2018 Gladstone Harbour Festival Fun Run

Friday, March 30, 2018 07:00 (GMT+10) - Start list

Race info
Sport: Running - road
Location: Gladstone QLD, Australia
Start type: Mass start
Racers: 153
Updated: Monday, May 14, 2018 22:23 (GMT+10)
Organized by: Gladstone Road Runners Inc
Race website: http://www.gladstoneroadrunners.com
Race notes
Link to Timing Wizards results
From this link you can print your finisher's certificate.
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Gender Start time
39 Yasmine Fordyce 10km Senior F 07:00:00
10 Stephen Barton 10km Veteran M 07:00:00
37 Morgan Ford 10km Masters M 07:00:00
6 Carmen Barton 10km Masters F 07:00:00
57 Wayne Irwin 10km Veteran M 07:00:00
122 Leanne Stephenson 10km Veteran F 07:00:00
32 Nathan Elvery 10km Senior M 07:00:00
109 Suzanne Ryan 10km Masters F 07:00:00
60 Angie Jorgensen 10km Masters F 07:00:00
16 Emma Biggs 10km Senior F 07:00:00
22 Jennifer Canendo 10km Masters F 07:00:00
21 Ronda Brown 10km Veteran F 07:00:00
118 Jack Smith 10km Senior M 07:00:00
405 Nick Williams 10km Senior M 07:00:00
120 Eden Spencer 10km Senior F 07:00:00
59 Lucy Jansen Van Renburg 10km Masters F 07:00:00
36 Garry Flintham 10km Veteran M 07:00:00
98 Tracey Patterson-Kane 10km Veteran F 07:00:00
18 Leanne Brooker 10km Masters F 07:00:00
113 Helen Sharkey 10km Veteran F 07:00:00
86 Mark Moffat 10km Veteran M 07:00:00
99 Kirsty Pike 10km Senior F 07:00:00
40 Symone Genrich 10km Masters F 07:00:00
70 Matt Lamberton 10km Senior M 07:00:00
67 Dan Kerr 10km Masters M 07:00:00
65 Trent Keenan 10km Masters M 07:00:00
54 Katherine Howison 10km Masters F 07:00:00
116 Anthony Smith 10km Veteran M 07:00:00
84 Irene Milic 10km Masters F 07:00:00
97 Matthew Pascoe 10km Senior M 07:00:00
19 Garry Brown 10km Masters M 07:00:00
110 Will Schroeder 10km Masters M 07:00:00
38 Madeleine Fordyce 10km Senior F 07:00:00
47 Courtney Hallinan 10km Senior F 07:00:00
108 Sarah Ryan 10km Senior F 07:00:00
76 Korien Marais 10km Masters F 07:00:00
45 Paul Green 10km Veteran M 07:00:00
106 Megan Rosenberg 10km Senior F 07:00:00
78 Michael Mcgrath 10km Veteran M 07:00:00
44 Alison Green 10km Veteran F 07:00:00
93 Mollie Oôçöconnor 10km Senior F 07:00:00
61 Suraj Joshi 10km Masters M 07:00:00
83 Felicity Melville 10km Masters F 07:00:00
127 Hannah Van Der Wel 10km Junior F 07:00:00
34 Bruce Ferguson 10km Veteran M 07:00:00
72 Ashlee Lennon 10km Senior F 07:00:00
58 Brad James 10km Masters M 07:00:00
29 Arandora Donahoe 10km Veteran F 07:00:00
13 Sarah Bell 10km Veteran F 07:00:00
68 Ashley Knight 10km Senior M 07:00:00
48 Peter Harrington 10km Masters M 07:00:00
64 Raylene Keenan 10km Masters F 07:00:00
75 Bruce Manly 10km Veteran M 07:00:00
90 Tim Murphy 10km Senior M 07:00:00
92 Caroline Noakes 10km Veteran F 07:00:00
123 Brett Stevens 10km Veteran M 07:00:00
73 Doug Madsen 10km Veteran M 07:00:00
52 Cathryn Hoare 10km Masters F 07:00:00
82 Angel Lyn Mcneil 10km Senior F 07:00:00
41 Peter Girardi 10km Masters M 07:00:00
129 Jody Warwick 10km Veteran F 07:00:00
126 Beth Van Der Wel 10km Junior F 07:00:00
43 Susan Goodland-Smith 10km Veteran F 07:00:00
128 Neil Van Der Wel 10km Masters M 07:00:00
125 David Upton 10km Senior M 07:00:00
133 Loren Willis 10km Veteran M 07:00:00
27 Allan Dearaugo 10km Veteran M 07:00:00
130 Lindsay Warwick 10km Masters M 07:00:00
20 Kim Brown 10km Veteran F 07:00:00
7 Emily Barton 10km Senior F 07:00:00
79 Karlene Mcloughlin 10km Senior F 07:00:00
63 Lisa Keenan 10km Masters F 07:00:00
131 Danielle Willard 10km Veteran F 07:00:00
91 Kellie Murphy 10km Senior F 07:00:00
77 Greg Mcdiarmid 10km Veteran M 07:00:00
119 Mark Spearing 10km Veteran M 07:00:00
101 Darryl Richter 10km Veteran M 07:00:00
51 Roger Hetherington 10km Masters M 07:00:00
35 Lawrence Fioravanti 10km Senior M 07:00:00
9 Riley Barton 10km Junior M 07:00:00
85 Leanne Mitton 10km Veteran F 07:00:00
33 Debbie Evans 10km Veteran F 07:00:00
96 Ellie Palmero 10km Senior F 07:00:00
103 Aimee Robertson 10km Senior F 07:00:00
112 Connor Sevenoaks 10km Junior M 07:00:00
30 Cecilia Du Plessis 10km Veteran F 07:00:00
11 Laura Barton 10km Junior F 07:00:00
53 Jayne Hoffman 10km Senior F 07:00:00
100 Shane Potts 10km Senior M 07:00:00
121 Vickie Spencer 10km Veteran F 07:00:00
50 Shaun Henderson 10km Senior M 07:00:00
74 Matthew Madsen 10km Senior M 07:00:00
87 Marilize Momberg 10km Masters F 07:00:00
69 Lee Knott 10km Veteran F 07:00:00
26 Geert De Jonckheere 10km Veteran M 07:00:00
111 Raymond Scott 10km Masters M 07:00:00
31 Lara Early 10km Masters F 07:00:00
12 Joan Beecroft 10km Veteran F 07:00:00
25 Kate Danby 10km Veteran F 07:00:00
80 Ryan Mcloughlin 10km Masters M 07:00:00
88 Fran Moroney 10km Veteran F 07:00:00
62 Scott Kean 10km Masters M 07:00:00
15 Gavin Bendall 10km Veteran M 07:00:00
397 Tallis Stanhope 10km Junior M 07:00:00
383 Alan Milne 10km Veteran M 07:00:00
371 Matt Arnold 10km Masters M 07:00:00
413 Scott Mcintosh 10km Senior M 07:00:00
374 Jodie Davey 10km Masters F 07:00:00
390 Helen Rolfe 10km Veteran F 07:00:00
412 Mark Anderson 10km Masters M 07:00:00
56 Steve Hughes 10km Veteran M 07:00:00
66 Katie Keohane 10km Masters F 07:00:00
388 Brett Penridge 10km Senior M 07:00:00
117 David Smith 10km Veteran M 07:00:00
17 Daneile Braddick 10km Senior F 07:00:00
386 Neil Pease 10km Masters M 07:00:00
392 Mark Ruthenberg 10km Veteran M 07:00:00
380 Matthew Lait 10km Senior M 07:00:00
402 Catherine Mckewen 10km Veteran F 07:00:00
89 Chris Mullins 10km Masters M 07:00:00
81 Ross Mclucas 10km Masters M 07:00:00
396 Steven Stanhope 10km Masters M 07:00:00
372 Tracey-Ann Barr 10km Veteran F 07:00:00
28 Brad Dillon 10km Veteran M 07:00:00
24 Tim Corrie 10km Senior M 07:00:00
387 Hali Penberth 10km Masters F 07:00:00
378 Lisa Kearney 10km Veteran F 07:00:00
5 Abi Barton 10km Junior F 07:00:00
104 Georgia Robertson 10km Senior F 07:00:00
71 Phillip Law 10km Masters M 07:00:00
132 Debbie Williams 10km Veteran F 07:00:00
375 Haydon Hall 10km Senior M 07:00:00
389 Rebecca Penridge 10km Masters F 07:00:00
3 Angela Bahnisch 10km Masters F 07:00:00
384 Carolyn Overy 10km Masters F 07:00:00
395 Jolene Smith 10km Masters F 07:00:00
379 David Lait 10km Veteran M 07:00:00
391 Tracie Rowe 10km Masters F 07:00:00
399 Kirrily Stewart 10km Masters F 07:00:00
393 Jessica Slinn 10km Senior F 07:00:00
180 Veronica Mills 10km Veteran F 07:00:00
373 Joel Boyle 10km Senior M 07:00:00
400 Alicia Williams 10km Senior F 07:00:00
404 Ben Murchie 10km Masters M 07:00:00
398 Fiona Stevens 10km Veteran F 07:00:00
401 Roselyn Woods 10km Veteran F 07:00:00
4 Elle Banks 10km Senior F 07:00:00
406 Bronwyn Bennett 10km Senior F 07:00:00
385 Lily Pascoe 10km Senior F 07:00:00
381 Heidi Mccormick 10km Masters F 07:00:00
376 Tammy Honour 10km Masters F 07:00:00
55 Amy Hughes 10km Senior F 07:00:00
42 Ashleigh Goodland-Smith 10km Senior F 07:00:00