Race progress: Twilight 18/19 Round12 20/02/2019

  • Race started:
    Wednesday, February 20, 2019 18:21 (GMT+11)
  • Race location:
    North Tamworth, Australia
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 327 Finlay Boresh C Grade
6:18.7 (2)
13:14.1 (1)
20:16.5 (1)
27:47.5 (1)
35:42.3 --100%27.88%33.17%
2 1 Steven Roberts Elite
9:28.8 (8)
19:37.5 (8)
30:00.9 (7)
40:40.8 (6)
51:42.2 +15:59.9+44.81%69.06%-4.44%3.23%
3 15 Conor Noonan Elite
10:44.9 (11)
21:29.5 (10)
32:40.2 (8)
43:54.1 (7)
55:09.1 +19:26.8+54.46%64.74%-11.40%-3.23%
4 12 Alex Day Elite
10:30.4 (9)
21:25.9 (9)
33:03.7 (9)
44:06.5 (8)
55:28.0 +19:45.7+55.35%64.37%-12.04%-3.82%
5 311 Adam Arndell C Grade
6:39.3 (5)
13:48.1 (2)
21:21.2 (2)
29:33.4 (2)
-1 lap -----
6 344 Jock Barwick Junior Elite
6:37.2 (4)
14:24.8 (4)
22:48.2 (3)
31:37.8 (3)
-1 lap -----
7 350 Leon Hystek Junior Elite
6:34.3 (3)
15:02.9 (5)
23:39.7 (4)
32:07.8 (4)
-1 lap -----
8 339 Ben Shaw Junior Elite
7:28.0 (6)
17:16.4 (7)
28:24.2 (6)
39:52.0 (5)
-1 lap -----
9 5 Justin Roberts Elite
10:33.0 (10)
21:42.0 (11)
33:36.0 (10)
45:50.6 (9)
-1 lap -----
10 18 Luke Deasey Elite
11:34.0 (14)
23:41.1 (14)
35:11.6 (12)
46:33.1 (10)
-1 lap -----
11 4 Chris Shaw Elite
11:27.4 (13)
23:29.5 (13)
35:23.3 (13)
46:41.1 (11)
-1 lap -----
12 19 Eddie Willis Elite
10:56.6 (12)
22:43.6 (12)
35:09.4 (11)
46:42.6 (12)
-1 lap -----
13 113 Terry Worboys A Grade
12:28.6 (16)
25:08.5 (16)
38:01.1 (15)
51:25.6 (13)
-1 lap -----
14 119 Andy Dehm A Grade
12:36.7 (17)
25:14.1 (17)
38:27.7 (16)
52:15.6 (14)
-1 lap -----
15 325 Richard Williams C Grade
8:04.3 (7)
17:08.4 (6)
26:29.9 (5)
-
-2 laps -----
16 226 Nathan Sharples B Grade
13:08.4 (18)
25:05.7 (15)
37:22.4 (14)
-
-2 laps -----
17 211 Terry Paris B Grade
13:39.7 (21)
26:11.5 (20)
38:54.1 (17)
-
-2 laps -----
18 106 Craig Roberts A Grade
13:14.1 (19)
27:00.3 (21)
40:18.1 (18)
-
-2 laps -----
19 102 Steve Mair A Grade
14:05.9 (23)
27:52.6 (23)
41:34.3 (19)
-
-2 laps -----
20 227 Jeremy Deasey B Grade
14:02.6 (22)
27:38.4 (22)
42:28.2 (20)
-
-2 laps -----
21 104 Martin Siddons A Grade
15:08.9 (24)
29:34.2 (24)
46:28.5 (21)
-
-2 laps -----
22 333 Lachlan Butters C Grade
6:15.6 (1)
13:51.3 (3)
-
-
-3 laps -----
23 209 Jeff Benson B Grade
13:24.1 (20)
25:47.7 (18)
-
-
-3 laps -----
24 310 Joshua Deasey C Grade
12:22.4 (15)
26:07.0 (19)
-
-
-3 laps -----
25 207 Eric Day B Grade
23:58.2 (25)
37:36.1 (25)
-
-
-3 laps -----