Hallandsloppet 2019

den 29 juni 2019 13:15 (GMT+2) - Slutresultat

Tävlingsinfo
Sport: Running
Plats: Falkenberg, Sverige
Starttyp: Manuell vågstart
Våg gruppering: Genom distans
Deltagare: 129
Klockad med: iPad
Tidtagning: Webscorer PRO 4.0
Uppdaterad: den 29 juni 2019 15:33 (GMT+2)
Organiserat av: OK Gläntan Vessigebro
Tävlingens webbplats: http://www.okglantan.se

Kontakta arrangör

Använd detta formulär för att skicka ett mail till arrangören.

Ditt namn
Din e-postadress
Bekräfta e-postadress
Meddelande till arrangör
Skicka

  • 400 m - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
188Alex BunkhamVessigebro Lilla HallandsloppetM 2:11.8--100%30,46%16,71%
280Vincent NilssonIF Böljan Lilla HallandsloppetM 2:14.0+0:02.2+1,67%98,36%29,30%15,32%
34Astrid ArvidssonGinsten Lilla HallandsloppetK 2:16.0+0:04.2+3,19%96,91%28,24%14,06%
42Alrik AlardVallda Lilla HallandsloppetM 2:17.3+0:05.5+4,17%95,99%27,56%13,24%
51Ella SjöholmVessigebro Lilla HallandsloppetK 2:20.0+0:08.2+6,22%94,14%26,13%11,53%
63Ebbe AlardVallda Lilla HallandsloppetM 2:35.0+0:23.2+17,60%85,03%18,22%2,05%
78Edwin EliassonSlättåkra Lilla HallandsloppetM 2:41.5+0:29.7+22,53%81,61%14,79%-2,05%
87Olof RylanderOK Gläntan Lilla HallandsloppetM 3:27.0+1:15.2+57,06%63,67%-9,22%-30,81%
910Ellen EkströmOK Gläntan Lilla HallandsloppetK 3:31.7+1:19.9+60,62%62,26%-11,70%-33,78%
1076Gabriel PernhedenOKGläntan Lilla HallandsloppetM 4:03.0+1:51.2+84,37%54,24%-28,21%-53,55%
119Thea EkströmOK Gläntan Lilla HallandsloppetK 4:45.1+2:33.3+116,31%46,23%-50,42%-80,16%
125Majken LMellbystrand Lilla HallandsloppetK 5:32.0+3:20.2+151,90%39,70%-75,17%-109,79%
  • 400 m Kvinna - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
14Astrid ArvidssonGinsten Lilla HallandsloppetK 2:16.0--100%38,45%35,76%
21Ella SjöholmVessigebro Lilla HallandsloppetK 2:20.0+0:04.0+2,94%97,14%36,64%33,87%
310Ellen EkströmOK Gläntan Lilla HallandsloppetK 3:31.7+1:15.7+55,66%64,24%4,19%0,00%
49Thea EkströmOK Gläntan Lilla HallandsloppetK 4:45.1+2:29.1+109,63%47,70%-29,03%-34,67%
55Majken LMellbystrand Lilla HallandsloppetK 5:32.0+3:16.0+144,12%40,96%-50,25%-56,83%
  • 400 m Kvinna - Lilla Hallandsloppet
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
14Astrid ArvidssonGinsten Lilla HallandsloppetK 2:16.0--100%38,45%35,76%
21Ella SjöholmVessigebro Lilla HallandsloppetK 2:20.0+0:04.0+2,94%97,14%36,64%33,87%
310Ellen EkströmOK Gläntan Lilla HallandsloppetK 3:31.7+1:15.7+55,66%64,24%4,19%0,00%
49Thea EkströmOK Gläntan Lilla HallandsloppetK 4:45.1+2:29.1+109,63%47,70%-29,03%-34,67%
55Majken LMellbystrand Lilla HallandsloppetK 5:32.0+3:16.0+144,12%40,96%-50,25%-56,83%
  • 400 m Man - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
188Alex BunkhamVessigebro Lilla HallandsloppetM 2:11.8--100%21,12%14,97%
280Vincent NilssonIF Böljan Lilla HallandsloppetM 2:14.0+0:02.2+1,67%98,36%19,80%13,55%
32Alrik AlardVallda Lilla HallandsloppetM 2:17.3+0:05.5+4,17%95,99%17,83%11,42%
43Ebbe AlardVallda Lilla HallandsloppetM 2:35.0+0:23.2+17,60%85,03%7,23%0,00%
58Edwin EliassonSlättåkra Lilla HallandsloppetM 2:41.5+0:29.7+22,53%81,61%3,34%-4,19%
67Olof RylanderOK Gläntan Lilla HallandsloppetM 3:27.0+1:15.2+57,06%63,67%-23,89%-33,55%
776Gabriel PernhedenOKGläntan Lilla HallandsloppetM 4:03.0+1:51.2+84,37%54,24%-45,43%-56,77%
  • 400 m Man - Lilla Hallandsloppet
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
188Alex BunkhamVessigebro Lilla HallandsloppetM 2:11.8--100%21,12%14,97%
280Vincent NilssonIF Böljan Lilla HallandsloppetM 2:14.0+0:02.2+1,67%98,36%19,80%13,55%
32Alrik AlardVallda Lilla HallandsloppetM 2:17.3+0:05.5+4,17%95,99%17,83%11,42%
43Ebbe AlardVallda Lilla HallandsloppetM 2:35.0+0:23.2+17,60%85,03%7,23%0,00%
58Edwin EliassonSlättåkra Lilla HallandsloppetM 2:41.5+0:29.7+22,53%81,61%3,34%-4,19%
67Olof RylanderOK Gläntan Lilla HallandsloppetM 3:27.0+1:15.2+57,06%63,67%-23,89%-33,55%
776Gabriel PernhedenOKGläntan Lilla HallandsloppetM 4:03.0+1:51.2+84,37%54,24%-45,43%-56,77%
  • 750 m - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
145Sara MyrénFUB Falkenberg En klass för allaK 4:56.2--100%65,23%64,25%
2134Elton1 JarlowVessigebro En klass för allaM 5:18.6+0:22.4+7,56%92,97%62,60%61,54%
3135Anna JarlowVessigebro En klass för allaK 5:19.2+0:23.0+7,77%92,79%62,53%61,47%
4101Lennart NilssonAnderstorp En klass för allaM 7:25.1+2:28.9+50,27%66,55%47,75%46,28%
548Jörgen HornellFUB Falkenberg En klass för allaM 9:38.7+4:42.5+95,37%51,18%32,07%30,15%
636Johanna SibeliusFUB Falkenberg En klass för allaK 10:00.1+5:03.9+102,60%49,36%29,56%27,57%
735Mattias EnbomFUB Falkenberg En klass för allaM 10:09.8+5:13.6+105,87%48,57%28,42%26,40%
847Eva OlssonFUB Falkenberg En klass för allaK 11:06.7+6:10.5+125,08%44,43%21,74%19,53%
946Hasse JanssonFUB Falkenberg En klass för allaM 13:48.5+8:52.3+179,71%35,75%2,75%0,00%
1032Otto WigforssFUB Laholm En klass för allaM 15:06.1+10:09.9+205,91%32,69%-6,36%-9,37%
1144Elin AndersonFUB Falkenberg En klass för allaK 18:23.7+13:27.5+272,62%26,84%-29,55%-33,22%
1243Gunilla KarlssonFUB Falkenberg En klass för allaK 18:35.1+13:38.9+276,47%26,56%-30,89%-34,59%
1341Sandra JosefssonFUB Falkenberg En klass för allaK 21:19.6+16:23.4+332,01%23,15%-50,20%-54,45%
1440Cecilia BengtsonFUB Falkenberg En klass för allaK 21:19.8+16:23.6+332,07%23,14%-50,22%-54,47%
1538Joakim AnderssonFUB Falkenberg En klass för allaK 21:26.4+16:30.2+334,30%23,03%-51,00%-55,27%
1637Anita RegnellFUB Falkenberg En klass för allaK 23:44.2+18:48.0+380,82%20,80%-67,17%-71,90%
1742Kristina JosefssonFUB Falkenberg En klass för allaK 23:45.0+18:48.8+381,09%20,79%-67,27%-72,00%
  • 750 m Kvinna - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
145Sara MyrénFUB Falkenberg En klass för allaK 4:56.2--100%69,82%73,44%
2135Anna JarlowVessigebro En klass för allaK 5:19.2+0:23.0+7,77%92,79%67,48%71,37%
336Johanna SibeliusFUB Falkenberg En klass för allaK 10:00.1+5:03.9+102,60%49,36%38,86%46,18%
447Eva OlssonFUB Falkenberg En klass för allaK 11:06.7+6:10.5+125,08%44,43%32,07%40,21%
544Elin AndersonFUB Falkenberg En klass för allaK 18:23.7+13:27.5+272,62%26,84%-12,46%1,02%
643Gunilla KarlssonFUB Falkenberg En klass för allaK 18:35.1+13:38.9+276,47%26,56%-13,62%0,00%
741Sandra JosefssonFUB Falkenberg En klass för allaK 21:19.6+16:23.4+332,01%23,15%-30,38%-14,75%
840Cecilia BengtsonFUB Falkenberg En klass för allaK 21:19.8+16:23.6+332,07%23,14%-30,40%-14,77%
938Joakim AnderssonFUB Falkenberg En klass för allaK 21:26.4+16:30.2+334,30%23,03%-31,07%-15,36%
1037Anita RegnellFUB Falkenberg En klass för allaK 23:44.2+18:48.0+380,82%20,80%-45,11%-27,72%
1142Kristina JosefssonFUB Falkenberg En klass för allaK 23:45.0+18:48.8+381,09%20,79%-45,19%-27,79%
  • 750 m Kvinna - En klass för alla
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
145Sara MyrénFUB Falkenberg En klass för allaK 4:56.2--100%69,82%73,44%
2135Anna JarlowVessigebro En klass för allaK 5:19.2+0:23.0+7,77%92,79%67,48%71,37%
336Johanna SibeliusFUB Falkenberg En klass för allaK 10:00.1+5:03.9+102,60%49,36%38,86%46,18%
447Eva OlssonFUB Falkenberg En klass för allaK 11:06.7+6:10.5+125,08%44,43%32,07%40,21%
544Elin AndersonFUB Falkenberg En klass för allaK 18:23.7+13:27.5+272,62%26,84%-12,46%1,02%
643Gunilla KarlssonFUB Falkenberg En klass för allaK 18:35.1+13:38.9+276,47%26,56%-13,62%0,00%
741Sandra JosefssonFUB Falkenberg En klass för allaK 21:19.6+16:23.4+332,01%23,15%-30,38%-14,75%
840Cecilia BengtsonFUB Falkenberg En klass för allaK 21:19.8+16:23.6+332,07%23,14%-30,40%-14,77%
938Joakim AnderssonFUB Falkenberg En klass för allaK 21:26.4+16:30.2+334,30%23,03%-31,07%-15,36%
1037Anita RegnellFUB Falkenberg En klass för allaK 23:44.2+18:48.0+380,82%20,80%-45,11%-27,72%
1142Kristina JosefssonFUB Falkenberg En klass för allaK 23:45.0+18:48.8+381,09%20,79%-45,19%-27,79%
  • 750 m Man - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
1134Elton1 JarlowVessigebro En klass för allaM 5:18.6--100%48,15%46,39%
2101Lennart NilssonAnderstorp En klass för allaM 7:25.1+2:06.5+39,70%71,58%27,56%25,10%
348Jörgen HornellFUB Falkenberg En klass för allaM 9:38.7+4:20.1+81,64%55,05%5,82%2,62%
435Mattias EnbomFUB Falkenberg En klass för allaM 10:09.8+4:51.2+91,40%52,25%0,76%-2,62%
546Hasse JanssonFUB Falkenberg En klass för allaM 13:48.5+8:29.9+160,04%38,46%-34,83%-39,42%
632Otto WigforssFUB Laholm En klass för allaM 15:06.1+9:47.5+184,40%35,16%-47,46%-52,48%
  • 750 m Man - En klass för alla
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
1134Elton1 JarlowVessigebro En klass för allaM 5:18.6--100%48,15%46,39%
2101Lennart NilssonAnderstorp En klass för allaM 7:25.1+2:06.5+39,70%71,58%27,56%25,10%
348Jörgen HornellFUB Falkenberg En klass för allaM 9:38.7+4:20.1+81,64%55,05%5,82%2,62%
435Mattias EnbomFUB Falkenberg En klass för allaM 10:09.8+4:51.2+91,40%52,25%0,76%-2,62%
546Hasse JanssonFUB Falkenberg En klass för allaM 13:48.5+8:29.9+160,04%38,46%-34,83%-39,42%
632Otto WigforssFUB Laholm En klass för allaM 15:06.1+9:47.5+184,40%35,16%-47,46%-52,48%
  • 1000 m - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
125Ellen JohanssonFalkenbergs Ik 10K 4:10.2--100%22,55%19,16%
2116Ebba LindbäckFalkenberg 10K 4:14.9+0:04.7+1,88%98,16%21,10%17,64%
394Alice Duphorn MagårdenÄtrafors BK 10K 4:17.0+0:06.8+2,72%97,35%20,45%16,96%
479Evelina NilssonFalkenbergs Ik 10K 4:19.0+0:08.8+3,52%96,60%19,83%16,32%
5115Alice LindbäckFalkenberg 8K 4:20.6+0:10.4+4,16%96,01%19,34%15,80%
622Loke KarlssonGoif Ginsten 10M 4:22.9+0:12.7+5,08%95,17%18,62%15,06%
789Maximiliam JonesVessigebro 8M 4:26.9+0:16.7+6,67%93,74%17,39%13,76%
818Ludwig EliassonSlättåkra 8M 4:30.3+0:20.1+8,03%92,56%16,33%12,67%
977Karl-Evert PernhedenOKGläntan 10M 4:32.8+0:22.6+9,03%91,72%15,56%11,86%
1093Tindra KarlssonÄtrafors BK 10K 4:33.7+0:23.5+9,39%91,41%15,28%11,57%
1116Oscar GripFalkenbergs OK 8M 4:36.1+0:25.9+10,35%90,62%14,54%10,79%
1215Sonja RylanderOK Gläntan 8K 4:37.7+0:27.5+10,99%90,10%14,04%10,27%
1321Amanda AnderssonOK Gläntan 10K 4:40.1+0:29.9+11,95%89,33%13,30%9,50%
1490Idun LjunggrenFärentuna 10K 4:45.0+0:34.8+13,91%87,79%11,78%7,92%
1524Albin ArvidssonGinsten 10M 4:56.8+0:46.6+18,63%84,30%8,13%4,10%
1619Olle GårdsbyIF Kville 8M 5:01.7+0:51.5+20,58%82,93%6,61%2,52%
1717Gustav BengtssonFalkenberg 8M 5:09.5+0:59.3+23,70%80,84%4,20%0,00%
1823Agnes BöregårdOK Gläntan 10K 5:16.1+1:05.9+26,34%79,15%2,16%-2,13%
19110Noa BäckmanLerum 10M 5:19.0+1:08.8+27,50%78,43%1,26%-3,07%
20120Alva Öst AhlbergVessigebro 10K 5:22.3+1:12.1+28,82%77,63%0,24%-4,14%
2113Inez LingOK Gläntan 8K 5:26.0+1:15.8+30,30%76,75%-0,91%-5,33%
22107Isabella LarssonVessigebro 10K 5:35.7+1:25.5+34,17%74,53%-3,91%-8,47%
23114Sara HokwayVessigebro 10K 5:37.2+1:27.0+34,77%74,20%-4,37%-8,95%
2485Thelma ErlendsdottirBorås 8K 5:44.7+1:34.5+37,77%72,58%-6,70%-11,37%
25111Vide BäckmanLerum 8M 5:54.6+1:44.4+41,73%70,56%-9,76%-14,57%
2611Alice BörjessonUllared 8K 5:57.5+1:47.3+42,89%69,99%-10,66%-15,51%
2792Elvira JohanssonVessigebro 8K 5:59.2+1:49.0+43,57%69,65%-11,18%-16,06%
2820Anton GårdsbyTolereds AIK 8M 6:01.4+1:51.2+44,44%69,23%-11,87%-16,77%
2926Adrian LindroosVessigebro 10M 6:19.2+2:09.0+51,56%65,98%-17,38%-22,52%
3012Elin BöregårdOK Gläntan 8K 6:35.0+2:24.8+57,87%63,34%-22,27%-27,63%
31108Elvin DalbomLerum 10M 7:00.5+2:50.3+68,07%59,50%-30,16%-35,86%
3297Eddie OhlssonHudiksvall 8M 7:29.4+3:19.2+79,62%55,67%-39,10%-45,20%
33112Viggo BäckmanLerum 10M 10:28.2+6:18.0+151,08%39,83%-94,45%-102,97%
  • 1000 m Kvinna - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
125Ellen JohanssonFalkenbergs Ik 10K 4:10.2--100%18,00%16,75%
2116Ebba LindbäckFalkenberg 10K 4:14.9+0:04.7+1,88%98,16%16,46%15,19%
394Alice Duphorn MagårdenÄtrafors BK 10K 4:17.0+0:06.8+2,72%97,35%15,77%14,49%
479Evelina NilssonFalkenbergs Ik 10K 4:19.0+0:08.8+3,52%96,60%15,11%13,82%
5115Alice LindbäckFalkenberg 8K 4:20.6+0:10.4+4,16%96,01%14,59%13,29%
693Tindra KarlssonÄtrafors BK 10K 4:33.7+0:23.5+9,39%91,41%10,29%8,93%
715Sonja RylanderOK Gläntan 8K 4:37.7+0:27.5+10,99%90,10%8,98%7,60%
821Amanda AnderssonOK Gläntan 10K 4:40.1+0:29.9+11,95%89,33%8,20%6,80%
990Idun LjunggrenFärentuna 10K 4:45.0+0:34.8+13,91%87,79%6,59%5,17%
1023Agnes BöregårdOK Gläntan 10K 5:16.1+1:05.9+26,34%79,15%-3,60%-5,17%
11120Alva Öst AhlbergVessigebro 10K 5:22.3+1:12.1+28,82%77,63%-5,64%-7,24%
1213Inez LingOK Gläntan 8K 5:26.0+1:15.8+30,30%76,75%-6,85%-8,47%
13107Isabella LarssonVessigebro 10K 5:35.7+1:25.5+34,17%74,53%-10,03%-11,70%
14114Sara HokwayVessigebro 10K 5:37.2+1:27.0+34,77%74,20%-10,52%-12,19%
1585Thelma ErlendsdottirBorås 8K 5:44.7+1:34.5+37,77%72,58%-12,98%-14,69%
1611Alice BörjessonUllared 8K 5:57.5+1:47.3+42,89%69,99%-17,17%-18,95%
1792Elvira JohanssonVessigebro 8K 5:59.2+1:49.0+43,57%69,65%-17,73%-19,51%
1812Elin BöregårdOK Gläntan 8K 6:35.0+2:24.8+57,87%63,34%-29,46%-31,43%
  • 1000 m Kvinna - 10
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
125Ellen JohanssonFalkenbergs Ik 10K 4:10.2--100%13,21%10,67%
2116Ebba LindbäckFalkenberg 10K 4:14.9+0:04.7+1,88%98,16%11,58%9,00%
394Alice Duphorn MagårdenÄtrafors BK 10K 4:17.0+0:06.8+2,72%97,35%10,85%8,25%
479Evelina NilssonFalkenbergs Ik 10K 4:19.0+0:08.8+3,52%96,60%10,16%7,53%
593Tindra KarlssonÄtrafors BK 10K 4:33.7+0:23.5+9,39%91,41%5,06%2,28%
621Amanda AnderssonOK Gläntan 10K 4:40.1+0:29.9+11,95%89,33%2,84%0,00%
790Idun LjunggrenFärentuna 10K 4:45.0+0:34.8+13,91%87,79%1,14%-1,75%
823Agnes BöregårdOK Gläntan 10K 5:16.1+1:05.9+26,34%79,15%-9,65%-12,85%
9120Alva Öst AhlbergVessigebro 10K 5:22.3+1:12.1+28,82%77,63%-11,80%-15,07%
10107Isabella LarssonVessigebro 10K 5:35.7+1:25.5+34,17%74,53%-16,44%-19,85%
11114Sara HokwayVessigebro 10K 5:37.2+1:27.0+34,77%74,20%-16,97%-20,39%
  • 1000 m Kvinna - 8
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
1115Alice LindbäckFalkenberg 8K 4:20.6--100%21,39%24,40%
215Sonja RylanderOK Gläntan 8K 4:37.7+0:17.1+6,56%93,84%16,24%19,44%
313Inez LingOK Gläntan 8K 5:26.0+1:05.4+25,10%79,94%1,67%5,43%
485Thelma ErlendsdottirBorås 8K 5:44.7+1:24.1+32,27%75,60%-3,97%0,00%
511Alice BörjessonUllared 8K 5:57.5+1:36.9+37,18%72,90%-7,83%-3,71%
692Elvira JohanssonVessigebro 8K 5:59.2+1:38.6+37,84%72,55%-8,35%-4,21%
712Elin BöregårdOK Gläntan 8K 6:35.0+2:14.4+51,57%65,97%-19,15%-14,59%
  • 1000 m Man - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
122Loke KarlssonGoif Ginsten 10M 4:22.9--100%23,71%15,06%
289Maximiliam JonesVessigebro 8M 4:26.9+0:04.0+1,52%98,50%22,55%13,76%
318Ludwig EliassonSlättåkra 8M 4:30.3+0:07.4+2,81%97,26%21,57%12,67%
477Karl-Evert PernhedenOKGläntan 10M 4:32.8+0:09.9+3,77%96,37%20,84%11,86%
516Oscar GripFalkenbergs OK 8M 4:36.1+0:13.2+5,02%95,22%19,88%10,79%
624Albin ArvidssonGinsten 10M 4:56.8+0:33.9+12,89%88,58%13,88%4,10%
719Olle GårdsbyIF Kville 8M 5:01.7+0:38.8+14,76%87,14%12,45%2,52%
817Gustav BengtssonFalkenberg 8M 5:09.5+0:46.6+17,73%84,94%10,19%0,00%
9110Noa BäckmanLerum 10M 5:19.0+0:56.1+21,34%82,41%7,43%-3,07%
10111Vide BäckmanLerum 8M 5:54.6+1:31.7+34,88%74,14%-2,90%-14,57%
1120Anton GårdsbyTolereds AIK 8M 6:01.4+1:38.5+37,47%72,74%-4,87%-16,77%
1226Adrian LindroosVessigebro 10M 6:19.2+1:56.3+44,24%69,33%-10,03%-22,52%
13108Elvin DalbomLerum 10M 7:00.5+2:37.6+59,95%62,52%-22,02%-35,86%
1497Eddie OhlssonHudiksvall 8M 7:29.4+3:06.5+70,94%58,50%-30,40%-45,20%
15112Viggo BäckmanLerum 10M 10:28.2+6:05.3+138,95%41,85%-82,29%-102,97%
  • 1000 m Man - 10
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
122Loke KarlssonGoif Ginsten 10M 4:22.9--100%28,65%17,59%
277Karl-Evert PernhedenOKGläntan 10M 4:32.8+0:09.9+3,77%96,37%25,97%14,48%
324Albin ArvidssonGinsten 10M 4:56.8+0:33.9+12,89%88,58%19,45%6,96%
4110Noa BäckmanLerum 10M 5:19.0+0:56.1+21,34%82,41%13,43%0,00%
526Adrian LindroosVessigebro 10M 6:19.2+1:56.3+44,24%69,33%-2,91%-18,87%
6108Elvin DalbomLerum 10M 7:00.5+2:37.6+59,95%62,52%-14,12%-31,82%
7112Viggo BäckmanLerum 10M 10:28.2+6:05.3+138,95%41,85%-70,48%-96,93%
  • 1000 m Man - 8
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
189Maximiliam JonesVessigebro 8M 4:26.9--100%17,56%12,66%
218Ludwig EliassonSlättåkra 8M 4:30.3+0:03.4+1,27%98,74%16,51%11,55%
316Oscar GripFalkenbergs OK 8M 4:36.1+0:09.2+3,45%96,67%14,71%9,65%
419Olle GårdsbyIF Kville 8M 5:01.7+0:34.8+13,04%88,47%6,81%1,28%
517Gustav BengtssonFalkenberg 8M 5:09.5+0:42.6+15,96%86,24%4,40%-1,28%
6111Vide BäckmanLerum 8M 5:54.6+1:27.7+32,86%75,27%-9,53%-16,03%
720Anton GårdsbyTolereds AIK 8M 6:01.4+1:34.5+35,41%73,85%-11,63%-18,26%
897Eddie OhlssonHudiksvall 8M 7:29.4+3:02.5+68,38%59,39%-38,82%-47,05%
  • 2000 m - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
181Linnea LindBöljan 12K 7:46.2--100%11,11%10,09%
2118Alexander SiarheiFalkenberg 12M 7:56.8+0:10.6+2,27%97,78%9,09%8,04%
329Rasmus GripFalkenbergs OK 12M 8:09.9+0:23.7+5,08%95,16%6,59%5,52%
428Elsa KarlssonTranemo IF Skidklubb 12K 8:13.7+0:27.5+5,90%94,43%5,86%4,78%
587Elsa JonesVessigero 14K 8:24.8+0:38.6+8,28%92,35%3,75%2,64%
691Enoch Ljunggren JanssenFärentuna 12M 8:29.2+0:43.0+9,22%91,56%2,91%1,79%
727Elsa ArvidssonGinsten 12K 8:47.8+1:01.6+13,21%88,33%-0,64%-1,79%
830Walter BengtssonFalkenberg 12M 9:00.6+1:14.4+15,96%86,24%-3,08%-4,26%
931Jenny SeverinssonFalkenbergs OK 14K 9:03.5+1:17.3+16,58%85,78%-3,63%-4,82%
1095Elvira Duphorn MagårdenÄrtafors BK 12K 9:15.4+1:29.2+19,13%83,94%-5,90%-7,12%
1182Alma LarssonSkene Sois 14K 9:16.8+1:30.6+19,43%83,73%-6,17%-7,39%
12109Philip DalbomLerum 12M 10:28.7+2:42.5+34,86%74,15%-19,88%-21,25%
  • 2000 m Kvinna - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
181Linnea LindBöljan 12K 7:46.2--100%10,55%11,67%
228Elsa KarlssonTranemo IF Skidklubb 12K 8:13.7+0:27.5+5,90%94,43%5,27%6,46%
387Elsa JonesVessigero 14K 8:24.8+0:38.6+8,28%92,35%3,14%4,36%
427Elsa ArvidssonGinsten 12K 8:47.8+1:01.6+13,21%88,33%-1,27%0,00%
531Jenny SeverinssonFalkenbergs OK 14K 9:03.5+1:17.3+16,58%85,78%-4,28%-2,97%
695Elvira Duphorn MagårdenÄrtafors BK 12K 9:15.4+1:29.2+19,13%83,94%-6,57%-5,23%
782Alma LarssonSkene Sois 14K 9:16.8+1:30.6+19,43%83,73%-6,84%-5,49%
  • 2000 m Kvinna - 12
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
181Linnea LindBöljan 12K 7:46.2--100%8,73%8,72%
228Elsa KarlssonTranemo IF Skidklubb 12K 8:13.7+0:27.5+5,90%94,43%3,34%3,34%
327Elsa ArvidssonGinsten 12K 8:47.8+1:01.6+13,21%88,33%-3,33%-3,34%
495Elvira Duphorn MagårdenÄrtafors BK 12K 9:15.4+1:29.2+19,13%83,94%-8,74%-8,74%
  • 2000 m Kvinna - 14
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
187Elsa JonesVessigero 14K 8:24.8--100%5,65%7,12%
231Jenny SeverinssonFalkenbergs OK 14K 9:03.5+0:38.7+7,67%92,88%-1,58%0,00%
382Alma LarssonSkene Sois 14K 9:16.8+0:52.0+10,30%90,66%-4,07%-2,45%
  • 2000 m Man - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
1118Alexander SiarheiFalkenberg 12M 7:56.8--100%9,87%6,36%
229Rasmus GripFalkenbergs OK 12M 8:09.9+0:13.1+2,75%97,33%7,40%3,79%
391Enoch Ljunggren JanssenFärentuna 12M 8:29.2+0:32.4+6,80%93,64%3,75%0,00%
430Walter BengtssonFalkenberg 12M 9:00.6+1:03.8+13,38%88,20%-2,19%-6,17%
5109Philip DalbomLerum 12M 10:28.7+2:31.9+31,86%75,84%-18,84%-23,47%
  • 2000 m Man - 12
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
1118Alexander SiarheiFalkenberg 12M 7:56.8--100%9,87%6,36%
229Rasmus GripFalkenbergs OK 12M 8:09.9+0:13.1+2,75%97,33%7,40%3,79%
391Enoch Ljunggren JanssenFärentuna 12M 8:29.2+0:32.4+6,80%93,64%3,75%0,00%
430Walter BengtssonFalkenberg 12M 9:00.6+1:03.8+13,38%88,20%-2,19%-6,17%
5109Philip DalbomLerum 12M 10:28.7+2:31.9+31,86%75,84%-18,84%-23,47%
  • 5,6 km - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
151Henrik BengtssonFalkenberg Allstars Motion 5M 21:06.3--100%34,01%26,85%
254Björn LundbergBjörnstorps IF Motion 5M 21:18.1+0:11.8+0,93%99,08%33,40%26,17%
353Peter VelinSolvikingarna Motion 5M 21:42.0+0:35.7+2,82%97,26%32,15%24,79%
4130Lennart BengtssonFalkenbergs OK Motion 5M 22:18.1+1:11.8+5,67%94,63%30,27%22,70%
5126Mira GöranssonYmer 16K 24:09.0+3:02.7+14,43%87,39%24,49%16,29%
660Anders BäckmanKung Av Pärlor Motion 5M 24:11.7+3:05.4+14,64%87,23%24,35%16,14%
7123Ronnie AnderssonFalkenberg RR Motion 5M 24:24.3+3:18.0+15,64%86,48%23,69%15,41%
856Maibritt NilssonFalkenberg Allstars Motion 5K 24:33.1+3:26.8+16,33%85,96%23,23%14,90%
955Leif GrönqvistIS Göta Motion 5M 24:52.9+3:46.6+17,89%84,82%22,20%13,76%
10132Fredrik LindsonMasthuggets Bollklubb, Göteborg Motion 5M 26:23.1+5:16.8+25,02%79,99%17,50%8,55%
1186Luke JonesVessigebro Motion 5M 27:18.7+6:12.4+29,41%77,27%14,60%5,33%
12131Börje OlssonMasthuggets Bollklubb, Göteborg Motion 5M 27:55.4+6:49.1+32,31%75,58%12,69%3,21%
13100Magnus2 SvenssonHajom Motion 5M 28:50.6+7:44.3+36,67%73,17%9,81%0,03%
1483Anna-Lena LarssonKinna Motion 5K 28:51.5+7:45.2+36,74%73,13%9,77%-0,03%
15133Anna-Karin VogelGöteborg Motion 5K 29:03.8+7:57.5+37,71%72,62%9,13%-0,74%
1650Robin BörjessonUllared Motion 5M 30:28.1+9:21.8+44,37%69,27%4,73%-5,61%
1796Josefine MagårdenÄtrafors Bollklub Motion 5K 30:37.9+9:31.6+45,14%68,90%4,22%-6,17%
1852Lena ArvidssonLjungby Lady Runners Motion 5K 33:32.9+12:26.6+58,96%62,91%-4,90%-16,28%
19122Tilda HjärtbergVäxjö Motion 5K 36:33.5+15:27.2+73,22%57,73%-14,31%-26,71%
2059Linn AngelFUB Falkenberg Motion 5K 39:27.8+18:21.5+86,99%53,48%-23,39%-36,78%
2149Åse JohanssonAskome Motion 5K 40:02.0+18:55.7+89,69%52,72%-25,17%-38,76%
2258Johanna JosefssonVällingby Motion 5K 43:03.4+21:57.1+104,01%49,02%-34,63%-49,24%
2357Sinikka KukkohoviAnderstorp OK Motion 5K 43:13.6+22:07.3+104,82%48,82%-35,16%-49,83%
24119Lennart WerdelinMölndal Motion 5M 43:36.3+22:30.0+106,61%48,40%-36,34%-51,14%
25117Mikael SvenssonFalkenberg Motion 5M 48:51.1+27:44.8+131,47%43,20%-52,75%-69,32%
26124Bertil SvenssonKrogsereds IK Motion 5M 1:05:07.3+44:01.0+208,56%32,41%-103,62%-125,72%
  • 5,6 km Kvinna - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
1126Mira GöranssonYmer 16K 24:09.0--100%28,81%28,01%
256Maibritt NilssonFalkenberg Allstars Motion 5K 24:33.1+0:24.1+1,66%98,36%27,62%26,82%
383Anna-Lena LarssonKinna Motion 5K 28:51.5+4:42.5+19,50%83,68%14,93%13,98%
4133Anna-Karin VogelGöteborg Motion 5K 29:03.8+4:54.8+20,35%83,09%14,32%13,37%
596Josefine MagårdenÄtrafors Bollklub Motion 5K 30:37.9+6:28.9+26,84%78,84%9,70%8,69%
652Lena ArvidssonLjungby Lady Runners Motion 5K 33:32.9+9:23.9+38,92%71,99%1,10%0,00%
7122Tilda HjärtbergVäxjö Motion 5K 36:33.5+12:24.5+51,38%66,06%-7,77%-8,97%
859Linn AngelFUB Falkenberg Motion 5K 39:27.8+15:18.8+63,41%61,20%-16,34%-17,63%
949Åse JohanssonAskome Motion 5K 40:02.0+15:53.0+65,77%60,32%-18,02%-19,33%
1058Johanna JosefssonVällingby Motion 5K 43:03.4+18:54.4+78,29%56,09%-26,93%-28,34%
1157Sinikka KukkohoviAnderstorp OK Motion 5K 43:13.6+19:04.6+78,99%55,87%-27,43%-28,85%
  • 5,6 km Kvinna - 16
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
1126Mira GöranssonYmer 16K 24:09.0--100%0,00%0,00%
  • 5,6 km Kvinna - Motion 5
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
156Maibritt NilssonFalkenberg Allstars Motion 5K 24:33.1--100%29,65%29,96%
283Anna-Lena LarssonKinna Motion 5K 28:51.5+4:18.4+17,54%85,08%17,31%17,67%
3133Anna-Karin VogelGöteborg Motion 5K 29:03.8+4:30.7+18,38%84,48%16,72%17,09%
496Josefine MagårdenÄtrafors Bollklub Motion 5K 30:37.9+6:04.8+24,76%80,15%12,23%12,61%
552Lena ArvidssonLjungby Lady Runners Motion 5K 33:32.9+8:59.8+36,64%73,18%3,87%4,29%
6122Tilda HjärtbergVäxjö Motion 5K 36:33.5+12:00.4+48,90%67,16%-4,75%-4,29%
759Linn AngelFUB Falkenberg Motion 5K 39:27.8+14:54.7+60,74%62,21%-13,08%-12,58%
849Åse JohanssonAskome Motion 5K 40:02.0+15:28.9+63,06%61,33%-14,71%-14,21%
958Johanna JosefssonVällingby Motion 5K 43:03.4+18:30.3+75,37%57,02%-23,37%-22,83%
1057Sinikka KukkohoviAnderstorp OK Motion 5K 43:13.6+18:40.5+76,06%56,80%-23,86%-23,32%
  • 5,6 km Man - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
151Henrik BengtssonFalkenberg Allstars Motion 5M 21:06.3--100%30,94%20,01%
254Björn LundbergBjörnstorps IF Motion 5M 21:18.1+0:11.8+0,93%99,08%30,30%19,27%
353Peter VelinSolvikingarna Motion 5M 21:42.0+0:35.7+2,82%97,26%28,99%17,76%
4130Lennart BengtssonFalkenbergs OK Motion 5M 22:18.1+1:11.8+5,67%94,63%27,02%15,48%
560Anders BäckmanKung Av Pärlor Motion 5M 24:11.7+3:05.4+14,64%87,23%20,83%8,30%
6123Ronnie AnderssonFalkenberg RR Motion 5M 24:24.3+3:18.0+15,64%86,48%20,14%7,50%
755Leif GrönqvistIS Göta Motion 5M 24:52.9+3:46.6+17,89%84,82%18,58%5,70%
8132Fredrik LindsonMasthuggets Bollklubb, Göteborg Motion 5M 26:23.1+5:16.8+25,02%79,99%13,66%0,00%
986Luke JonesVessigebro Motion 5M 27:18.7+6:12.4+29,41%77,27%10,63%-3,51%
10131Börje OlssonMasthuggets Bollklubb, Göteborg Motion 5M 27:55.4+6:49.1+32,31%75,58%8,63%-5,83%
11100Magnus2 SvenssonHajom Motion 5M 28:50.6+7:44.3+36,67%73,17%5,62%-9,32%
1250Robin BörjessonUllared Motion 5M 30:28.1+9:21.8+44,37%69,27%0,30%-15,48%
13119Lennart WerdelinMölndal Motion 5M 43:36.3+22:30.0+106,61%48,40%-42,69%-65,26%
14117Mikael SvenssonFalkenberg Motion 5M 48:51.1+27:44.8+131,47%43,20%-59,85%-85,15%
15124Bertil SvenssonKrogsereds IK Motion 5M 1:05:07.3+44:01.0+208,56%32,41%-113,09%-146,81%
  • 5,6 km Man - Motion 5
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
151Henrik BengtssonFalkenberg Allstars Motion 5M 21:06.3--100%30,94%20,01%
254Björn LundbergBjörnstorps IF Motion 5M 21:18.1+0:11.8+0,93%99,08%30,30%19,27%
353Peter VelinSolvikingarna Motion 5M 21:42.0+0:35.7+2,82%97,26%28,99%17,76%
4130Lennart BengtssonFalkenbergs OK Motion 5M 22:18.1+1:11.8+5,67%94,63%27,02%15,48%
560Anders BäckmanKung Av Pärlor Motion 5M 24:11.7+3:05.4+14,64%87,23%20,83%8,30%
6123Ronnie AnderssonFalkenberg RR Motion 5M 24:24.3+3:18.0+15,64%86,48%20,14%7,50%
755Leif GrönqvistIS Göta Motion 5M 24:52.9+3:46.6+17,89%84,82%18,58%5,70%
8132Fredrik LindsonMasthuggets Bollklubb, Göteborg Motion 5M 26:23.1+5:16.8+25,02%79,99%13,66%0,00%
986Luke JonesVessigebro Motion 5M 27:18.7+6:12.4+29,41%77,27%10,63%-3,51%
10131Börje OlssonMasthuggets Bollklubb, Göteborg Motion 5M 27:55.4+6:49.1+32,31%75,58%8,63%-5,83%
11100Magnus2 SvenssonHajom Motion 5M 28:50.6+7:44.3+36,67%73,17%5,62%-9,32%
1250Robin BörjessonUllared Motion 5M 30:28.1+9:21.8+44,37%69,27%0,30%-15,48%
13119Lennart WerdelinMölndal Motion 5M 43:36.3+22:30.0+106,61%48,40%-42,69%-65,26%
14117Mikael SvenssonFalkenberg Motion 5M 48:51.1+27:44.8+131,47%43,20%-59,85%-85,15%
15124Bertil SvenssonKrogsereds IK Motion 5M 1:05:07.3+44:01.0+208,56%32,41%-113,09%-146,81%
  • 10,2 km - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
163Pontus AlbertssonSolvikingarna Motion 10M 37:08.6--100%28,80%25,95%
267Niklas GripFalkenberg Allstars Motion 10M 38:09.9+1:01.3+2,75%97,32%26,84%23,91%
361Anders AlardDRT Kungsbacka Motion 10M 40:36.4+3:27.8+9,32%91,47%22,16%19,04%
484Michelle SchnellbacherSOK Knallen Motion 10K 40:46.1+3:37.5+9,76%91,11%21,85%18,72%
564Isac KarlssonTranemo IF Skidklubb Motion 10M 44:07.0+6:58.4+18,77%84,19%15,43%12,05%
668Malin GripFalkenberg Allstars Motion 10K 45:53.1+8:44.5+23,53%80,95%12,04%8,52%
7127Patrik ÅsälvFalkenberg RR Motion 10M 46:33.3+9:24.7+25,34%79,78%10,76%7,18%
899Per Olof IvarssonKrogsereds IK Motion 10M 46:42.3+9:33.7+25,74%79,53%10,47%6,88%
9106Håkan NilssonFalkenbergs RR Motion 10M 47:35.5+10:26.9+28,13%78,05%8,77%5,12%
10129Anton SvenssonKrogsereds IK Motion 10M 47:55.5+10:46.9+29,03%77,50%8,13%4,45%
1162Frida Brodin LarssonIF Ski Team Skåne Motion 10K 48:01.3+10:52.7+29,29%77,35%7,95%4,26%
12105Jesper PehrssonFalkenberg Motion 10M 48:29.4+11:20.8+30,55%76,60%7,05%3,33%
13128Anders SjööarvOK Nacke Motion 10M 48:34.2+11:25.6+30,76%76,47%6,90%3,17%
14104Thomas BjörkegrenFlakenbergs RR Motion 10M 48:55.7+11:47.1+31,73%75,91%6,21%2,45%
1575Carl LundsgårdGlommens IF Motion 10M 50:09.5+13:00.9+35,04%74,05%3,85%0,00%
1674Magnus SvenssonVessigerunners Motion 10M 50:16.6+13:08.0+35,36%73,88%3,63%-0,24%
1766Anette OttossonFalkenbergs RR Motion 10K 50:19.2+13:10.6+35,48%73,81%3,54%-0,32%
1878Janne JacobssonOKGläntan Motion 10M 50:28.5+13:19.9+35,89%73,59%3,25%-0,63%
1972Sara ZackrissonSlättåkra Motion 10K 53:19.5+16:10.9+43,57%69,65%-2,22%-6,31%
20102Kent HammarströmSkanska Motion 10M 54:10.5+17:01.9+45,85%68,56%-3,85%-8,01%
2170Magnus KarlssonFalkenbergspolisen Motion 10M 56:54.2+19:45.6+53,20%65,27%-9,08%-13,45%
22103Peter ArvidssonGinsten Motion 10M 57:51.6+20:43.0+55,77%64,20%-10,91%-15,35%
2369Mikael SigstedtMalmö Motion 10M 58:17.0+21:08.4+56,91%63,73%-11,72%-16,20%
2471Mikael AngelViolens Förskola Motion 10M 1:03:15.9+26:07.3+70,33%58,71%-21,27%-26,13%
2598Marianne JohanssonKrogsereds IK Motion 10K 1:03:58.7+26:50.1+72,25%58,06%-22,64%-27,55%
26113Lisa BäckmanLerum Motion 10K 1:04:49.1+27:40.5+74,51%57,30%-24,25%-29,23%
27125Jörgen GustavssonVäxjö Motion 10M 1:05:44.2+28:35.6+76,98%56,50%-26,01%-31,06%
28121Jonathan SamuelVäxjö Motion 10M 1:05:44.6+28:36.0+77,00%56,50%-26,02%-31,07%
2965Johan BerköAnderstorps OK Motion 10M 1:18:06.0+40:57.4+110,27%47,56%-49,71%-55,71%
  • 10,2 km Kvinna - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
184Michelle SchnellbacherSOK Knallen Motion 10K 40:46.1--100%22,26%18,98%
268Malin GripFalkenberg Allstars Motion 10K 45:53.1+5:07.0+12,55%88,85%12,51%8,81%
362Frida Brodin LarssonIF Ski Team Skåne Motion 10K 48:01.3+7:15.2+17,79%84,90%8,43%4,57%
466Anette OttossonFalkenbergs RR Motion 10K 50:19.2+9:33.1+23,43%81,02%4,05%0,00%
572Sara ZackrissonSlättåkra Motion 10K 53:19.5+12:33.4+30,80%76,45%-1,68%-5,97%
698Marianne JohanssonKrogsereds IK Motion 10K 1:03:58.7+23:12.6+56,93%63,72%-21,99%-27,14%
7113Lisa BäckmanLerum Motion 10K 1:04:49.1+24:03.0+58,99%62,90%-23,59%-28,81%
  • 10,2 km Kvinna - Motion 10
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
184Michelle SchnellbacherSOK Knallen Motion 10K 40:46.1--100%22,26%18,98%
268Malin GripFalkenberg Allstars Motion 10K 45:53.1+5:07.0+12,55%88,85%12,51%8,81%
362Frida Brodin LarssonIF Ski Team Skåne Motion 10K 48:01.3+7:15.2+17,79%84,90%8,43%4,57%
466Anette OttossonFalkenbergs RR Motion 10K 50:19.2+9:33.1+23,43%81,02%4,05%0,00%
572Sara ZackrissonSlättåkra Motion 10K 53:19.5+12:33.4+30,80%76,45%-1,68%-5,97%
698Marianne JohanssonKrogsereds IK Motion 10K 1:03:58.7+23:12.6+56,93%63,72%-21,99%-27,14%
7113Lisa BäckmanLerum Motion 10K 1:04:49.1+24:03.0+58,99%62,90%-23,59%-28,81%
  • 10,2 km Man - Total
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
163Pontus AlbertssonSolvikingarna Motion 10M 37:08.6--100%28,68%25,03%
267Niklas GripFalkenberg Allstars Motion 10M 38:09.9+1:01.3+2,75%97,32%26,72%22,97%
361Anders AlardDRT Kungsbacka Motion 10M 40:36.4+3:27.8+9,32%91,47%22,03%18,04%
464Isac KarlssonTranemo IF Skidklubb Motion 10M 44:07.0+6:58.4+18,77%84,19%15,29%10,95%
5127Patrik ÅsälvFalkenberg RR Motion 10M 46:33.3+9:24.7+25,34%79,78%10,61%6,03%
699Per Olof IvarssonKrogsereds IK Motion 10M 46:42.3+9:33.7+25,74%79,53%10,32%5,73%
7106Håkan NilssonFalkenbergs RR Motion 10M 47:35.5+10:26.9+28,13%78,05%8,62%3,94%
8129Anton SvenssonKrogsereds IK Motion 10M 47:55.5+10:46.9+29,03%77,50%7,98%3,27%
9105Jesper PehrssonFalkenberg Motion 10M 48:29.4+11:20.8+30,55%76,60%6,89%2,13%
10128Anders SjööarvOK Nacke Motion 10M 48:34.2+11:25.6+30,76%76,47%6,74%1,96%
11104Thomas BjörkegrenFlakenbergs RR Motion 10M 48:55.7+11:47.1+31,73%75,91%6,05%1,24%
1275Carl LundsgårdGlommens IF Motion 10M 50:09.5+13:00.9+35,04%74,05%3,69%-1,24%
1374Magnus SvenssonVessigerunners Motion 10M 50:16.6+13:08.0+35,36%73,88%3,46%-1,48%
1478Janne JacobssonOKGläntan Motion 10M 50:28.5+13:19.9+35,89%73,59%3,08%-1,88%
15102Kent HammarströmSkanska Motion 10M 54:10.5+17:01.9+45,85%68,56%-4,02%-9,35%
1670Magnus KarlssonFalkenbergspolisen Motion 10M 56:54.2+19:45.6+53,20%65,27%-9,26%-14,86%
17103Peter ArvidssonGinsten Motion 10M 57:51.6+20:43.0+55,77%64,20%-11,10%-16,79%
1869Mikael SigstedtMalmö Motion 10M 58:17.0+21:08.4+56,91%63,73%-11,91%-17,64%
1971Mikael AngelViolens Förskola Motion 10M 1:03:15.9+26:07.3+70,33%58,71%-21,48%-27,70%
20125Jörgen GustavssonVäxjö Motion 10M 1:05:44.2+28:35.6+76,98%56,50%-26,22%-32,69%
21121Jonathan SamuelVäxjö Motion 10M 1:05:44.6+28:36.0+77,00%56,50%-26,23%-32,70%
2265Johan BerköAnderstorps OK Motion 10M 1:18:06.0+40:57.4+110,27%47,56%-49,96%-57,64%
  • 10,2 km Man - Motion 10
Plats Nummerlapp Deltagarnamn Koppling Kategori Kön Sluttid
163Pontus AlbertssonSolvikingarna Motion 10M 37:08.6--100%28,68%25,03%
267Niklas GripFalkenberg Allstars Motion 10M 38:09.9+1:01.3+2,75%97,32%26,72%22,97%
361Anders AlardDRT Kungsbacka Motion 10M 40:36.4+3:27.8+9,32%91,47%22,03%18,04%
464Isac KarlssonTranemo IF Skidklubb Motion 10M 44:07.0+6:58.4+18,77%84,19%15,29%10,95%
5127Patrik ÅsälvFalkenberg RR Motion 10M 46:33.3+9:24.7+25,34%79,78%10,61%6,03%
699Per Olof IvarssonKrogsereds IK Motion 10M 46:42.3+9:33.7+25,74%79,53%10,32%5,73%
7106Håkan NilssonFalkenbergs RR Motion 10M 47:35.5+10:26.9+28,13%78,05%8,62%3,94%
8129Anton SvenssonKrogsereds IK Motion 10M 47:55.5+10:46.9+29,03%77,50%7,98%3,27%
9105Jesper PehrssonFalkenberg Motion 10M 48:29.4+11:20.8+30,55%76,60%6,89%2,13%
10128Anders SjööarvOK Nacke Motion 10M 48:34.2+11:25.6+30,76%76,47%6,74%1,96%
11104Thomas BjörkegrenFlakenbergs RR Motion 10M 48:55.7+11:47.1+31,73%75,91%6,05%1,24%
1275Carl LundsgårdGlommens IF Motion 10M 50:09.5+13:00.9+35,04%74,05%3,69%-1,24%
1374Magnus SvenssonVessigerunners Motion 10M 50:16.6+13:08.0+35,36%73,88%3,46%-1,48%
1478Janne JacobssonOKGläntan Motion 10M 50:28.5+13:19.9+35,89%73,59%3,08%-1,88%
15102Kent HammarströmSkanska Motion 10M 54:10.5+17:01.9+45,85%68,56%-4,02%-9,35%
1670Magnus KarlssonFalkenbergspolisen Motion 10M 56:54.2+19:45.6+53,20%65,27%-9,26%-14,86%
17103Peter ArvidssonGinsten Motion 10M 57:51.6+20:43.0+55,77%64,20%-11,10%-16,79%
1869Mikael SigstedtMalmö Motion 10M 58:17.0+21:08.4+56,91%63,73%-11,91%-17,64%
1971Mikael AngelViolens Förskola Motion 10M 1:03:15.9+26:07.3+70,33%58,71%-21,48%-27,70%
20125Jörgen GustavssonVäxjö Motion 10M 1:05:44.2+28:35.6+76,98%56,50%-26,22%-32,69%
21121Jonathan SamuelVäxjö Motion 10M 1:05:44.6+28:36.0+77,00%56,50%-26,23%-32,70%
2265Johan BerköAnderstorps OK Motion 10M 1:18:06.0+40:57.4+110,27%47,56%-49,96%-57,64%