NCTC 2018/19 Aquathlon Series

Friday, March 22, 2019 18:03 (GMT+8) - Series standings

Race info
Sport: Aquathlon - swim and run
Location: Sorrento, Australia
Series type: Points per place: 100 - 1
Series races: Best 8 out of 12
Completed races: 12
Racers: 108
Updated: Monday, May 6, 2019 09:53 (GMT+8)
Organized by: North Coast Tri Club
Race website: www.northcoasttriclub.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total points
1 Nikki Paton 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
8 / 9 758
2 Rahul Jegatheva 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
8 / 9 749
3 Dianna Broadhurst 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
8 / 9 745
3 Alex Black 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
8 / 9 745
5 Lindsay Broadhurst 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
8 / 11 721
6 Phil Corrick 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
8 / 8 714
7 Ayesha Scott 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
8 / 8 710
8 Phil Buckingham 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
8 / 9 700
9 Lynette Dunbar-Golder 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
8 / 11 688
9 Christine Golder 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
8 / 10 688
11 Virginia Entriken 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
8 / 11 681
12 Michelle James 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
6 / 6 527
13 Peter Bayndrian 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
6 / 6 509
14 Rob Lees 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
5 / 5 469
15 Mike Bosch 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
5 / 5 446
16 Troy Stewart 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
5 / 5 443
17 Zena Coffey 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
5 / 5 424
18 Stuart King 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
4 / 4 366
19 Morgan Marsh 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
4 / 4 340
20 Julie Kelly 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
4 / 4 292
21 Tom Ridsdill-Smith 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
3 / 3 291
21 Cameron Storm 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
3 / 3 291
23 Dylan Yarwood 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
3 / 3 288
23 Rob Pouw 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
3 / 3 288
25 Martin Hagger 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
3 / 3 285
26 Clare Hawkins 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
3 / 3 282
27 Alex Kraan 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
3 / 3 279
28 Lucas Walker 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
3 / 3 276
28 Tom Gilbert 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
3 / 3 276
30 Sue Scott 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
3 / 3 270
31 Rachel Dodds 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
3 / 3 265
32 Rob Hall 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
3 / 3 257
33 Rebecca Lewis 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
3 / 3 251
34 Dan Davey 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
2 / 2 185
35 Michelle Duffield 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
2 / 2 179
36 Steven Day 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
2 / 2 175
37 Rebecca Coghill 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
2 / 2 153
38 Claire Hawkins 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
2 / 2 152
38 Lisa Vass 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
2 / 2 152
40 Jan Eccles 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
2 / 2 147
41 Sam Colvin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 100
41 Bradley Hosking 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 100
41 H W 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 100
41 Caroline Anderson 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 100
41 James LewinStadium 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 100
41 Aleisha Wesley 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 100
47 Allan/Gabby 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 99
47 Alan Scott/Jamie Perry 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 99
47 Dylan & Zena 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 99
47 James AllenUWA Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 99
47 Luke Frapple 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 99
52 Kara Wright 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 98
52 Nathaniel WellsUWA Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 98
52 Barry Harrington 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 98
55 Norm Joyce 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 97
55 Emma Conway/Tom Gilbert 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 97
55 Finn CapponGuilford Grammar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 97
55 Christian Sailer 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 97
59 Troy Shortland 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 96
59 Rowan Kerr 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 96
59 Christina Ladyman 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 96
59 Rhianna HepburnUWA Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 96
63 Ayesha/Jamie 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 95
63 Charlotte ThompsonUWA Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 95
65 Davide SardiNone 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 94
66 Russell BoultonUWA Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 93
67 Joseph CapponGuilford Grammar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 92
68 Lisa DelaurentisBreak Your Limits 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 91
69 Thomas HeryUWA Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 90
69 Indiana Reed 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 90
71 Phil MonksNorth Coast Tri Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 89
72 Mark Washington 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 88
73 David WrightonFremantle 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 87
74 Greg Johnson 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 86
74 Jeffrey Gadenne 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 86
74 Sarah MeyerUWA Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 86
77 Liam Johnson 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 85
78 Cathie Keogh 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 84
78 Michael StuckiNone 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 84
80 Peter HarristenGladstone 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 83
81 Joanna MaynardBreak Your Limits 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 82
82 Ben CousinsNone 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 81
83 Adrian HobsonUWA Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 80
84 Helen Smelter/Jake Smelter 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 79
85 Fiona Longden 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 78
85 Charles BiddleUWA Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 78
87 Abdul-Raouf Mohamed-IsaPerth Hills 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 77
88 Sue Libbis 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 75
89 Ellen KozlowoskaGuilford Grammar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 74
90 Robyn Scott 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 73
91 Nick Thomas 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 72
92 Ellie TighePerth Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 71
93 Paul ThompsonUWA Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 69
94 Phillip MaddenUWA 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 68
95 Carolyn Kerr 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 67
96 Kate BoultonUWA Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 66
97 Marcus DicksonGuilford Grammar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 65
98 Sarah Harvey 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 64
99 Peta WoodlandPerth Hills 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 60
100 David HallGuilford Grammar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 59
101 Camilla SwensonNone 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 57
102 Sienna TolomeiGuilford Grammar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 56
103 Malcolm WilcoxEFS 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 54
104 Benjamin ChapmanGuilford Grammar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 53
105 Alberto PucciniUWA Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 50
106 Jenny WatsonPerth Hills 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 49
107 Julie PhamNorth Coast Tri Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 48
108 Abigail BurbridgeGuilford Grammar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Adjusted time
  • Points
1 / 1 46