Lacock 2018 - Half, 10km, 5km - Updated

Sunday, June 10, 2018 09:30 (GMT+1) - Start list

Race info
Sport: Running - road
Location: Lacock, United Kingdom
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 507
Updated: Thursday, June 14, 2018 18:58 (GMT+1)
Organized by: Relish The Great Outdoors Ltd
Race website: www.RelishRunningRaces.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Page / 3
Racers per page:
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Gender Start time
535 Simon Gilbert Devizes Running Club  10km Male (40-49) M +0:00
1171 Alex Harris Devizes Running Club  10km Male (20-39) M +0:00
1166 Clare Green   10km Female (20-39) F +0:00
4100 Richard Davidson Salisbury ARC  10km Male (40-49) M +0:00
4121 Neil Benjamin Golding   10km Male (20-39) M +0:00
517 Ian Dunning Team bath  10km Male (20-39) M +0:00
542 Phoenix Green   10km Male (20-39) M +0:00
1095 Clare Beresford   10km Female (50-59) F +0:00
4134 Joanna Mclea AVON VALLEY RUNNERS  10km Male (20-39) M +0:00
1195 Jason Mr Ocallaghan   10km Male (40-49) M +0:00
567 Alison Horman   10km Female (40-49) F +0:00
1263 matt sanders uknetrunner  10km Male (20-39) M +0:00
4102 Stephen Musson   10km Male (40-49) M +0:00
609 Tom Moriarty   10km Male (20-39) M +0:00
1165 Freddie Goodway   10km Junior Male (U20) M +0:00
1232 Richard Morgetroyd AVON VALLEY RUNNERS  10km Male (40-49) M +0:00
871 Mark Stileman Romsey road runners  10km Male (50-59) M +0:00
1133 Martin Couzins   10km Male (40-49) M +0:00
4023 Phil Dorney   10km Male (20-39) M +0:00
1087 Jo Bedler Bideford AAC  10km Female (40-49) F +0:00
599 NEIL MARKE BIDEFORD  10km Male (50-59) M +0:00
32 James Akerman   10km Male (20-39) M +0:00
640 Paul Remnant   10km Male (40-49) M +0:00
866 Michelle Smith   10km Female (20-39) F +0:00
1215 Andy Maidment   10km Male (20-39) M +0:00
1288 Matt Sutherland   10km Male (20-39) M +0:00
1233 Peter Mortley   10km Male (50-59) M +0:00
134 Jordan Bullock   10km Junior Male (U20) M +0:00
877 Paola Tyler   10km Female (20-39) F +0:00
893 Scott Whittaker Somer AC  10km Male (20-39) M +0:00
4115 Mark Briggs St Marys Running and Triathlon Club  10km Male (40-49) M +0:00
1114 Adam Butler   10km Male (20-39) M +0:00
1274 Andrew Smallbone Frome Running Club  10km Male (50-59) M +0:00
569 John Hughes   10km Male (50-59) M +0:00
1147 Chloe Dow Slinn Allstars  10km Female (20-39) F +0:00
175 Johanne Castle Swindon Striders  10km Male (40-49) M +0:00
1139 Richard Dalton   10km Male (20-39) M +0:00
528 Mark Filer   10km Male (20-39) M +0:00
1056 Chris Baker UKRunChat Running Club  10km Male (40-49) M +0:00
575 Wayne Inker Frampton Cotterell Harriers  10km Male (20-39) M +0:00
865 Jeremy Smart Somer AC  10km Male (40-49) M +0:00
4096 ERIN WILLMERS   10km Female (20-39) F +0:00
516 Sam Duggan   10km Male (20-39) M +0:00
548 Ed Harper Corsham Running Club  10km Male (20-39) M +0:00
532 Natalie Freeman AVON VALLEY RUNNERS  10km Female (20-39) F +0:00
4129 Chris Willis   10km Male (40-49) M +0:00
4117 Harry Roberts   10km Male (20-39) M +0:00
562 Ade Holborn Somer AC  10km Male (50-59) M +0:00
589 Ollie Le Cluse   10km Male (40-49) M +0:00
1044 Antonio Arroyo   10km Male (20-39) M +0:00
1112 Alan Burgess   10km Male (40-49) M +0:00
4122 Annabelle Goddard   10km Female (20-39) F +0:00
1222 Andy Masser Running Somewhere Else  10km Male (50-59) M +0:00
577 richard jenks   10km Male (20-39) M +0:00
4133 Gavin Campbell   10km Male (20-39) M +0:00
98 sean bosworth   10km Male (20-39) M +0:00
1243 Andrew Phenix   10km Male (50-59) M +0:00
1236 IAN NORRIS   10km Male (40-49) M +0:00
872 Nick Taylor   10km Male (40-49) M +0:00
1163 David Goodall   10km Male (50-59) M +0:00
4098 Jonathan Adams   10km Male (40-49) M +0:00
1278 Rick Sommers   10km Male (50-59) M +0:00
1113 Justina Burles   10km Female (20-39) F +0:00
563 Joe Holborn Somer AC  10km Male (20-39) M +0:00
1413 Steve Wallis   10km Male (40-49) M +0:00
4127 Dale Charmer   10km Male (20-39) M +0:00
1188 Joseph Hunt   10km Junior Male (U20) M +0:00
1120 Toby Catlin   10km Male (40-49) M +0:00
1272 Philip Sinclair Slinn Allstars  10km Male (20-39) M +0:00
4104 Simon Botterill   10km Male (20-39) M +0:00
1208 Andy Laker   10km Male (40-49) M +0:00
553 Philip Henley   10km Male (50-59) M +0:00
1103 Mark Bole   10km Male (40-49) M +0:00
525 Martin Falkus   10km Male (20-39) M +0:00
4135 Anna Parfitt   10km Female (20-39) F +0:00
1265 Alexander Sansom   10km Male (20-39) M +0:00
1170 James Harrington   10km Male (50-59) M +0:00
4136 David Evans   10km Male (50-59) M +0:00
1167 David Grey   10km Male (20-39) M +0:00
883 David Waldock   10km Male (50-59) M +0:00
1105 Spencer Box   10km Male (20-39) M +0:00
573 Stephen Humphries   10km Male (40-49) M +0:00
4132 Stuart Bright   10km Male (40-49) M +0:00
4090 Chris Sworder   10km Male (20-39) M +0:00
584 Mark Kent   10km Male (40-49) M +0:00
4033 Dan Evans   10km Junior Male (U20) M +0:00
554 James Henley   10km Male (20-39) M +0:00
1186 Mark Hughes   10km Male (40-49) M +0:00
1138 Scott Cutler   10km Male (40-49) M +0:00
4105 James Hollis   10km Male (50-59) M +0:00
77 Marc Bayley   10km Male (50-59) M +0:00
4068 Lee MOORE   10km Male (20-39) M +0:00
4013 Jason Carter   10km Male (20-39) M +0:00
4041 GLENN HASTELOW   10km Male (50-59) M +0:00
1251 James Reid   10km Male (20-39) M +0:00
899 Jamie Worsfold   10km Male (40-49) M +0:00
627 Ross Pike   10km Male (20-39) M +0:00
646 Feroz Salam   10km Male (20-39) M +0:00
647 Katie Sanders   10km Female (20-39) F +0:00
896 Mike Woffenden   10km Male (50-59) M +0:00
4101 Richard Wills Devizes Running  10km Male (40-49) M +0:00
4089 Ritchie Swallow   10km Male (20-39) M +0:00
628 Lawrance Pike   10km Male (60+) M +0:00
1216 Robert Marks   10km Male (40-49) M +0:00
4094 Paul Waterer   10km Male (20-39) M +0:00
1198 Daniel Jesse   10km Male (20-39) M +0:00
1131 Lucy Corry Corsham Running Club  10km Female (20-39) F +0:00
537 Andrea Goude Bristol & West  10km Female (40-49) F +0:00
1411 Anthony Vines   10km Male (60+) M +0:00
612 Phil Mortimore   10km Male (40-49) M +0:00
1124 Roxanne Charmer   10km Female (20-39) F +0:00
1428 Ian Yates   10km Male (50-59) M +0:00
869 Jo Stewart   10km Female (40-49) F +0:00
520 LINDA EASTMOND BIDEFORD  10km Female (50-59) F +0:00
888 Andrew Webb CoSARC  10km Male (40-49) M +0:00
1109 Sarah Bruce   10km Female (20-39) F +0:00
504 Gary Cotton   10km Male (40-49) M +0:00
1262 andy sambidge Corsham Running Club  10km Male (40-49) M +0:00
1197 Liam Jenkins   10km Male (20-39) M +0:00
1417 Derek Weir   10km Male (50-59) M +0:00
641 andrew rhodes   10km Male (50-59) M +0:00
518 Emily Dye   10km Female (20-39) F +0:00
1194 Will Jarvis   10km Male (20-39) M +0:00
1249 Simon Rayner   10km Male (20-39) M +0:00
1286 Ollie Surridge   10km Junior Male (U20) M +0:00
1123 Martin Charles   10km Male (40-49) M +0:00
4112 Gabor Luter   10km Male (40-49) M +0:00
1142 Donna Davies Clevedon AC  10km Female (20-39) F +0:00
1143 Chris Davies Clevedon AC  10km Male (40-49) M +0:00
1273 Sarah Smallbone Frome RC  10km Female (50-59) F +0:00
1268 Tanya Scutt Slinn Allstars  10km Female (20-39) F +0:00
509 DARREN CUSTY   10km Male (20-39) M +0:00
171 Paul Castle   10km Male (40-49) M +0:00
544 James Grierson   10km Male (40-49) M +0:00
610 Georgina Moriarty   10km Female (20-39) F +0:00
4036 Lee Galletly   10km Male (20-39) M +0:00
4093 Andy Tripp   10km Male (20-39) M +0:00
1248 Mike Ransom.   10km Male (40-49) M +0:00
1146 Karen Dore   10km Female (40-49) F +0:00
539 Paul Graham   10km Male (20-39) M +0:00
596 Shaun Lunnon   10km Male (50-59) M +0:00
505 Keith Cradock Somer AC  10km Male (40-49) M +0:00
533 James Fuller   10km Male (20-39) M +0:00
4097 David Wilson   10km Male (50-59) M +0:00
1155 John Ferreira   10km Male (50-59) M +0:00
1242 Steve Perry   10km Male (40-49) M +0:00
1154 Christina Ferreira   10km Female (20-39) F +0:00
4012 Jude Carey   10km Female (40-49) F +0:00
1241 Daniel Perrett   10km Male (40-49) M +0:00
1189 Chris Hutchinson   10km Male (40-49) M +0:00
4024 John Dowling   10km Male (50-59) M +0:00
1234 Paul Moth   10km Male (40-49) M +0:00
1287 Nicola Sutherland   10km Female (20-39) F +0:00
1213 Rafal Lozinski   10km Male (40-49) M +0:00
634 Natalie Rawlings   10km Female (20-39) F +0:00
1275 Neil Smith Chippenham Harriers  10km Male (50-59) M +0:00
1202 Geraint Jones   10km Male (40-49) M +0:00
1039 Steve Ansell   10km Male (20-39) M +0:00
870 Sue Stileman Romsey road runners  10km Female (40-49) F +0:00
1431 Dany Mitchell   10km Male (50-59) M +0:00
527 Jonathan Fielden Redway Runners  10km Male (50-59) M +0:00
619 Helen Owen   10km Female (40-49) F +0:00
559 Sarah Hill   10km Female (40-49) F +0:00
617 Kate Ocock   10km Female (40-49) F +0:00
4085 Mick Shipp   10km Male (20-39) M +0:00
574 Kirsty Hyde   10km Female (20-39) F +0:00
886 Michael Waters   10km Male (40-49) M +0:00
4071 Steve Peake   10km Male (40-49) M +0:00
874 Paul Tew   10km Male (20-39) M +0:00
1418 Stephen West   10km Male (50-59) M +0:00
1116 Scott Carpenter   10km Male (20-39) M +0:00
4107 Tom Anetts CSSC  10km Male (20-39) M +0:00
1086 Mike Beavis   10km Male (40-49) M +0:00
875 Jason Tinley   10km Male (20-39) M +0:00
1281 Kayleigh Starr   10km Female (20-39) F +0:00
1130 Dave Connolly   10km Male (20-39) M +0:00
1261 felicity russell bristol and west  10km Female (50-59) F +0:00
1136 Simon Cryer   10km Male (50-59) M +0:00
592 Hannah Little Chippenham Harriers  10km Female (20-39) F +0:00
1149 simon dunk VCAC  10km Male (60+) M +0:00
515 Arnaud Du Bedat Southville Running Club  10km Male (40-49) M +0:00
626 Zoe Pike   10km Female (20-39) F +0:00
578 Peter Johnstone   10km Male (40-49) M +0:00
4120 Michael Tatters   10km Male (40-49) M +0:00
4054 NICOLA JOHNSON Chippenham Harriers  10km Female (50-59) F +0:00
587 Esther Lavell   10km Female (20-39) F +0:00
1217 Laura Marsh   10km Female (20-39) F +0:00
4119 Gemma Chambers   10km Female (20-39) F +0:00
1254 Brendan Richards   10km Male (40-49) M +0:00
623 Laura Paterson   10km Female (20-39) F +0:00
1427 Rich Wyatt   10km Male (20-39) M +0:00
1079 Jake Banks   10km Male (20-39) M +0:00
629 Bethany Pillinger Somer AC  10km Junior Female (U20) F +0:00
1157 Sam Fillis   10km Female (40-49) F +0:00
1051 Matt Atkinson   10km Male (40-49) M +0:00
558 Peter Hill   10km Male (40-49) M +0:00
1422 Alex Whiting   10km Male (20-39) M +0:00
1207 Katie Kornicka   10km Female (20-39) F +0:00
602 Jodie Maslen   10km Female (20-39) F +0:00
598 Laura Mahoney   10km Female (20-39) F +0:00
867 Kat Southwell   10km Female (20-39) F +0:00
1068 Natalie Ballantyne   10km Female (40-49) F +0:00
25 Jacqueline Ainsley   10km Female (40-49) F +0:00
1402 Anna Thomas   10km Female (50-59) F +0:00
568 Andrew Huggins   10km Male (20-39) M +0:00
4084 Kim Shipp   10km Female (40-49) F +0:00
890 kimberley Whalen-Blake   10km Female (20-39) F +0:00
1177 Andrew Herbert Welsh Athletics  10km Male (20-39) M +0:00
637 Chris Reed   10km Male (60+) M +0:00
638 Mark Reed   10km Male (20-39) M +0:00
107 Kate Bristow Royal Wootton Bassett Hounds  10km Female (20-39) F +0:00
506 Amy Craig   10km Female (20-39) F +0:00
1107 Adam Breakey   10km Male (20-39) M +0:00
1277 Sophia Soares   10km Female (20-39) F +0:00
572 James Humphries   10km Male (20-39) M +0:00
501 martyn cole   10km Male (40-49) M +0:00
606 Neil Merrefield   10km Male (40-49) M +0:00
642 Amy Robinson   10km Female (20-39) F +0:00
1184 Chris Houlden Portishead Running Club  10km Male (40-49) M +0:00
632 Jacqui Pritchard Somer AC  10km Female (40-49) F +0:00
4009 Nicola Burkinshaw   10km Female (20-39) F +0:00
138 Pete Burgess   10km Male (50-59) M +0:00
4059 Oliver Lamb   10km Male (20-39) M +0:00
83 David Beavan   10km Male (20-39) M +0:00
549 Kristina Harris   10km Female (20-39) F +0:00
1196 Louise Jefferies   10km Female (40-49) F +0:00
1115 Matt Carey-Williams   10km Male (40-49) M +0:00
1255 William Richardson   10km Male (20-39) M +0:00
4051 Sarah Jewers   10km Female (40-49) F +0:00
540 Giorgia Maria Granata   10km Female (20-39) F +0:00
526 Jo Fenner   10km Female (40-49) F +0:00
1008 Gemma Abbott   10km Female (20-39) F +0:00
4058 Michelle Knight   10km Female (20-39) F +0:00
4053 James Johns   10km Male (20-39) M +0:00
1134 Clare Coward   10km Female (20-39) F +0:00
4087 Neil Sinclair   10km Male (40-49) M +0:00
1400 Carrie Sykes   10km Female (50-59) F +0:00
4043 Rosie Hobbs   10km Female (40-49) F +0:00
1110 David Bullin   10km Male (20-39) M +0:00
144 Vanessa Cambridge   10km Female (40-49) F +0:00
4025 Irena Duraku   10km Female (40-49) F +0:00
1253 Nick Rice   10km Male (40-49) M +0:00
4008 Rebecca Brown   10km Female (40-49) F +0:00
900 stuart wright   10km Male (40-49) M +0:00
4046 Ian Hunneybell   10km Male (50-59) M +0:00
4111 Nigel Pinkard   10km Male (50-59) M +0:00
1111 Vicki Bunn   10km Female (50-59) F +0:00
1223 Richard Matthews   10km Male (20-39) M +0:00
510 Julia Davis-Sellick   10km Female (50-59) F +0:00
1424 Ali Wilson   10km Female (40-49) F +0:00
Page / 3
Racers per page: