Men 40-49 49 13:58:35
278 Jeff Jordan   Sport Men 40-49 13:59:06
3 Garret Allison columbia falls  Sport Men 30-39 31 14:02:05
69 Nick Felure Lake Forest Park - Ghy  Sport Men 30-39 35 14:03:37
96 Zach Helms Spokane Valley  Sport Men 30-39 37 14:04:06
142 Marc Mattecheck ARLINGTON  Sport Men 30-39 32 14:04:36
250 David Wyatt Spokane  Sport Men 30-39 33 14:05:06
39 Steve Collison Cheney  Sport Men 30-39 33 14:05:36
140 Andrew Maschmann Cheney - Eastern Washington University  Sport Men 19-29 21 14:09:06
146 Mccoy Forbes Bozeman - McCoy Forbes  Sport Men 19-29 25 14:12:06
159 Alex Miller Redmond  Sport Men 19-29 29 14:12:36
171 Ross Olson Kalispell  Sport Men 19-29 28 14:13:05
174 Cullen Paille Seattle  Sport Men 19-29 19 14:14:05
230 Hunter Theriault ARLINGTON  Sport Men 19-29 23 14:14:36
237 Isaac Vannuck Livingston  Sport Men 19-29 29 14:15:05
279 Michael Hutchins   Sport Men 19-29 14:16:36
280 Nate Smith   Sport Men 19-29 14:17:07
243 Drew Stuesse   Sport Men 19-29 14:51:34
255 Daniel Shepphard Spokane  Sport Men 19-29 24 15:04:33
13 Taylor Arave Boise - BBSEF  Sport Boys 15-18 16 15:05:02
50 Austin Daniels Rathdrum  Sport Boys 15-18 16 15:05:36
52 Zaine Darrington Spokane - The Bike Hub Project Team  Sport Boys 15-18 16 15:06:06
78 Logan Fritz fall city  Sport Boys 15-18 17 15:06:35
83 Cam Gibb Redmond - GHY Bikes  Sport Boys 15-18 17 15:07:05
98 Brayden Herndon Liberty Lake - The Bike Hub  Sport Boys 15-18 15 15:07:35
105 Riley Hughes Spirit Lake - Fresh Air E-Bikes  Sport Boys 15-18 17 15:08:05
129 Jedidiah Lamb Joseph  Sport Boys 15-18 18 15:08:36
163 Max Naruszewicz Monroe - B-line  Sport Boys 15-18 16 15:09:05
176 Alden Pate Snohomish - B-line  Sport Boys 15-18 15 15:09:35
184 Ethan Privitt Spirit Lake - Fresh Air E-Bikes  Sport Boys 15-18 17 15:10:04
206 Ethan Sears Liberty Lake  Sport Boys 15-18 15 15:10:35
222 Keagan Stott Newport  Sport Boys 15-18 16 15:11:06
282 Alex Roberts   Sport Boys 15-18 15:11:35
283 Kidder McRae   Sport Boys 15-18 15:12:05
65 Ethan Edwards Dalton Gardens  Sport Boys 12-14 13 15:14:05
112 Ivan Jones SANDPOINT  Sport Boys 12-14 12 15:14:34
135 Ryley Lynn   Sport Boys 12-14 12 15:15:35
220 George Stott Moscow  Sport Boys 12-14 12 15:16:06
257 Vale Smith   Sport Boys 12-14 14 15:16:34
439 Jagger Bucy   Sport Boys 12-14 15:17:05
273 Albert Hager   Sport Men 19-29 15:17:35
12 Alison Angione Sammamish - Knolly Knation  Sport Women Open 35 15:19:35
189 Kindahl Reed Snohomish - Tims Bike Shop  Sport Women Open 43 15:20:05
218 Brielle Stern Chattaroy  Sport Women Open 17 15:20:36
240 Susan Walsh Tacoma - Epic Racing  Sport Women Open 56 15:21:06
44 Marissa Crosby Coeur d Alene  Sport Women Open 25 15:21:36
68 Michelle Fast   Sport Women Open 15:22:06
5 Jessi Anderson North Bend - GHY Bikes  Sport Girls 12-14 14 15:26:05
148 Ryann McCracken GHY Bikes  Sport Girls 12-14 14 15:26:35
21 Molly Blair Ghy  Sport Girls 12-14 11 15:27:05
440 Doug Park   Expert Men 50+ 15:29:05
11 Adam Andrade   Expert Men 40-49 15:30:04
35 Christian Bourdrez Seattle - Christiaan Bourdrez  Expert Men 40-49 47 15:30:34
173 Jerome Pageau Calgary  Expert Men 40-49 49 15:31:34
178 Matt Patterson fall city - Dirt Corps  Expert Men 40-49 44 15:32:04
182 Cameron Piercy Snohomish - Tim‚Äôs Bike Shop  Expert Men 40-49 43 15:32:35
191 Jeff Rees Spokane Valley - West Coast Racing  Expert Men 40-49 40 15:33:05
211 Davey Simon Issaquah - Sweetlines  Expert Men 40-49 41 15:33:35
217 Ryan Stern Chattaroy - The Bike Hub  Expert Men 40-49 44 15:34:04
265 Rich Densmore West Coast Racing  Expert Men 40-49 15:34:35
266 Chad Gurney   Expert Men 40-49 15:35:05
17 Brian Wilson Spokane - West Coast Racing  Expert Men 30-39 36 15:37:05
139 Mckay Martwig Billings  Expert Men 30-39 32 15:37:35
143 Joel Mattecheck Portland - Cyclepath Gravity  Expert Men 30-39 30 15:38:05
172 Bryson Otto Post Falls  Expert Men 30-39 37 15:38:34
203 Paul Schmierer Poulsbo - More Cowbell!  Expert Men 30-39 38 15:39:05
264 Jesse Murdock   Expert Men 30-39 15:39:35
28 Jake Brashear Coeur d Alene  Expert Men 19-29 23 15:41:35
40 Robbie Cook Lewiston - Full speed Racing  Expert Men 19-29 22 15:41:56
89 Dylan Griesemer (Grizzmer) Priest River - Privateer  Expert Men 19-29 27 15:42:35
94 Kyle Haugen Whitefish  Expert Men 19-29 28 15:43:05
161 Michael Monroe Spokane - Full speed Racing  Expert Men 19-29 21 15:43:35
167 Halvor Norris Spokane - Mojo Cartel  Expert Men 19-29 29 15:44:05
179 Bayley Phillips Bozeman - Jamborgini Boyz  Expert Men 19-29 25 15:44:35
199 Brandon Ross   Expert Men 19-29 15:46:34
219 WILLIAM STERNBERG LOUISVILLE - Jitters Productions  Expert Men 19-29 21 15:47:03
228 Steve Tauscheck Bellingham - Epic Racing  Expert Men 19-29 29 15:47:33
238 Izaiha Veasey Bozeman - S.11  Expert Men 19-29 21 15:48:04
256 Dale Simmons Lewiston - Privateer  Expert Men 19-29 19 15:48:34
274 Erik Brume   Expert Men 19-29 15:49:04
287 Ty Bennett   Expert Men 19-29 15:49:34
289 Charlie Liu   Expert Men 19-29 15:50:03
20 Louie Blair North Bend - FSA Magura Transition  Junior Expert Men - 18 & 16 15:52:02
46 Brandon Daly North Bend - Northwest Bike  Junior Expert Men - 18 & 16 15:52:35
77 Jack Frischkorn Sammamish  Junior Expert Men - 18 & 18 15:53:03
122 Bodhi Kuhn Rossland - CYCLEYE  Junior Expert Men - 18 & 14 15:53:32
133 Ethan Lieb Bellevue - JPR  Junior Expert Men - 18 & 18 15:54:02
157 Logan Merringer Rossland - Seven summit Gravity team  Junior Expert Men - 18 & 18 15:54:34
216 Brayden Stafford Greenacres - The Bike Hub / 100% / Maxxis  Junior Expert Men - 18 & 17 15:55:05
262 Gavin Patterson   Junior Expert Men - 18 & 15:55:34
85 Bailey Goldstone Squamish - Sombrio/Juliana Bicycles/Fox/Fiveten  Expert Women 18 & Under 17 15:57:35
123 Samara Kuhn CYCLEYE  Expert Women 18 & Under 17 15:58:05
4 Alex Anderson Spokane - Deity Oneal  Pro Men 26 16:00:04
43 JUSTIN COVEY CLARKSTON - MERICAN RADNESS  Pro Men 33 16:00:34
61 Kristian Duft Bellingham - Independent  Pro Men 25 16:01:04
74 Max Ford West Richland - Full speed Racing  Pro Men 24 16:01:33
82 Josh Gibb Redmond - Norco,FSA.Dvo,Magura,HT,Joes No Flats, G  Pro Men 21 16:02:02
113 Joshua Kahn Ashland - Ash Mtn Adv, ODI  Pro Men 31 16:02:35
121 Miles Kreidler Spokane  Pro Men 31 16:03:05
162 Ian Morgan Bozeman - Jamborghini Boyz  Pro Men 26 16:03:33
210 Chris Andreasen   Pro Men 16:04:03
213 Woodruff Skinner Hermiston - Full Speed Racing Deity Onyx TRP Loose R  Pro Men 27 16:04:34
267 Jacob Carbaid   Pro Men 16:05:03
296 Bryan Crum   Pro Men 16:05:35
269 Ella Erickson   Pro Women 16:07:34
192 Jaime Rees Spokane Valley - West Coast Racing  Pro Women 39 16:08:03
80 Anne Galyean Burien  Pro Women 33 16:08:33
285 Riley Weidman   Pro Women 16:09:05
275 Karen O'connell   Pro Women 16:09:34
226 Kat Sweet Issaquah - Sweetlines/Norco/Element/Clif  Pro Women 50 16:10:03
200 Caroline Rousselle   Pro Women 48 16:10:33