TNR - Tight and Bright

Tuesday, August 20, 2019 7:01 PM (GMT-7) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: North Vancouver, BC, Canada
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance or category
Distance: 8 Km
Racers: 48
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.1
Updated: Tuesday, August 20, 2019 9:52 PM (GMT-7)
Organized by: Coast Outdoors
Race website: http://www.deepcovekayak.com/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1250Seth Putnam-Rea / Matan Guttman HPDKM 39:27.4--100%21.05%21.80%12.2
2126Katja And Jeff HPDKF/M 39:30.9+0:03.5+0.15%99.85%20.94%21.69%12.1
3115Shane/ Linda/ Alex HPDKF/M 42:30.8+3:03.4+7.75%92.81%14.94%15.74%11.3
499Nathan Middleton HPKM 42:31.9+3:04.5+7.79%92.77%14.90%15.71%11.3
5166Andrew Horembala HPKM 42:33.9+3:06.5+7.88%92.70%14.83%15.64%11.3
688Marshell House / Chris Dobrovolny HPDKM 42:34.9+3:07.5+7.92%92.66%14.80%15.61%11.3
749Matt Kelly HPKM 42:45.8+3:18.4+8.38%92.27%14.44%15.25%11.2
8172Peter Gumplinger/ Silke Gumplinger HPDKF/M 43:02.8+3:35.4+9.10%91.66%13.87%14.69%11.2
962Scott Wanless HPKM 43:10.0+3:42.6+9.40%91.41%13.63%14.45%11.1
1023Rene Chong HPKM 44:02.8+4:35.4+11.63%89.58%11.87%12.70%10.9
11420Joel Viehweger HPKM 44:20.6+4:53.2+12.38%88.98%11.27%12.12%10.8
1277John George HPKM 44:26.2+4:58.8+12.62%88.79%11.09%11.93%10.8
1370Sean Hulscher HPKM 44:27.8+5:00.4+12.69%88.74%11.03%11.88%10.8
1431Thomas Huckell HPKM 44:34.4+5:07.0+12.97%88.52%10.81%11.66%10.8
1511Jonathan Sy HPKM 45:16.3+5:48.9+14.74%87.16%9.42%10.28%10.6
16300Paul HansenHTC HPKM 45:22.5+5:55.1+15.00%86.96%9.21%10.07%10.6
1778Steve Juranovics/Antonia Juranovics HPDKF/M 45:30.4+6:03.0+15.33%86.71%8.95%9.81%10.5
1869Jamie Sterling HPKM 45:37.0+6:09.6+15.61%86.50%8.73%9.59%10.5
19122Jim Smith HPKM 46:09.6+6:42.2+16.99%85.48%7.64%8.52%10.4
2042Neil Muncey HPKM 46:16.8+6:49.4+17.29%85.26%7.40%8.28%10.4
2153Eric Broberg HPKM 47:02.9+7:35.5+19.24%83.86%5.86%6.75%10.2
22349Kyle Marte HPKM 48:54.8+9:27.4+23.97%80.67%2.13%3.06%9.8
23181Yoel Guttmann HPKM 49:04.0+9:36.6+24.36%80.41%1.82%2.75%9.8
2415Adam GerbrechtDART SUP 14'M 50:24.7+10:57.3+27.76%78.27%-0.87%0.09%9.5
25494Max Le Tallec / Marjorie Le Borgne DSKF/M 50:30.1+11:02.7+27.99%78.13%-1.05%-0.09%9.5
26327Jay Inouye HPKM 50:54.2+11:26.8+29.01%77.51%-1.85%-0.89%9.4
27292Sam Goheen / Finlay Goheen HPDKM 50:55.6+11:28.2+29.07%77.48%-1.90%-0.93%9.4
28119Davide Cina SUP 14'M 51:15.1+11:47.7+29.89%76.99%-2.55%-1.58%9.4
29125Linas Antanavicius RowingM 51:17.4+11:50.0+29.99%76.93%-2.62%-1.65%9.4
3076Jack Osieja HPKM 51:25.4+11:58.0+30.33%76.73%-2.89%-1.92%9.3
31220Robert Horvath PKM 52:15.4+12:48.0+32.44%75.51%-4.56%-3.57%9.2
32460Jason Bennett SUP 14'M 53:11.4+13:44.0+34.81%74.18%-6.43%-5.42%9.0
339Evan Gerbrecht SUP 14'M 53:33.7+14:06.3+35.75%73.67%-7.17%-6.15%9.0
3458Dorian Harries SUP 14'M 53:39.8+14:12.4+36.01%73.53%-7.37%-6.36%8.9
3533Kelvin Humenny SUP 14'M 53:46.2+14:18.8+36.28%73.38%-7.59%-6.57%8.9
36102Dan Bisalputra PKM 54:03.0+14:35.6+36.99%73.00%-8.15%-7.12%8.9
37510Yutaka Nakamura PKM 54:15.2+14:47.8+37.50%72.73%-8.55%-7.52%8.8
38693Anastacio Leiva HPKM 54:31.7+15:04.3+38.20%72.36%-9.10%-8.07%8.8
3947Matthew Knight HPKM 54:39.8+15:12.4+38.54%72.18%-9.37%-8.34%8.8
40500Natalie Bowden / Buzz Harries DSKF/M 54:41.0+15:13.6+38.59%72.15%-9.41%-8.38%8.8
414Tim Quarles SUP 14'M 54:50.2+15:22.8+38.98%71.95%-9.72%-8.68%8.8
42400Mark Sheldrick / Robert Sheldrick DSKM 55:28.8+16:01.4+40.61%71.12%-11.01%-9.96%8.7
4340Krista Cline SUP 14'F 58:05.3+18:37.9+47.22%67.93%-16.23%-15.13%8.3
44257Chris Gaydon SUP 14'M 59:15.4+19:48.0+50.18%66.59%-18.57%-17.44%8.1
45177Greg Kabatoff SUP 14'M 1:00:02.8+20:35.4+52.18%65.71%-20.15%-19.01%8.0
466Cynthia Wonham SUP 12'6"F 1:02:30.5+23:03.1+58.42%63.12%-25.07%-23.89%7.7
47784Seth Cox SUP 14'M 1:06:22.8+26:55.4+68.24%59.44%-32.82%-31.56%7.2
4828Klara Schwab SUP 14'F 1:07:47.0+28:19.6+71.79%58.21%-35.63%-34.34%7.1