Sunday SUP Sessions Race League Meetup Jan 3

Sunday, January 3, 2021 8:15 AM (GMT-5) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Stuart, FL, United States
Start type: Mass start
Racers: 12
Timed on: samsung SM-G988U
Timed with: Webscorer PRO 4.5
Updated: Saturday, January 9, 2021 2:54 PM (GMT-5)
Organized by: Zeke's Surf, Skate & Paddle Sports

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • 4 Mile Course - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-EmmaSit Down (Kayak,Surfski,OC,Pedal,Etc)F 20:07.3--100%58.19%59.25%
2-Jerold WolfeSit Down (Kayak,Surfski,OC,Pedal,Etc)M 35:57.3+15:50.0+78.69%55.96%25.29%27.19%
3-Travis KindtSUP 14'M 44:55.2+24:47.9+123.24%44.79%6.66%9.04%
4-Kimberly BarnesSUP 14'F 44:56.3+24:49.0+123.33%44.78%6.62%9.00%
5-Justin NorthropSUP 14'M 46:25.7+26:18.4+130.74%43.34%3.52%5.99%
6-Mark HewittSUP 14'M 48:20.3+28:13.0+140.23%41.63%-0.44%2.12%
7-Ken MeierlingSUP 14'M 50:25.8+30:18.5+150.63%39.90%-4.79%-2.12%
8-Scott OvertonSUP 14'M 50:31.8+30:24.5+151.12%39.82%-5.00%-2.32%
9-Gary RothSUP 14'M 50:44.0+30:36.7+152.13%39.66%-5.42%-2.73%
10-Michael CastelvecchiSUP 14'M 51:10.6+31:03.3+154.34%39.32%-6.34%-3.63%
11-Mike ReinhardtSUP 14'M 1:01:28.0+41:20.7+205.48%32.74%-27.72%-24.47%
12-Lynn O’BrienSUP 14'F 1:12:27.3+52:20.0+260.08%27.77%-50.56%-46.72%
  • 4 Mile Course Female - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-EmmaSit Down (Kayak,Surfski,OC,Pedal,Etc)F 20:07.3--100%56.10%55.22%
2-Kimberly BarnesSUP 14'F 44:56.3+24:49.0+123.33%44.78%1.96%0.00%
3-Lynn O’BrienSUP 14'F 1:12:27.3+52:20.0+260.08%27.77%-58.07%-61.23%
  • 4 Mile Course Female - Sit Down (Kayak,Surfski,OC,Pedal,Etc)
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-EmmaSit Down (Kayak,Surfski,OC,Pedal,Etc)F 20:07.3--100%0.00%0.00%
  • 4 Mile Course Female - SUP 14'
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Kimberly BarnesSUP 14'F 44:56.3--100%23.44%23.44%
2-Lynn O’BrienSUP 14'F 1:12:27.3+27:31.0+61.23%62.02%-23.44%-23.44%
  • 4 Mile Course Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Jerold WolfeSit Down (Kayak,Surfski,OC,Pedal,Etc)M 35:57.3--100%26.45%28.70%
2-Travis KindtSUP 14'M 44:55.2+8:57.9+24.93%80.04%8.11%10.93%
3-Justin NorthropSUP 14'M 46:25.7+10:28.4+29.13%77.44%5.03%7.94%
4-Mark HewittSUP 14'M 48:20.3+12:23.0+34.44%74.38%1.12%4.15%
5-Ken MeierlingSUP 14'M 50:25.8+14:28.5+40.26%71.30%-3.16%0.00%
6-Scott OvertonSUP 14'M 50:31.8+14:34.5+40.54%71.16%-3.36%-0.20%
7-Gary RothSUP 14'M 50:44.0+14:46.7+41.10%70.87%-3.78%-0.60%
8-Michael CastelvecchiSUP 14'M 51:10.6+15:13.3+42.34%70.26%-4.68%-1.48%
9-Mike ReinhardtSUP 14'M 1:01:28.0+25:30.7+70.95%58.50%-25.73%-21.89%
  • 4 Mile Course Male - Sit Down (Kayak,Surfski,OC,Pedal,Etc)
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Jerold WolfeSit Down (Kayak,Surfski,OC,Pedal,Etc)M 35:57.3--100%0.00%0.00%
  • 4 Mile Course Male - SUP 14'
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Travis KindtSUP 14'M 44:55.2--100%11.05%11.01%
2-Justin NorthropSUP 14'M 46:25.7+1:30.5+3.36%96.75%8.07%8.03%
3-Mark HewittSUP 14'M 48:20.3+3:25.1+7.61%92.93%4.29%4.24%
4-Ken MeierlingSUP 14'M 50:25.8+5:30.6+12.27%89.07%0.14%0.10%
5-Scott OvertonSUP 14'M 50:31.8+5:36.6+12.49%88.90%-0.05%-0.10%
6-Gary RothSUP 14'M 50:44.0+5:48.8+12.94%88.54%-0.46%-0.50%
7-Michael CastelvecchiSUP 14'M 51:10.6+6:15.4+13.93%87.77%-1.33%-1.38%
8-Mike ReinhardtSUP 14'M 1:01:28.0+16:32.8+36.84%73.08%-21.71%-21.76%